بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

پروفایل لینکدین با تصویر جعلی ساخت هوش مصنوعی، از کاربران جاسوسی می‌کرد اخبار

پروفایل لینکدین با تصویر جعلی ساخت هوش مصنوعی، از کاربران جاسوسی می‌کرد

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - حساب کاربری جعلی در لینکدین با شناسایی تصویر پروفایل کشف شد. این تصویر ساختگی را هوش مصنوعی ایجاد کرده و کاربر حساب لینکدین سعی می‌کرده با مقام‌های سابق دولت ایالات متحده و کارشناسان سیاسی ارتباط برقرار کند. 

دستاورد‌های روبه‌رشد فناوری، به‌‌ویژه هوش مصنوعی ، هرروز رو‌به‌گسترش است. اگرچه این دستاوردها مهم و ارزشمند هستند و باعث پیشرفت و پیشبرد مرزهای دانش در حوزه‌های مختلف شده‌اند، گاهی اوقات باعث ایجاد ترس و سلب امنیت نیز هستند. خبری که آسوشیتدپرس منتشر کرده، این نکته را تأیید می‌کند. جاسوسان ممکن است از فناوری هوش مصنوعی برای ساخت تصاویر جعلی اشخاصی استفاده کنند و به آن‌ها هویت بخشند که اصلا وجود خارجی ندارند. این‌بار جاسوسان از فناوری هوش مصنوعی سوءاستفاده‌ و از آن‌ برای ایجاد پروفایلی جعلی در لینکدین استفاده کردند. دلیل استفاده از هوش مصنوعی برای ساختن تصویر پروفایل، تشخیص‌ناپذیر و شناسایی‌نشدنی بودن عکس‌ است؛ چراکه هوش مصنوعی می‌تواند تصاویری بسیار نزدیک به واقعیت تولید کند. امروزه، شنیدن خبر وجود حساب‌های جعلی در سرویس شبکه‌های اجتماعی موضوع جدیدی نیست، اما اخیرا آسوشیتدپرس مورد مشکوکی به‌نام کتی جونز (Katie Jones) را در شبکه اجتماعی لینکدین گزارش کرده است. باتوجه‌به اطلاعاتی که از پروفایل و حساب کاربری لینکدین این فرد مشخص است، وی خانم موقرمزی است که ادعا می‌کند در مرکز تحقیقاتی عالی (اتاق فکر) در واشنگتن کار می‌کند.
براساس اطلاعات آسوشیتدپرس، این مشخصات نه‌تنها جعلی است؛ بلکه بسیار متحمل است که تصویر چهره‌ی زن را یکی از برنامه‌های قدرتمند هوش مصنوعی طراحی کرده باشد. برای پی‌بردن به دلایل و شواهد برای اثبات جعلی‌بودن این تصویر ممکن است به دقت بسیار زیادی نیاز باشد؛ اما با بررسی دقیق این تناقض‌های کوچک شناسایی‌شدنی هستند. رافائل ساتر در توییتر خود نوشت: ماه گذشته توجه من به موردی مشکوک جلب شده بود: حساب کاربری جعلی فردی در لینکدین که با اعضای اتاق فکر واشنگتن و مقام‌های ارشد ایالات متحده مرتبط بود. عجیب‌تر از آن اینکه حتی چهره این شخص جعلی بود. بسیار حیرت‌آور است. چندین کارشناس فناوری آسوشیتدپرس تأیید کردند باتوجه‌به بررسی‌های آن‌ها، تصویر پروفایل مذکور را هوش مصنوعی براساس مدل شناسایی معایب ایجاد کرده است. این الگوریتم یکی از متداول‌ترین الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای ساخت تصاویر جعلی به‌وسیله‌ی GAN است. شبکه‌های مولد تخاصمی که به‌اختصار GAN نامیده می‌شوند، با بهره‌گیری از ترکیب هوشمندانه‌ای از دو شبکه‌ی عصبی عمیق که با یکدیگر رقابت می‌کنند، تصاویر جدیدی برمبنای تصاویر جهان واقعی می‌تواند بسازد.
پژوهشگران از فناوری‌های پیشرفته‌ی حوزه هوش مصنوعی استفاده کردند تا نشان دهند چگونه تصاویری می‌توانند بسیار واقعی جلوه دهند؛ اما درحقیقت، این‌ها تصاویری جعلی از افرادی هستند که هرگز در دنیای واقعی وجود نداشته و ندارند. همچنین، پژوهشگران حوزه‌ی هوش مصنوعی توجه زیادی به مدل‌های زایشی می‌کنند؛ زیرا این مدل‌ها سنگ‌بنای ساخت سیستم‌های هوشمندی هستند که داده‌های خام جهان را دریافت و برمبنای آن‌ها به‌طورخودکار ادراک می‌کنند. برای ایجاد تصاویر، شبکه‌های مولد تخاصمی (GAN) چهره‌های جعلی را از روی تصاویر موجود از چهره‌ی افراد واقعی مدل‌سازی می‌کند. درنهایت، الگوریتم‌های هوش مصنوعی دیگر ویژگی‌های مختلف مانند سبک مو و شکل چشم و دهان را از دیگر تصاویر گوناگون می‌گیرد و آن‌ها را برای ایجاد چهره‌ی فرد کاملا جدید ادغام می‌کند. ایده‌ی اصلی ساخت تصویر برپایه‌ی عکس‌های جهان واقعی این است که اگر ماشین بتواند تصویر چیزی را بسازد، یعنی ادراکی از آن دارد. مقاله‌های مرتبط:
آیا هوش مصنوعی قادر به تولید هنر اصیل است؟ موفقیت هوش مصنوعی سامسونگ در خلق تصاویر متحرک تنها با یک عکس
این دستاورد هوش مصنوعی ممکن است بسیار حیرت‌آور به‌نظر برسد؛ اما این فناوری هنوز کامل نیست و مانند هزاران فناوری نوپا معایبی نیز دارد. در طول فرایند الگوریتم هوش مصنوعی در ترکیب ویژگی‌های دیگر، برای تکمیل جزئیات اطراف چهره‌ی ساخته‌شده، پردازش هوش مصنوعی با مشکلاتی روبه‌رو است. برای نمونه، درباره‌ی تصویر جعلی پروفایل کتی جونز، آسوشیتدپرس گوشواره‌ی عجیب‌و‌غریب صاحب این تصویر را ساختگی دانست و گفت گوشواره‌ای که در گوش چپ این زن است، با بررسی دقیق تار یا ذوب‌شده به‌نظر می‌رسد و ساختگی‌بودنش تشخیص‌دادنی است. بااین‌حال، عکس به‌خودی‌خود بسیار واقعی به‌نظر می‌رسد. آسوشیتدپرس اعلام کرد شناسایی جعلی‌بودن حساب لینکدین کتی جونز نه‌تنها براساس چهره‌ی ساختگی او تشخیص‌‌پذیر بود؛ بلکه مشخصات پروفایلش نیز معتبر نبود و مشخص شد همه‌ی این اطلاعات جعلی بودند. درحال حاضر، این حساب کاربری در لینکدین حذف شده است؛ اما سؤال واقعی اینجا است که این حساب را چه کسی و چرا ایجاد کرده است؟ هنوز روشن نشده پشت این داستان جاسوسان واقعی وابسته به دولت هستند یا ایجاد پروفایل کتی جونز کار کلاه‌برداران عادی بوده است. بااین‌حال، این حساب کاربری در لینکدین سعی می‌کرد با شبکه‌ای از مقام‌های سابق دولت ایالات متحده و کارشناسان سیاسی آن ارتباط برقرار کند. اگر تصویر را هوش مصنوعی با الگوریتم شبکه‌‌ی مولد تخاصمی ایجاد کرده باشد، دربرابر روش جست‌وجوی معکوس تصویر (Reverse-Image Searches) مقاوم است. با دانستن این نکته اغلب می‌توان نشان داد تصویر حساب کاربری مدنظر جعلی است یا این تصویر، تصویری واقعی است. در روش جست‌وجوی معکوس تصویر می‌توان با استفاده از یک تصویر، به‌دنبال عکس‌های مشابه یا کسب اطلاعات بیشتر از آن تصویر در فضای اینترنت بود. گفتنی است گوگل سال‌ها است این قابلیت را به موتور جست‌وجوی خود اضافه کرده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اختتامیه بزرگترین رویداد فناوری کشور

5 ابزار مناسب برای باز کردن فایل‌های RAR

اولین اطلاعات منتشر شده از بازی Avengers

کمپانی AMD: انویدیا را بازی دادیم

استادیا به‌مدت محدودی در انحصار مرورگر و دستگاه‌های گوگل خواهد بود

گوشی های نوکیا 6.2 و 7.2 چه زمانی وارد بازار می شوند؟

چگونه از امن ترین مرورگر جهان استفاده کنیم؟

پیشرفت چشمگیر سامسونگ و سیناپسیس در تولید چیپست موبایل 3 نانومتری

چگونه عکس‌های شخصی‌مان را از سرورهای FaceApp پاک کنیم؟

آموزش بروزرسانی درایورهای ویندوز 10 به دو روش ساده

گوشی گیمینگ شیائومی رقیبی قدرتمند برای ROG Phone 2

ایده شارژ کردن موبایل با راه رفتن

مشخصات کلیدی اسمارت فون جدید موتورولا با نام وان اکشن لو رفت

نمونه تصاویر دوربین آنر 9X Pro در شب را ببینید

آیا نینتندو سوئیچ از پلی استیشن 4 پرفروش‌تر خواهد شد؟

مقایسه چیپست‌های اسنپدراگون 855 و 855 پلاس

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

چگونه می توان عمر باتری آیفون را چند برابر کرد؟

کنترل گوشی پیکسل 4 با حرکات دست

برنامه مایکروسافت برای گسترش هر چه بیشتر ابزار امنیتی Defender

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار

گوشی‌های سامسونگ برای اپل دردسرساز شدند

چطور در PES با شوت کات‌دار گل بزنیم؟

پیش‌بینی قیمت گوشی موبایل تا پایان تابستان

جایزه 300 میلیون تومانی اینستاگرام به یک جوان هندی

سونی حق امتیاز موبایل تاشو را ثبت کرد

Face App کودک گمشده را پس از 18 سال پیدا کرد

هواوی گوشی ارزان قیمت عرضه کرد

رابط کاربری سامسونگ با قابلیت های برتر اندروید ارایه می شود

نرخ انواع تبلت‌های دو سیمکارت در بازار

اضافه شدن خانواده‌ای دیگر به خط تولید گوشی‌های LG

هواوی آمریکا را مقصر عقب ماندگی خود می‌داند

دوربین میت 30 پرو دارای قابلیتی اختصاصی خواهد بود

این 8 افزونه را همین حالا حذف کنید

رندر منتسب به گوشی تمام‌ صفحه و بدون دکمه سامسونگ منتشر شد

با گوگل کروم 30,000 دلار به جیب بزنید

فیس اپ با تصاویر 150 میلیون کاربر چه می کند؟

ماجرای مردی که اپل واچ جان او را نجات داد

خبر جدید رئیس کل بانک مرکزی درباره بیت کوین

نرخ انواع پرینتر در بازار

کپی‌برداری ناشیانه کمپانی ترکیه‌ای تولید موبایل از توسعه‌دهنده ایرانی

نسل بعدی رم های سامسونگ سرعت گوشی‌‌های هوشمند را بالا خواهد برد

هر آن‌چه که باید درمورد تنظیمات حریم خصوصی واتس‌اپ بدانید

چند ایرانی اپراتور موبایل خود را عوض کردند؟

درخواست مدیرعامل مخابرات از مشترکان ADSL و متقاضیان اینترنت پرسرعت

ون خودران در اتریش حادثه ساز شد

اینتل به ناتوانی خود اعتراف کرد

پیش‌بینی آتش سوزی مراتع به کمک دوربین‌های هوش مصنوعی

نابغه‌ای که گاهی اوقات بدترین آدم روی زمین بود

بازی Game of Thrones برای گوشی‌های اندروید و iOS منتشر می‌شود