بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

نیسان از باتری خودرو الکتریکی برای تولید برق خانگی استفاده خواهد کرد اخبار

نیسان از باتری خودرو الکتریکی برای تولید برق خانگی استفاده خواهد کرد

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - نیسان علاوه‌بر برنامه‌ریزی برای هوشمندکردن خودرو الکتریکی و تغییر سبک زندگی مشتریان، به‌دنبال استفاده مجدد از باتری خودروهای برقی برای مصارف تولید برق است.

«قدرت هوشمند، محرکه‌ی هوشمند، یکپارچگی هوشمند». به‌گفته‌ی فرانسیسکو کارانزا ، مدیر خدمات انرژی نیسان ، شیوه‌ای که خودروساز ژاپنی به‌سمت آینده‌ی الکتریکی حرکت می‌کند، این سه ستون را شکل خواهد داد. نیسان که با محبوب‌ترین خودرو الکتریکی جهان، یعنی لیف (Leaf)، هنر خود را به‌رخ همگان می‌کشد، اینک با تمرکز تازه‌ای به‌سمت پایان‌دادن به تولید خودرو احتراق داخلی و پیشنهاد انتخاب جالب سبک زندگی به‌جای تولید صرف خودرو حرکت می‌کند. نیسان لیف هم‌اکنون با فروش 400 هزار دستگاه در سراسر جهان، محبوب‌ترین خودرو برقی به‌شمار می‌رود.
فرانسیسکو کارانزا گفت: قدرت هوشمند دراین‌زمینه، این است که بدانیم باید موتورهای احتراق‌داخلی را جایگزین و تمام محصولات خود را به پلتفرم الکتریکی تبدیل کنیم. پیش از سال 2030، بحث عمومی مهم برای ما برنامه‌ریزی است؛ برنامه‌ریزی برای زمانی‌که نیسان ممکن است تولید وسایل نقلیه‌ی احتراق‌داخلی را متوقف کند. نیسان می‌داند تغییر الکتریکی به‌اندازه خرید خودرو برقی ساده نیست. کارانزا افزود: باید زمان زیادی را صرف ارتقای زیرساخت شبکه کنید و نمی‌توانید پیش از برنامه‌ریزی برای تسهیل استفاده از وسایل نقلیه‌ی برقی، خودروهای احتراق داخلی را در داخل شهر ممنوع کنید.
رئیس بخش انرژی نیسان اعتقاد دارد «محرک هوشمند» قاعده‌ی کلی نیسان برای این است که چنین خودروهایی بسیار بیشتر از روشی برای جابه‌جایی به‌کار گرفته شوند. کارانزا معتقد است: خودروها باید بیش‌ازپیش هوشمند باشند تا بتوانند به نیازهای اساسی مشتریان ما پاسخ دهند. «ایمنی» و «تجربه‌ی رانندگی» اصول اساسی برای ما و مشتریان‌ است. اخیرا بسیاری از خودروسازان نیز اظهار کرده‌اند خریداران امروزی می‌خواهند خودرو منعکس‌کننده انتخاب سبک زندگی، حساسیت زیست‌محیطی، ساختار اعتقادی و دنیای پیشرفته و متصل باشد. مطمئنا خودروها هوشمندتر می‌شوند؛ اما هنوز راه زیادی برای رسیدن به هدف وجود دارد؛ زمانی‌که بتوانید قدرت گوشی هوشمند خود را در کف دست کنترل کنید.
همچنین، آنچه نیسان به‌عنوان «یکپارچگی هوشمند» می‌خواند، مفهوم جالبی است و به این واقعیت اشاره می‌کند که درمقایسه‌با هر زمانی از تاریخ، خودرو به انجام کارهای بیشتری نیاز دارد. کارانزا با اشاره به شیوه‌ی تغییر بازی گفت: خودرو دیگر محصول جداگانه‌ای نیست و به اینترنت و شبکه‌ی برق متصل است. خودرو الکتریکی به تعامل بسیار پیچیده‌ای با برق نیاز دارد. در 100 سال گذشته، خودرو تغییرات بسیار اساسی در زندگی ما داشته‌اند؛ اما تغییراتی که در دهه‌ی آینده در زندگی ما خواهند داشت، به‌هیچ‌وجه تصورپذیر نیست. نیسان از تولید خودرو الکتریکی استقبال می‌کند و معتقد است موفقیت‌های پی‌درپی آن می‌تواند راه را برای برخی تغییرات دیگر فراهم کند.
کارانزا گفت: سه ستون اصلی یادشده در حال تعیین نحوه‌ی کار ما در شرایط حاضر و آینده است. ما فقط شرکت خودروسازی نیستیم و موضوع اصلی نیز تنها درباره‌ی زیبایی و راحتی محصولات نیست. ما می‌خواهیم در زندگی مشتری بیشتر از قبل حضور یابیم، فراتر از اینکه خودرو چگونه کار می‌کند یا چه کاری انجام می‌دهد. مفاهیم پشت این سه ستون فوق‌العاده هستند و چنین مفاهیمی تغییر اساسی در نحوه‌ی کسب‌و‌کار ما است، نه فقط شعاری برای بازاریابی . نباید تعجب کنید که خودروسازان مسئول به‌دنبال چیزی فراتر از مرحله‌ی اول عمر باتری خودرو الکتریکی برای کاهش تأثیرات زیست‌محیطی درازمدت آن‌ها هستند و این دقیقا همان چیزی است که نیسان انجام می‌دهد. فرانسیسکو کارانزا در گفت‌وگویی در مادرید گفته است باتری‌های نیسان لیف بین 10 تا 12 سال پس از خودرو عمر خواهند کرد. چنین موضوعی نشانه‌ای واضح است که نیسان درباره‌ی زندگی مجدد باتری‌ها پس از پایان عمر وسایل نقلیه فکر می‌کند.
کارانزا گفت: نیسان بر عواملی مانند الگوها و چرخه‌های شارژ و تخریب باتری در بیش از 400 هزار خودرو الکتریکی لیف در جاده‌های اروپا نظارت می‌کند. زندگی دوم باتری، نکته اصلی است. ما هم‌اکنون بیشتر از 400 هزار خودرو داریم و اطلاعات زیادی درباره‌ی باتری دریافت می‌کنیم که بیش‌ازپیش اطمینان‌بخش هستند. واضح است که عمر باتری بیشتر از عمر خودرو خواهد بود. ما باتری را از روی خودرو برقی خارج خواهیم کرد و 10 سال دیگر نیز پس از خودرو باقی خواهد ماند. بخشی از مسئولیت ما این است که آثار مضر محصولات خود را کاهش دهیم و این فراتر از خودروهای الکتریکی خواهد بود. ما هم‌اکنون سیستم خورشیدی بزرگی روی سقف انبار تدارکات در آمستردام داریم و تولید باد نیز در کارخانه‌ی بریتانیا انجام می‌شود. نیسان پروژه‌های متعددی برای استفاده مجدد از باتری‌های دست‌دوم و نو لیف تعریف کرده که از کاربردهای مصرفی برای خودرو جدا هستند. مثالی از این موضوع، سیستم ذخیره‌سازی سه مگاواتی با استفاده از 148 باتری نیسان لیف در ورزشگاه فوتبال آمستردام است. نیسان همچنین مجموعه‌ای از سلول‌های خورشیدی و باتری‌ها را برای استفاده‌ی خانگی ارائه می‌دهد و بسته‌های باتری حمل‌شدنی که می‌توانند به‌سادگی برای تأمین برق مکان اردوگاه یا لپ‌تاپ استفاده شوند.
مقاله‌های مرتبط:
عمر باتری نیسان لیف چقدر است؟ باتری نیسان لیف، برق ورزشگاه فوتبال را تأمین کرد
هنگامی‌که درباره‌ی استفاده از مواد بازیافتی در تولید وسیله‌ی نقلیه سؤال شد، کارانزا نگاه مثبتی به کارهایی داشت که خودروسازان باید انجام دهند. وی گفت: مشتریان باید به‌سمتی حرکت کنند که شیوه‌ی زندگی خود را با خودرویشان تغییر دهند. هرروز درصد درخورتوجهی از مواد بازیافتی را در خودروها مشاهده می‌کنیم. می‌بینیم هزینه‌های استفاده از این مواد کاهش می‌یابد و معتقدیم باید این را تشویق کنیم. ما می‌خواهیم مشتریان سبک زندگی خود را تغییر دهند و نه صرفا خودرو الکتریکی بخرند.
وقتی کارانزا به تغییر شیوه‌ی زندگی مصرف‌کنندگان اشاره می‌کند، یکی از مثال‌های آن، استفاده از خودرو الکتریکی به‌عنوان منبع انرژی است که می‌تواند مانند پنل خورشیدی خانگی برای ارسال برق به شبکه به‌کار گرفته شود. کارانزا دراین‌باره گفت: محاسبه کرده‌ایم مالکان خودرو برقی در دانمارک می‌توانند سالانه حدود 1500 یورو از نیسان لیف خود برق تولید کنند و به شبکه‌ی توزیع برق بفروشند. چنین موضوعی اکوسیستمی پیچیده است؛ اما باتوجه‌به اینکه خودرو برقی به شبکه‌ی توزیع دسترسی پیدا می‌کند، ارزش زیادی دارد. مشتریان از ما انتظار دارند راه‌حل‌هایی فراتر از خودرو الکتریکی برای آن‌ها به‌ارمغان بیاوریم؛ به‌همین‌دلیل، می‌بینید که نیسان در سراسر جهان به‌دنبال سازمان‌هایی برای مشارکت در‌این‌زمینه است. چنین کاری بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که شرکت خودروسازی به‌تنهایی می‌تواند انجام دهد. ما به شرکا و مشتریانی نیاز داریم که بتوانند در‌این‌باره کمک کنند و ابزارهای لازم را نیز دراختیار داشته باشند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تاثیر فناوری‌های چاپ سه‌بعدی روی جراحی‌های آینده

هواوی نبرد رسانه‌ای در جنگ سرد فناوری را شروع کرد

بیوگرافی ارنست رادرفورد، پدر فیزیک و شیمی هسته‌ای

اپل و گوگل، باارزش‌ترین برندهای جهان در صنعت اینترنت بی‌سیم

بهترین نماهای پانوارامیک از استانبول را کجا ببینیم؟

آمادگی هیوندای جنسیس برای رقابت با تسلا در تولید خودروی الکتریکی

آمریکا خواستار تولید سخت‌افزارهای 5G خارج از چین شده است

مریخ‌نورد کیوریاسیتی حجم بالایی از متان را روی مریخ شناسایی کرد

نظرسنجی: آیا خصوصی سازی، برای خودروسازی ایران راه‌گشا است؟

هشدار اپل به کاربران درباره کلاهبرداری گیفت کارت آیتونز

می بند 4 شیائومی در کمتر از ده روز فروش میلیونی را تجربه کرد

اوپو، نخستین گوشی هوشمند جهان با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر را معرفی می‌‌کند

شیائومی CC9 یازده تیرماه معرفی می‌شود

رزبری پای 4 با پشتیبانی از 4K و 4 گیگابایت رم با قیمت 35 دلار معرفی شد

هنگام غش کردن، در بدن و مغز چه اتفاقی می‌افتد؟

آیا نگه‌داشتن عطسه خطرناک است؟

خرید خانه در سه قدم با هومینگ

بیل گیتس واگذاری عرصه به گوگل و اندروید را بزرگ‌ترین اشتباه عمرش می‌داند

هواوی به‌روزرسانی میت بوک و پشتیبانی از آن را ادامه می‌دهد

امسال، پژو 301 با همکاری صنایع نظامی تولید می‌شود

مک بوک پرو 16 اینچی اپل امسال عرضه می‌شود

نوکیا با همکاری پژوهشگران، عمر باتری‌ها را 2.5 برابر می‌کند

اسپید؛ سامانه هوشمند ارسال محموله بین سازمانی

مایکروسافت و ساخت سرفیس‌ 9 اینچی تاشدنی با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی

رویداد NEXTGen بی ام و با چه هدفی برگزار می‌شود؟

Cloudflare و قابلیت تولید اعداد تصادفی واقعی

استیم پشتیبانی از لینوکس اوبونتو را متوقف می‌کند

سهم 50 درصدی انرژی خورشیدی، بادی و باتری‌ها در چشم‌انداز برق سال 2050

نگاهی عمیق به آینده اخلاقیات و فلسفه اخلاق در جهان

بررسی هارد دیسک‌‌ اکسترنال AC731 اپیسر

رفتار مردم هنگام پیدا کردن یک کیف پول چگونه است؟

معرفی برترین استارتاپ‌های تناسب اندام

رستوران های محبوب تفلیس برای امتحان کردن غذاهای گرجی

فرمول یک فرانسه 2019 با پیروزی همیلتون و مرسدس به پایان رسید

فروشگاه‌های والمارت به فناوری بینایی ماشین مجهز می‌شوند

هر آنچه لازم است درباره طرح جدید زوج و فرد تهران بدانید

فروشگاه اینترنتی اویان تک، ارائه دهنده اسکوتر برقی

کشف نخستین نشانه‌های بیماری پارکینسون در مغز

رایانه رزبری پای 500 مگابایت از اطلاعات ماموریتی ناسا را هک کرد

زوم‌اپ؛ نگاه ویدیویی به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب بلد

اظهارات ایلان ماسک درباره احتمال فروپاشی جمعیت جهان در 30 سال آینده

پیش‌بینی سازمان ملل از کاهش سرعت رشد جمعیت تا پایان قرن

AMD‌ با پردازنده‌های EPYC Rome، خانواده گران‌قیمت Cascade Lake‌ Xeon اینتل را به‌چالش می‌کشد

فیسبوک از فهرست شرکت‌های اخلاق‌مدار S&P کنار گذاشته شد

کارکنان مایکروسافت اجازه استفاده از اسلک و گوگل داک را ندارند

کسب امتیاز بالاتر تراشه کرین 810 نسبت به اسنپدراگون 730 در Antutu

اظهار نارضایتی مدیرعامل شاتل از ثابت ماندن هزینه اینترنت با وجود تورم

آشنایی با دوربین مداربسته هایک ویژن و نمایندگی آن در ایران

بیانیه اسنپ پس از انتشار ویدئو گلایه‌ یکی از مسافران

گزارش زومیت از اولین رویداد ایران موبایل سامیت (IRMSU)