بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

IBM با پرداخت 34 میلیارد دلار Red Hat را خرید اخبار

IBM با پرداخت 34 میلیارد دلار Red Hat را خرید

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - IBM بالاخره نتیجه‌ی تلاش‌هایش برای تصاحب Red Hat را گرفت و با پرداخت 34 میلیارد دلار، آن را به زیرمجموعه‌ی خود افزود.

IBM قراردادی 34 میلیارد دلاری را برای خرید رد هت (Red Hat) نهایی کرد. غول قدیمی دنیای فناوری ادعا می‌‌کند زیرمجموعه‌ی جدید به‌صورت سازمانی مستقل به فعالیت ادامه خواهد داد. خدمات ابری چندمنظوره و نوآورانه از اهداف IBM در خرید Red Hat خواهد بود. مدیرعامل کنونی IBM، جینی رومتی ، برنامه‌هایی جدی برای تصاحب رد هت داشت و اکنون با نهایی‌شدن قرارداد، نوبت به اجرای قول‌ها و برنامه‌هایش می‌رسد. مشتریان هر دو شرکت در قدم بعدی منتظر ارائه‌ی برنامه‌ای درزمینه‌ی یکپارچگی خدمات ابری آن‌ها خواهند بود که احتمالا با VMware رقابت جدی خواهد کرد. به‌علاوه، IBM قول داد رد هت به فعالیت بی‌طرفانه و مستقل ادامه خواهد داد. تمرکز روی خدمات متن‌باز و فعالیت زیرنظر مدیرعامل کنونی، جیم وایتهرست ، از دیگر صحبت‌های IBM درباره‌ی رد هت بود. درواقع، IBM قصد دارد با استفاده از عملکرد درخورتوجه خود، رشد هت را سریع‌تر کند و واحد خدمات ابری خود را نیز توسعه دهد. در سریع‌ترین اقدام پس از خرید رت هت، قطعا سرویس آن‌ها به پلتفرمی جهانی تبدیل خواهد شد. رومتی درباره‌ی اضافه‌شدن رد هت به اکوسیستم IBM گفت ترکیب آن‌ها آینده‌ی خدمات ابری را رقم خواهد زد که شامل شرکت‌های متعدد ارائه‌کننده‌ی خدمات و سرویس‌های متعدد ابری و سیستم‌های مرتبط خواهد بود. به‌گفته‌ی وایتهرست که به‌صورت مستقیم به رومتی گزارش می‌دهد، شرکتش با استفاده از نفوذ و ابعاد IBM، مفهوم متن‌باز را به استانداردی در حوزه‌ی خدمات ابری تبدیل خواهد کرد. درادامه، برخی شرایطی را بررسی می‌کنیم که پس از فروخته‌شدن رد هت به IBM، محتمل خواهند بود. رشد رد هت ادامه می‌یابد و به رشد بیشتر IBM منجر می‌شود؟
درآمد IBM از بخش خدمات ابری 25 درصد از کل فروش 19 میلیاردی شرکت را تشکیل می‌دهد. رد هت در سال مالی 2019 آمار فروش 3.4 میلیارد دلار را ثبت کرد که از سال گذشته، 15 درصد بیشتر بود. به‌هرحال، IBM درادامه‌ می‌تواند نرم‌افزارهای بیشتری را از میان محصولات رد هت بفروشد. شایان ذکر است این دو شرکت از مدت‌ها پیش همکاری‌های تنگاتنگی باهم کرده‌اند.
IBM در بخشی از قرارداد خرید رد هت انتظار دارد این شرکت تا پنج سال آینده، دو نقطه به مجموع درآمد ترکیبی سالانه‌ اضافه کند. امیت دریانانی ، از تحلیلگران Evercore، اعتقاد دارد IBM، بازیگر قدیمی دنیای کامپیوتر، به انتظارات درآمدی خود از رد هت نخواهد رسید و در تعهدات فروش این شرکت به مشکل برخواهد خورد. او در تحقیقات خود می‌نویسد: اگرچه آمار درآمدی رد هت ارقام درخورتوجهی را نشان می‌دهند (نزدیک به چهارمیلیارد دلار) و حاشیه‌ی سود آن‌ها نیز حدود 24 درصد گزارش می‌شود، IBM احتمالا در تعهدات این شرکت با مشکل روبه‌رو خواهد بود. درآمد تعهدی رد هت حدود 2.8 میلیارد دلار گزارش می‌شود (به‌ بیان ساده، آن‌ها 2.8 میلیارد دلار درآمد داشته‌اند که هنوز سرویس‌های مرتبط را تحویل نداده‌اند). در اسناد خرید شرکت به این تعهدات دقت چندانی نشده است؛ به همین دلیل در آینده، هزینه‌هایی برای IBM به‌همراه خواهد داشت. هر دو شرکت تأکید زیادی بر ادامه‌ی استقلال و بی‌طرفی رد هت کرده‌اند
مدیر محصول و فناوری‌های رد هت، پائول کوریمر ، در کنفرانسی خبری از تمرکز شرکتش بر خدمات متن‌باز صحبت کرد. او گفت رد هت تلاش کرده است با استفاده از خدمات متن‌باز، محصولات متنوعی در حوزه‌ی خدمات ابری چندمنظوره عرضه کند. رد هت مستقل و بی‌طرف باقی خواهد ماند؟
اگر از معتقدان و علاقه‌مندان به دنیای متن‌باز باشید، فروخته‌شدن رد هت به IBM را بهترین اتفاق می‌دانید. هر دو شرکت توانایی بسیاری در افزایش همکاری و هماهنگی دارند. تنها باید ببینیم بی‌طرفی رد هت و اداره زیرنظر مدیر کنونی ادامه خواهد داشت یا خیر. شرکت‌ها عموما در مراحل ابتدایی ادغام و خرید، قول مستقل‌ماندن را به کاربران و مشتریان می‌دهند؛ اما پس از مدتی درگیری‌های داخلی به اتفاقاتی متفاوت منجر می‌شود.
وایتهرست در پیامی به کارمندانش در رد هت درباره‌ی قرارداد با IBM گفت: قبلا هم بارها گفته‌ام؛ اما تکرار این مسئله خالی از لطف نیست. رد هت قطعا به فعالیت در شکل کنونی ادامه می‌دهد و IBM به حفظ استقلال، بی‌طرفی، فرهنگ و شراکت‌های صنعتی آن متعهد خواهد بود. می‌دانم شما نگران آینده‌ی خود در این تفاهم بین‌شرکتی هستید. مأموریت، فرهنگ، تعهد به جامعه، پورتفولیوی محصولات، تیم رهبری، عملیات روزمره، برند و روح ما پس از پیوستن به IMB هم ثابت خواهد ماند. تعهد همیشگی و عمیق ما به مفهوم متن‌باز و تلاش برای رساندن آن به مراحل تجاری‌تر، هویت رد هت محسوب می‌شود و در هر شرایطی به قوت خود باقی خواهد ماند. نکته‌ی جالب درباره‌ی استقلال رد هت و فعالیت‌های آتی، تفاوت میان تیم‌های فروش دو شرکت است. ارویند کریشنا ، معاون ارشد خدمات ابری IBM، در تکمیل صحبت‌های مدیران دیگر تأکید کرد رد هت به‌عنوان «سوئیس صنعت IT» به فعالیت ادامه می‌دهد. تیم‌های محصول در رد هت تصمیمات خود را به‌صورت مستقل اتخاذ می‌کنند. آن‌ها برنامه‌ریزی‌های خود را عموما با توجه به تعهد همیشگی به جامعه‌ی متن‌باز انجام می‌دهند. آن بخش از فعالیت کاملا روشن و آسان است و تنها بخش حساس، ارتباط ما با مشتریان و شرکا خواهد بود. رد هت تیم فروش مستقلی خواهد داشت و همکاری آن‌ها با توزیع‌کنندگان سخت‌افزار هم ادامه خواهد یافت و درنهایت، به استقلال و بی‌طرفی مدنظر پایبند ‌می‌مانیم.
کورمیر درادامه‌ی صحبت درباره‌ی قرارداد جدید ادعا کرد تیم فروش رد هت تعهدی به فروش محصولات IBM نخواهند داشت. او می‌گوید خریداران و شرکای رد هت باید فرصتی برابر برای خرید تجهیزات داشته باشند و به‌نوعی همکاری جدید به مزیتی برای محصولات IBM در مقایسه با رقبا منجر نخواهد شد. رد هت می‌گوید تغییری در تعهد به مفهوم متن‌باز در فرهنگ آن‌ها ایجاد نخواهد شد
نقشه‌ی راه چگونه خواهد بود؟
مشتریان رد هت و IBM احتمال یکپارچگی و هماهنگی‌های بیشتری بین محصولات و خدمات این شرکت‌ها شاهد خواهند بود. درواقع تا پایان تابستان، احتمالا ادغام‌های بیشتری در خدمات و محصولات شرکت‌ها خواهیم دید. به‌هرحال، این دو بازیگر دنیای فناوری باید نقشه‌ی راه ماه‌های آتی خود را سریع‌تر آماده کنند. IBM در بیانیه‌های خرید رد هت چندین‌بار اعلام کرد شراکت خود را با ارائه‌دهندگان خدمات ابری توسعه می‌دهد و سرویس‌هایی همچون آمازون وب‌سرویس، مایکروسافت آژور، گوگل کلاود و علی‌بابا درادامه هم جزو همکاران IBM باقی خواهند ماند. به‌هرحال، تاکنون بسیاری از شرکت‌‌ها روی سخت‌افزارهای مبتنی بر فناوری‌های شرکت دل و VMware تمرکز کرده‌اند و همکاری جدید شاید تغییراتی در زیرساخت‌های آن‌ها را سبب شود. ارتباط توسعه‌دهندگان با رد هت چگونه خواهد شد؟
رد هت و IBM محتوای بسیار زیادی درباره‌ی ادامه‌ی ارتباط با توسعه‌دهندگان منتشر کردند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا اعتماد توسعه‌دهندگان به سرویس‌های کنونی از بین نرود. در قدم اول، IBM چندبار تکرار کرد به مفاهیم متن‌باز متعهد خواهد ماند و رد هت نیز تأکید می‌کند تجربه‌ی توسعه‌دهندگان در سرویس‌ها تغییر نمی‌کند و برنامه‌ها و منابع هم ثابت خواهند ماند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اولین کارت‌ گرافیک سفارشی‌ NAVI معرفی شد

به روزرسانی تابستانی ساعت سامسونگ

بزرگ‌ترین اپراتور مخابراتی آمریکا هک شد

عرضه گوشی گیمینگ vivo iQOO Neo

مراحل توسعه‌ی نسخه‌ی ژاپنی Dragon Quest XI به پایان رسید

تخفیف 99 درصدی آمازون به خاطر قیمت‌گذاری اشتباه

سیستم عامل هانگ منگ برای گوشی‌های هواوی طراحی نشده است!

اگر می توانید این تصاویر را شناسایی کنید از هوش مصنوعی قوی تر عمل می کنید

وفاداری کاربران به آیفون کم شده است!

سوار هواپیما شوید نینتندو سوییچ هدیه بگیرید!

بازی Rainbow Six Quarantine چه زمانی منتشر می شود؟

امکان تشخیص 21 بیماری در کاربر با تحلیل پست های فیس بوک

نرخ انواع هارد دیسک اکسترنال در بازار

مسابقه ربات‌های جنگی - قسمت هفدهم

کدام محصول لقب سریع‌ترین پردازنده اندرویدی را تصاحب کرد؟

نمونه کمیاب‌ مک لارن F1 حراج می‌شود

همکاری تنسنت و بی ام و در توسعه فناوری خودران

داروخانه آنلاین چیست؟ (معرفی داروخانه آنلاین شیدر)

نگاهی عمیق به پژو 508 مدل 2019

نشست الکام تاکز روز سوم نمایشگاه با حضور مدیر تبلیغات کافه بازار انجام شد

مظنه انواع اسکنر در بازار

هیچ‌ صرافی بیت‌کوین خرید و فروش نمی‌کند

چگونه حساب کاربری گوگل خود را بازیابی کنیم؟

اطلاعات میلیون‌ها نفر در بلغارستان لو رفت

اولین کارت‌ گرافیک سفارشی‌ NAVI معرفی شدند

ال جی سری جدید M را وارد سبد محصولات خود می‌کند

عینک واقعیت افزوده اپل راه‌ حلی مناسب برای یاری افراد دارای اختلال بینایی

سیاست‌های غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام از سوی این شرکت تغییر کرد

علاقه کاربران ایرانی‌ به واتس‌اپ بیشتر شد

مشخصات بیشتری از گوشی جنجالی هواوی لو رفت

پیشنهاد تورهای تابستانی پر طرفدار برای تفریح های خانوادگی از آژانس آویسا

اشکان قویدل، معاونت فنی نوژن از حوزه‌ی فعالیت شرکت و چالش‌های پیش‌رو می‌گوید

نام بخش توشیبا مموری به Kioxia America تغییر می‌کند

سرویس اشتراک آنلاین آب آشامیدنی خرید ساده‌تری به ارمغان می‌آورد

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای الکامپ را آینه‌ای از صنف ICT کشور می‌داند

تولید پیکاپ مرسدس بنز کلاس ایکس متوقف می‌شود

افزایش شمار مبتلایان به فلج اطفال در افغانستان و پاکستان

شناسایی عکس‌های تقلبی با کمک هوش مصنوعی

میزان حضور ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

پست فیس‌بوکی خبر می‌دهد از سر درون!

لیست قیمت انواع پاوربانک در بازار

راهکار سامسونگ برای فرار از تیغ تحریم‌های ژاپن

افزایش کیفیت و سرعت اینترنت با حفظ قیمت فعلی

گواهی TENAA هواوی میت X اطلاعات بیشتری از این گوشی را فاش ساخت

دمو هولولنز جدید مایکروسافت با قابلیت ترجمه منتشر شد

مشخصات فنی مدل پایه پورشه تایکان اعلام شد

استارتاپ آرمه خدمات دندان‌پزشکی را تسهیل می‌کند

دستکش واقعیت افزوده ابزار دیجیتال به بازار می‌آید

فدورا درمقابل اوبونتو؛ مقایسه‌ سیستم‌عامل‌های لینوکسی

مچ‌بند Honor Band 5 به زودی عرضه خواهد شد