بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

ابوترابي فرد: بايد نگاه کارشناسانه بر تصميمات حاکم باشد بازاريابي سياسي

ابوترابي فرد: بايد نگاه کارشناسانه بر تصميمات حاکم باشد

  بزرگنمايي:

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اهداف کساني که اسلاميت نظام را هدف قرار مي‌دهند، خاطر نشان کرد: هدف نهايي اين افراد حذف جمهوريت نظام است و قصد دارند با کمرنگ کردن حضور مردم زمينه را براي ورود اجانب باز کنند.

حجت الاسلام سيد حسن ابوترابي فرد، در جمع دانشجويان اصفهان با بيان اينکه جمهوريت در حضور و مشارکت مردم در شکل گيري نهادهاي سياسي و اسلاميت در حضور فقيه عادل، مدبر و صالح در نوک هرم سياسي نظام معنا مي‌يابد، اظهار داشت: در طول 33سال عمر انقلاب به واسطه‌ي حضور مردم در صحنه و احساس مسئوليت آنها جمهوريت و اسلاميت نظام حراست شده است و نقش رهبري صالح در پاسداري از آن بي بديل است.

وي ادامه داد: امام بزرگوار با الهام از آموزه‌هاي دين مبين اسلام و واکنش عميق نسبت به فضاي سياسي امروز جهان و نقش مردم در مقبوليت مشروعيت و اقتدار نظام‌هاي سياسي، جمهوري اسلامي را به عنوان شاکله‌ي نظام سياسي ايران تعريف فرمودند.

نامزد دهمين انتخابات رياست جمهوري افزود: جمهوريت و اسلاميت را مي‌توان از متن آموزه‌هاي دين بدست آورد و خداي متعال مسئوليت حکومت را بر عهده‌ي دين‌مداران قرار داده است که مبتني بر آموزه‌هاي وحياني باشد. بر اين اساس است که رهبر معظم انقلاب تاکيد کرده‌اند جمهوريت و اسلاميت يک واقعيت هستند.

ابوترابي در ادامه با تاکيد بر داشتن بصيرت براي عبور از چالش‌ها گفت اگر اين بصيرت نبود، انقلاب در چالش‌هاي فراروي خود از جمله جريان فتنه با قدرت و عزت عبور نمي‌کرد.

وي با بيان اينکه بايد گفتمان نظام و انقلاب اسلامي در تمامي عرصه‌ها و عملکرد دولت جاري و ساري باشد، اظهار داشت: کمترين زاويه در اين مسير به چالش کشيدن حوزه‌هاي گوناگون و تضعيف ارکان نظام را به دنبال دارد. هرگونه چالشي ريشه در اين زاويه‌ها دارد وگرنه ظرفيت‌هاي نظام و جايگاه رهبري زمينه را براي عبور از هر چالشي فراهم کرده است.

وي در ادامه به سؤالات دانشجويان در عرصه‌هاي مختلف پاسخ گفت.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سؤالي در مورد نکات مثبت دولت فعلي گفت: يکي از ويژگي‌هاي مثبت دولت فعلي شعارهاي اين دولت است که همان شعارهاي انقلاب و نظام است.

وي ادامه داد: براي تحقق اين شعارها و در مقام عمل سبک زندگي دولت‌مردان نيز بايد بر اين گفتمان مبتني شود.

وي ديگر نکته‌ي مثبت اين دولت را پرکاري و وقت‌گذاشتن براي پيشبرد امور توصيف کرد و گفت: نبايد تصميمات به صورت مقطعي اتخاذ شود و بايد نگاه بلند و مبتني بر نگاه کارشناسي برآن حاکم باشد و به خرد جمعي احترام گذاشته شود.

وي در پاسخ به پرسش ديگري در مورد رويکردها در برابر کانون‌هاي قدرت و ثروت گفت: راه عبور از تنگناها شايسته‌سالاري و اگر براي شناسايي نيروهاي صالح، متعهد و کارآمد که داراي تجربه‌ي علمي و مديريتي لازم هستند. تلاش کنيم، قطعا کانون‌هاي قدرت و ثروت فرو مي‌ريزد.

وي در ادامه‌ي اين سؤال در مورد عملکرد خانواده‌ي هاشمي نيز اظهار عقيده کرد: عملکرد خانواده‌ي ايشان قابل دفاع نيست و بايد اصلاح شود.

وي تصميم خود براي حضور در عرصه انتخابات را جدي اعلام کرد و گفت: اين حضور براي فراهم آوردن صالح‌ترين فرد در عرصه‌ي مديريت اجرايي کشور است، نبايد حضور زمينه‌ي آسيب به اين هدف را فراهم آورد.

يکي از دانشجويان از ابوترابي درمورد مذاکرات جبهه‌ي پايداري براي حمايت از وي پرسيد، که وي در پاسخ گفت: از سوي جبهه‌ي پايداري مذاکره‌اي صورت نگرفته اما از سوي نيروهاي فعال اين جبهه حمايت‌هايي انجام شده و رايزني‌هايي داشته‌اند.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سؤال ديگري در مورد چالش‌هاي فراروي انتخابات رياست جمهوري با اشاره به اينکه در سال 88 بعد از اعلام نتايج انتخابات چالش ظهور يافت در اين دوره اگر با چالشي روبرو باشد با پايان اعلام نظر شوراي نگهبان صورت خواهد گرفت.

وي همچنين درباره‌ي توان خود براي حضور در عرصه‌ي انتخابات گفت: هيچ يک از کانديداهاي مطرح به اندازه‌ي من به مسائل کشور اشراف ندارند که اين مسئله با تجربه‌ي 4 دوره نايب رئيسي مجلس و حضور در هيات عالي حل اختلاف قواي سه گانه و حضور در جلسات کميسيون تلفيق برنامه و بودجه حاصل شده است.

ابوترابي فرد در پاسخ به سؤالي در مورد مباحث مطرح شده با تصميم وي براي کانديداتوري و خواب مرتبط با يکي از مراجع گفت: اينها بداخلاقي‌هاي سياسي است که ورود به اين عرصه را با خواب تلفيق مي‌کنند.

نايب رئيس مجلس در خصوص سران فتنه نيز اظهار داشت، اينها کساني هستند که خطاها و تنگناها را خلق کردند و به کشور آسيب زدند و بايد در چارچوب نگاه رهبري در اين زمينه عمل کرد.

وي از تشکيل چهارده کارگروه در مسير تدوين برنامه‌ها و فعاليت‌هايش خبر داد.

وي در پايان در مورد بحث تحريم‌ها نيز اظهار داشت: بدون ترديد مي‌توانستيم به نوعي مديريت کنيم، که يا با تحريم مواجه نشويم و يا اگر مواجه شديم، اقتصاد ما به چالش کشيده نشود. لذا اين امکان وجود داشت که ذخاير ارزي خودمان را به گونه‌اي سامان دهيم و در عرصه‌ي توليد به گونه‌اي حرکت کنيم که از تحريم‌هاي موجود کمترين آسيب را ببينيم.

وي همچنين به قطع هزينه‌هاي جاري از نفت و مقابله با بي انضباطي مالي تأکيد کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چگونه فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم؟

استراتژی بازاریابی خود را آزمایش و بهینه‌سازی کنید

فروش یک میلیارد و 200 میلیون دلار ارز در بازار آزاد با کارت‌های ملی اجاره‌ای

آغاز واردات ژاپنی‌ها از ایران از ماه جاری

حذف 4 صفر از پول ملی در شرایط فعلی منطقی است؟

پول‌مرگی/ مصیبت عظیمی برای نظام بودجه‌ریزی

جزئیات کامل نحوه هزینه یارانه 140 هزار میلیارد تومانی در سال 98/ بودجه یارانه‎ها 44 درصد بیشتر شد

وزیر صنعت: هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور نداریم

واگذاری‌ها مشکلی به مشکلات کشور افزوده/ آقایان در سازمان خصوصی سازی به جای فرار باید پاسخگو باشند/ به صورت شفاف بگویند چرا و چگونه واحدها واگذار شده است؟

رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد: طراحی برنامه‌های لازم برای اصلاح نظام بانکی+ عکس

راهنمای جامع برندسازی شخصی

دولت باید در ممنوعیت‌های وارداتی تجدیدنظر کند/ بازار، اطمینانی به کاهش قیمت ارز ندارد

ضرورت پرداخت چند نوبت بسته‌‎ حمایتی به کارگران/ حمایت‌ها حتما نباید نقدی باشد

پیش بینی افزایش 30تا 40درصدی صادرات زعفران نسبت به سال گذشته/ قیمت زعفران درجه یک در بازارجهانی 1100دلار

افزایش قیمت طلا ناشی از نوسانات نرخ ارز/ حباب سکه به 370هزار تومان رسید

جهش قیمت محصولات پروتئینی در بازار/ سکوت معنادار وزارت جهادکشاورزی

6 نکته در باب لایحه بودجه98

اسپانیا با زعفران ایرانی، حرف اول را در جهان می‌زند/ جولان قاچاقچیان بر سر طلای سرخ ایران/ دسترنج کشاورزان چگونه به بازار عربستان و آمریکا می‌رسد؟

اسپانیا با زعفران ایرانی، حرف اول را در جهان می‌زند/ جولان قاچاقچیان بر سر طلای سرخ ایران/ دسترنج کشاورزان چگونه به بازار عربستان و آمریکا می‌رسد؟

دور جدید رکودهای تورمی و راه‌های ممکن برای برون رفت از بیماری اقتصادی فعلی

اختصاص 17هزار میلیارد تومان یارانه کالا/ معافیت مالیاتی حقوق و وام ازدواج بدون تغییر/ حذف یارانه 3دهک درآمدی/ بودجه دفاعی نصف شد/ پیشنهاد افزایش 20 درصدی قیمت گازوئیل

خصوصی‌سازی در حال حاضر به «دولت‌زدایی» تبدیل شده/ در برخی واگذاری‌ها تخلفات روشنی رخ داده/ قرار بود اجرای اصل 44 باعث افزایش کارایی و بهره‌وری شود

حباب سکه ترکید/پیش‌بینی ثبات قیمت‌ها تا شروع سال نو میلادی

حباب سکه به پایین‌ترین حد رسید

بازار خود را آماده کاهش بیشتر نرخ ارز می‌کند

وضعیت ذخایر ارزی ایران از زبان همتی/ تسلط بانک مرکزی بر بازار ارز از همیشه پر قدرت‌تر است

پرونده‌ ارز 4200 تومانی

واردات 1570 میلیارد تومان کالای غیرضرور با ار 4200 تومانی/ رانت 928میلیارد تومانی برای واردات ظروف ملامین، مربا و ژله، رخت‌آویز، دفترچه مشق و...

ایران بازهم مجبور به انتقال چمدانی ارز خواهد شد؟ /دلخوش: اروپا نمی‌تواند ایران را بازی دهد /بخاطر زندگی مردم دست به هر کاری می‎زنیم

وزیر صنعت: واردات کالا با ارز صادراتی محدودیت ندارد

بیکاری140 هزار نفر در صنعت قطعه/ صنعت قطعه و خودرو در آستانه نابودی است

دژپسند: بازار ارز در فاز تعادل/ 60میلیون یورو ارز نیمایی در یک روز معامله شد

دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در مهرماه به 4519.2هزار میلیارد ریال رسید/ بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی 6.2درصد افزایش است

اقتصاد جهانی منهای آمریکا

روحانی:‌ نکات مورد نظر رهبر انقلاب برای اصلاح بودجه 98 بررسی شد

بودجه سال آینده چقدر به نفت وابسته است؟

تصمیم سازان بازار ارز و سکه بازجویی شوند

تصمیم سازان بازار ارز و سکه بازجویی شوند

پیشنهاد های اقتصادی عسگراولادی به دولت

صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی 17 آذر ماه

پشت پرده موافقت نامه پاریس چیست؟/ تعطیلی صنایع ایران به بهانه تغییر اقلیم!

همتی خبر داد؛ شروع تدریجی باز شدن کانال‌های مالی با کشورهایی که نفت ایران را می‌خرند

تحریم‌های لرزان نفتی

آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را متوقف کند

زنگنه: بررسی دلایل خروج قطر از اوپک ضروری است

رشد13 درصدی صادرات غیرنفتی در 8 ماه امسال

تدابیر ویژه دولت برای توقف گرانی کالاهای پرمصرف

تقویت حضور بنگاه های خارجی در ایران نماد شکست تحریم ها

تحریم ها کارکرد خود را از دست داده اند

چه کسانی از کاهش قیمت نفت سود می برند؟