بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

چگونه فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم؟ بازاريابي سياسي

چگونه فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم؟

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی -
چگونه فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم؟ 7
k ١.١
٠
باشگاه خبرنگاران / در این گزارش با راه‌های اصولی برای به دست آوردن فالوور در شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید.
جهان امروز با ارتباطات وسیع میان افراد شناخته می‌شود. بخش قابل توجهی از زندگی ما توسط همین روابط اجتماعی تعیین می‌شوند و هرچه کیفیت این روابط بالاتر باشد، سطح زندگی و به تبع آن حوزه کسب‌وکار نیز ارتقاء خواهد یافت. البته در زمانه فعلی، تصور ارتباط میان انسان‌ها بدون ابزار‌های ارتباطی جدید و فناوری‌های دیجیتال امکان‌پذیر نیست. بی‌شک رسانه‌های اجتماعی راهی سریع، رایگان و موثر برای ارتقاء کسب و کار خانگی شما است.
شکی نیست که هم‌اکنون اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه های اجتماعی در کل دنیا و کشور ماست. هر کجا که مخاطبان زیادی در آن فعالیت داشته باشند بهترین مکان برای تبلیغات، بازاریابی، برندسازی و در کل راه‌اندازی کسب‌وکار جدید است. همانطور که می‌دانید دارایی هر کسب و کاری در اینستاگرام تعداد دنبال کنندگانش است، پس فالوور در اینستاگرام خیلی مهم است؛ البته فالوورهای واقعی و علاقه‌مند به کسب و کارتان. اما چگونه می‌توان دنبال کنندگان یک پیج را افزایش داد؟
اگر شما کاربر چندین و چند ساله اینستاگرام باشید مطمئناً می‌دانید روش‌های زیادی برای بالا بردن فالورهای اینستاگرام وجود دارد ولی اکثرا روش‌های ناکارآمدی محسوب می‌شوند؛ روش‌هایی که تعداد فالور را به چند برابر افزایش پیدا می‌دهند اما تعداد لایک‌ها به یک سوم آن تعداد نیز نمی‌رسد.
اگر شما از آن دسته افراد هستید که در شبکه‌های اجتماعی عضوید و تعداد فالورهای شما یک مزیت محسوب می‌شود پس شکی نیست که درخواست‌های زیادی برای فروش پیجتان خواهید داشت. حتی شده بارها وسوسه شوید که از این دنبال‌کننده‌ها استفاده کنید اما هرچند که این کار مشکلاتی را برای شما در پی خواهد داشت مانند اینکه حساب کاربری خود را از دست خواهید داد.
در ادامه نکاتی برای افزایش فالورهای رسانه‌های اجتماعی را از نظر می‌گذرانید.
1. ثابت قدم باشید
فضای مجازی همچون حیات وحش است، پس اگر می‌خواهید در آن به بقا ادامه دهید باید بهترین حالت خود را به نمایش بگذارید. این شمایید که باید نام و پیام خود را در چشمان مخاطب به گونه‌ای به نمایش بگذارید که از یاد نروید. باید به گونه‌ای مطلب منتشر کنید که در میان مطالب منتشر شده به فراموشی سپرده نشود. پس بر روی کسب و کار خود در شبکه‌های اجتماعی پافشاری کنید و خاص بدرخشید تا همه مشتاق باشند یکی از فالورهای شما باشند.
2. با مخاطبان خود گفت‌و‌گو کنید
سلائق افراد متفاوت است، پس بهترین راه برای اینکه به سلیقه افراد پی برده شود این است با آن ها به گفتگو بپردازید. وقتی حرف از بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، بی‌شک موضوع کسب‌وکار و جلب توجه به سوی آن پررنگ‌تر جلوه می‌کند، پس سعی کنید با صحبت کردن با مخاطبان خود موضوعی که بیشتر برای آنها اهمیت دارد را ترند کنید تا اینگونه مخاطبان خود را از دست ندهید.
3. پیام و محتوای مناسب در شبکه‌ اجتماعی ارائه دهید
برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی به یک استراتژی قوی نیاز داریم تا بتوانیم از طریق بررسی و تحلیل رفتار مخاطب‌ها، علاقه‌مندی‌ها، سلیقه، جنسیت و سایر موارد، محتوایی متناسب با کاربرها تولید کنیم و به موفقیت در شبکه‌های اجتماعی دست پیدا کنیم. محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌شود تاثیر فوق‌العاده‌ای بر رشد یک کسب و کار خواهد گذاشت. علاوه بر تولید محتوا نیاز به برنامه‌ریزی وجود دارد، باید محتواها را براساس خلاقیت و ایده‌های بکر تولید کنیم. محتوایی که تولید می‌کنیم باید بتواند طوری با کاربر تعامل ایجاد کند و او را به لحاظ ذهنی درگیر کند که او احساس کند این محتوا به صورت اختصاصی برای او تولید شده‌ است.
4. حساب‌های کاربری خود را با هم مرتبط سازید
به قسمتی در اینستاگرام که به افراد امکان معرفی خود را به طور محدود می‌دهد، «Bio یا شرح حال اینستاگرام» گفته می‌شود. بیوگرافی شرح مختصری است که در مورد خودتان به دیگران می‌گویید تا تصویری در ذهن کاربران در مورد شما و حرفه‌تان ایجاد گردد. انتخاب و نگارش متن برای بیوی اینستاگرام از اهمیت زیادی برای جذب مخاطب به‌خصوص در دنیای کسب‌و‌کار برخوردار است.
یک بیوی جذاب اینستاگرام برای کسب‌وکارتان اهدافی چون معرفی فعالیت تجاری شما و نحوه برقراری ارتباط مخاطب با شما را نشان می‌دهد بنابراین بهتر است برای ارتباط بهتر فالورهای شبکه‌های اجتماعی با شما، آیدی تلگرام، فیسبوک و دیگر پیامرسان‌های معتبری را که کاربران زیادی به خود جذب کرده‌اند قرار دهید و به یکدیگر لینک کنید تا بهتر بتوانند شما را شناسایی کنند و با شما در ارتباط باشند.
5. افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسر) را دنبال کنید و محتوای آنها را به اشتراک بگذارید
اگر در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام فعالیت می‌کنید، صفحاتی را دیده‌اید که دنبال‌کنندگان آن‌ها زیاد است. دلیل زیاد بودن آن شهرت صاحب صفحه یا محتوای ارزشمند یا سرگرم‌کننده‌ای است که برای کاربران منتشر می‌کنند. به افرادی که در شبکه‌های اجتماعی محتوای مفید یا سرگرم‌کننده برای کاربران منتشر می‌کنند و دنبال‌کنندگان زیادی دارند، اینفلوئنسر یا افراد تاثیرگذار گفته می‌شود. اگر محصول، خدمات یا حتی یک صفحه اینستاگرامی دارید و می‌خواهید به کاربران معرفی کنید، اینفلوئنسر مارکتینگ یک روش عالی است. با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ شما می‌توانید محصول یا خدمات خود را به مخاطبان آن صفحه معرفی کنید و به نسبت اعتمادی که مخاطبان آن صفحه به آن فرد دارند، مخاطبان خود را افرایش دهید. هرچقدر مخاطبان واقعی آن صفحه بیشتر باشد، مخاطبان شما نیز افزایش بیشتری پیدا می‌کند
6. حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را به دیگران معرفی کنید
نسبت به موضوع و مضمون حساب کاربری خود تصوری روشن داشته باشید و تلاش کنید اطلاعات حساب کاربری و عکس‌هایی که منتشر می‌کنید همین موضوع و مضمون را بازتاب دهد. خوب است اطمینان حاصل کنید که حساب کاربری شما به صورت شفاف افراد را به چه واکنشی دعوت می‌کند. اینگونه می‌توانید با خیالی آسوده حساب کاربری خود را در شبکه‌های اجتماعی و به بسیاری از دوستان معرفی کنید تا افراد بیشتری از آن بهره بگیرند.
7. با فالوورهای خود در ارتباط باشید
برای خیلی از شماها پیش آمده است که در هنگام دیدن یک تبلیغ سوالی ذهن شما را مشغول کند اما راه ارتباطی مناسبی با رسانه‌های اجتماعی وجود ندارد تا بتوانید پاسخ پرسش خود را بدانید. بنابراین بی‌شک این موضوع افکار را به سوی نارضایتی سوق می‌دهد اما زمانی که شما کاربران زیادی را به عنوان مخاطب همراه خود دارید بهتر است برای جلب نظر آنها به سوال هایشان پاسخ دهید تا اینگونه احساس کنند شما برای آنها اهمیت قائل هستید.
8. از هشتگ و مکان استفاده کنید
توییتر پادشاه هشتگ‌هاست اما کاربرد هشتگ دقیقاً چیست؟ هشتگ‌ها راهی بسیار عالی هستند برای کمک کردن به مردم در یافتن عکس‌هایی مرتبط با یک مضمون یا موضوع خاص هستند. استفاده از هشتگ‌هایی که هم مرتبط و هم محبوب هستند به شما کمک می‌کند میزان دسترسی به عکس‌هایتان را گسترش دهید. برای استفاده از هشتگ‌ها لزومی ندارد آن‌ها را در توضیح عکس قرار دهید بلکه بهتر است هشتگ‌ها را در بخش کامنت‌ها اضافه کنید. اینستاگرام تعداد هشتگ‌هایی را که می‌توانید برای یک عکس استفاده کنید به 30 عدد محدود کرده است، پس نهایت استفاده را از آن ببرید. اما به یاد داشته باشید مردم می‌خواهند محتوای واقعی را ببیینند نه یک دسته از هشتگ‌های ردیف شده.
9. پیام های خود را برای بازنشر به راحتی در اختیار کاربران قرار دهید
این مورد نیاز به توضیح زیادی ندارد تنها می‌توان گفت که بازنشر مطالب به گونه‌‎ای باشد که نیاز نباشد مخاطب URL را کپی و ارسال کند و منتظر بماند بعد از صرف زمان، آن مطلب به دست دیگر دنبال کنندگان برسد. شما می‌توانید با اشتراک‌گذاری مطالب خود توسط لینک‌های اشتراک اجتماعی در وبلاگ یا وبسایت، این نشر و انتشار را ساده کنید.
10. از نام کاربری خود استفاده کنید
یکی از مشکلات کاربران این است که نمی‌دانند کدام نام کاربری حقیقی و کدام یک ویروس است بنابراین با شک و تردید به فکر فالو کردن نام کاربری‌های عجیب و غریب می‌افتند. اما بهترین قاعده در دنیای مجازی این است که محتواهای مفید و مرتبط با کسب و کار خود منتشر کنید؛ اینگونه شک نداشته باشید نام کاربری شما در صدر جدول محبوب‌ترین سایت‌ها قرار خواهد گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چگونه فالوورهای خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهیم؟

استراتژی بازاریابی خود را آزمایش و بهینه‌سازی کنید

فروش یک میلیارد و 200 میلیون دلار ارز در بازار آزاد با کارت‌های ملی اجاره‌ای

آغاز واردات ژاپنی‌ها از ایران از ماه جاری

حذف 4 صفر از پول ملی در شرایط فعلی منطقی است؟

پول‌مرگی/ مصیبت عظیمی برای نظام بودجه‌ریزی

جزئیات کامل نحوه هزینه یارانه 140 هزار میلیارد تومانی در سال 98/ بودجه یارانه‎ها 44 درصد بیشتر شد

وزیر صنعت: هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور نداریم

واگذاری‌ها مشکلی به مشکلات کشور افزوده/ آقایان در سازمان خصوصی سازی به جای فرار باید پاسخگو باشند/ به صورت شفاف بگویند چرا و چگونه واحدها واگذار شده است؟

رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد: طراحی برنامه‌های لازم برای اصلاح نظام بانکی+ عکس

راهنمای جامع برندسازی شخصی

دولت باید در ممنوعیت‌های وارداتی تجدیدنظر کند/ بازار، اطمینانی به کاهش قیمت ارز ندارد

ضرورت پرداخت چند نوبت بسته‌‎ حمایتی به کارگران/ حمایت‌ها حتما نباید نقدی باشد

پیش بینی افزایش 30تا 40درصدی صادرات زعفران نسبت به سال گذشته/ قیمت زعفران درجه یک در بازارجهانی 1100دلار

افزایش قیمت طلا ناشی از نوسانات نرخ ارز/ حباب سکه به 370هزار تومان رسید

جهش قیمت محصولات پروتئینی در بازار/ سکوت معنادار وزارت جهادکشاورزی

6 نکته در باب لایحه بودجه98

اسپانیا با زعفران ایرانی، حرف اول را در جهان می‌زند/ جولان قاچاقچیان بر سر طلای سرخ ایران/ دسترنج کشاورزان چگونه به بازار عربستان و آمریکا می‌رسد؟

اسپانیا با زعفران ایرانی، حرف اول را در جهان می‌زند/ جولان قاچاقچیان بر سر طلای سرخ ایران/ دسترنج کشاورزان چگونه به بازار عربستان و آمریکا می‌رسد؟

دور جدید رکودهای تورمی و راه‌های ممکن برای برون رفت از بیماری اقتصادی فعلی

اختصاص 17هزار میلیارد تومان یارانه کالا/ معافیت مالیاتی حقوق و وام ازدواج بدون تغییر/ حذف یارانه 3دهک درآمدی/ بودجه دفاعی نصف شد/ پیشنهاد افزایش 20 درصدی قیمت گازوئیل

خصوصی‌سازی در حال حاضر به «دولت‌زدایی» تبدیل شده/ در برخی واگذاری‌ها تخلفات روشنی رخ داده/ قرار بود اجرای اصل 44 باعث افزایش کارایی و بهره‌وری شود

حباب سکه ترکید/پیش‌بینی ثبات قیمت‌ها تا شروع سال نو میلادی

حباب سکه به پایین‌ترین حد رسید

بازار خود را آماده کاهش بیشتر نرخ ارز می‌کند

وضعیت ذخایر ارزی ایران از زبان همتی/ تسلط بانک مرکزی بر بازار ارز از همیشه پر قدرت‌تر است

پرونده‌ ارز 4200 تومانی

واردات 1570 میلیارد تومان کالای غیرضرور با ار 4200 تومانی/ رانت 928میلیارد تومانی برای واردات ظروف ملامین، مربا و ژله، رخت‌آویز، دفترچه مشق و...

ایران بازهم مجبور به انتقال چمدانی ارز خواهد شد؟ /دلخوش: اروپا نمی‌تواند ایران را بازی دهد /بخاطر زندگی مردم دست به هر کاری می‎زنیم

وزیر صنعت: واردات کالا با ارز صادراتی محدودیت ندارد

بیکاری140 هزار نفر در صنعت قطعه/ صنعت قطعه و خودرو در آستانه نابودی است

دژپسند: بازار ارز در فاز تعادل/ 60میلیون یورو ارز نیمایی در یک روز معامله شد

دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در مهرماه به 4519.2هزار میلیارد ریال رسید/ بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی 6.2درصد افزایش است

اقتصاد جهانی منهای آمریکا

روحانی:‌ نکات مورد نظر رهبر انقلاب برای اصلاح بودجه 98 بررسی شد

بودجه سال آینده چقدر به نفت وابسته است؟

تصمیم سازان بازار ارز و سکه بازجویی شوند

تصمیم سازان بازار ارز و سکه بازجویی شوند

پیشنهاد های اقتصادی عسگراولادی به دولت

صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی 17 آذر ماه

پشت پرده موافقت نامه پاریس چیست؟/ تعطیلی صنایع ایران به بهانه تغییر اقلیم!

همتی خبر داد؛ شروع تدریجی باز شدن کانال‌های مالی با کشورهایی که نفت ایران را می‌خرند

تحریم‌های لرزان نفتی

آمریکا قادر نیست صادرات نفت ایران را متوقف کند

زنگنه: بررسی دلایل خروج قطر از اوپک ضروری است

رشد13 درصدی صادرات غیرنفتی در 8 ماه امسال

تدابیر ویژه دولت برای توقف گرانی کالاهای پرمصرف

تقویت حضور بنگاه های خارجی در ایران نماد شکست تحریم ها

تحریم ها کارکرد خود را از دست داده اند

چه کسانی از کاهش قیمت نفت سود می برند؟