بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

هنگام سفر با هواپیما چه آدابی را باید رعایت کنیم؟ اخبار

هنگام سفر با هواپیما چه آدابی را باید رعایت کنیم؟

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - رعایت بعضی موارد باعث می‌شود تا پروازی راحت و بی‌دردسر را پشت‌ سر بگذاریم و از نگاه‌های خشمگین و توهین‌آمیز دور باشیم. 

راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجارو
بلیط چارتر چیست؟ بلیط Open Jaw چیست؟ چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟ چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟ چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟ بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟
خرید بلیط هواپیما همیشه تنها نکته مهم سفرهای هوایی نیست. در طول پرواز گاهی پیش می‌آید که با برخی افراد در هواپیما هم‌صحبت شویم؛ افرادی که نمی‌شناسیم. زمانی‌که تعداد مسافران بسیار است و مجبور هستیم پروازی طولانی را تجربه کنیم، پس بهتر است تا با ملاحظه بعضی نکته‌ها پروازی راحت و بی‌دردسر را پشت‌سر بگذاریم و از نگاه‌های خشمگین و توهین‌آمیز دور باشیم. 1. نگه‌داری وسایل
زمانی‌که در راهرو هواپیما حرکت می‌کنید و به‌دنبال صندلی می‌گردید، چمدان یا کیف خود را مقابل خود و نزدیک به زمین نگه دارید؛ اگر چمدان یا کیفتان را بالا بگیرید (بغل کنید) امکان اینکه با بازو، شانه یا سر مسافرانی که نشسته‌اند برخورد کند زیاد است. اگر چمدان شما چرخ‌دار است، می‌توانید آن را پست سر خود بکشید. همچنین، برای نگه‌داری وسایل از فضای مخصوص بالای صندلی خود استفاده کنید و هرگز چمدان خود را در راهرو قرار ندهید. علاوه‌بر این، زمانی‌که چمدان را از فضای بالایی خارج می‌کنید، مراقب باشید، زیرا ممکن است چمدان طوری قرار گرفته باشد که روی سر شما یا فرد دیگری بیافتد.
2. محترمانه نشستن
هرگز به محض نشستن، پشتی صندلی خود را خم نکنید. اگر قصد چنین کاری را داشتید به آهستگی آن را انجام دهید، درغیر این صورت ممکن است ضربه محکمی به سر مسافر عقبی که احتمالا در حال برداشتن وسیله‌ای از جیب صندلی جلوی‌اش است، وارد کنید؛ یا ممکن است به نوشیدنی که روی سینی او قرار دارد، ضربه بزنید. به یاد داشته باشید که هنگام سرو غذا یا نوشیدنی، صندلی خود را به حالت اولیه بازگردانید، یا در صورت امکان صبر کنید تا خوردن غذاها و نوشیدنی‌ها و سپس کار مهمانداران تمام شود. همچنین، پشت‌سر خود را بررسی کنید که آیا مسافر عقبی قدبلند است، یا بچه‌ای کوچک در آغوش دارند؛ در چنین وضعیتی پشتی را هرگز عقب ندهید،‌ به‌خصوص اگر پرواز کوتاهی درپیش دارید. با خم کردن صندلی، فضای کافی را از مسافر عقبی می گیرید. درواقع، به بهای راحتی خود، راحتی را از دیگران می گیرید.
بچه ها دوست دارند خود را تکان دهند، لگد بزنند یا محکم به صندلی جلویی ضربه وارد کنند که این کار باعث سلب آرامش از آن مسافر می‌شود. کنترل چند کودک هنگام پرواز کار سختی است؛ اما کنار آمدن با مسافر عصبانی جلویی کار دشوارتری است. اگر کودک یا کودکانتان با پرواز مشکل دارند، تمام سعی خود را بکنید تا آن‌ها را آرام نگه دارید تا برای دیگران مزاحمتی ایجاد نکنند. به اندازه کافی وسایل بازی، میان‌وعده، کتاب و دیگر وسایلی که کودک شما را ساکت و آرام نگه دارد با خود همراه داشته باشید. می‌توانید او را به غذاخانه ببرید تا کمی پاهایش را استراحت بدهد. پوشک فرزندتان را در توالت عوض کنید. در بیشتر توالت‌ها، جای مخصوص و سطل مخصوص برای عوض کردن پوشک نوزاد وجود دارد. هنگام شیر دادن به کودک، از یک پارچه یا شال استفاده کنید تا هم شما و هم دیگران راحت باشند.
گرفتن پشتی صندلی، به هنگام عبور از راهرو یا هنگامی که نشسته‌اید ممکن است برای مسافری که روی آن صندلی نشسته است ناخوشایند باشد. مانند مهمانداران، سعی کنید هنگام عبور تعادل خود را با گرفتن محفظه‌های چمدان در قسمت بالا حفظ کنید. 3. احترام به حریم شخصی دیگران
مهم نیست که شما چقدر دوست دارید در هواپیما دوستان جدید پیدا کنید، زیرا ممکن است فرد کناری شما مشغول انجام کاری باشد یا اصلا مایل به صحبت با کسی نباشد. اگر پیشنهاد یا صحبت دوستانه شما، پاسخ درخوری دریافت نکرد، متوجه نکته شوید و دیگر ادامه ندهید. اگر با کودک سفر می‌کنید، اجازه ندهید تا با دیگر مسافران احساس راحتی کنند و مزاحمشان شوند (مثلا از دیگران بخواهند با آن‌ها بازی کنند). برخی مسافران برای رعایت ادب لبخند می‌زنند؛ اما واقعا مایل به انجام قایم‌باشک و دیگر بازی‌ها با بچه‌ها نیستند.
اگر فیلمی که می‌بینید دارای صحنه‌های خشن باشد، باعث آزار مسافران عقبی، به‌خصوص کودکان می‌شود. از وسایل کوچک‌تر مانند iPod استفاده کنید که در این موقعیت‌ها مناسب‌تر هستند. اگر درحال خواندن روزنامه یا کار با لپ‌تاپ هستید، حواستان باشد، آرنج خود را در فضای شخصی فرد کناری قرار ندهید. سعی کنید دسته صندلی کناری را نگیرید، به‌خصوص اگر فرد بغل‌دستی شما بر صندلی وسط نشسته باشد و فضای محدودی داشته باشد. اگر کیف یا کت خود را روی پاهایتان قرار دادید، مراقب باشید روی پاهای فرد کناری نیفتد. مشغول خواندن کتاب خود باشید و از سرک کشیدن به کتاب، روزنامه یا وسایل الکترونیکی فرد کناری بپرهیزید؛ آن‌ها متوجه نگاه‌های شما می‌شوند و این کار بسیار آزاردهنده و دور از ادب است. اگر در صندلی های وسط راهرو گیر کرده‌اید و همچنان می‌خواهید از منظره لذت ببرید، برای تماشای بیرون روی فرد کناری لم ندهید. برای گوش دادن به موسیقی، بازی کردن، و غیره از هدفون استفاده کنید. شنیدن موسیقی و صدای دیگران می‌تواند آزاردهنده باشد.
4. با احتیاط حرکت کردن
هنگام خروج از هواپیما مراقب دیگر مسافران باشید؛ سعی نکنید به زور، خود را اول از همه به در خروج برسانید. اجازه دهید اول افرادی که نزدیک در هستند خارج شوند. وقتی نوبت به شما رسید، سریع حرکت کنید تا مسافرانی که از قبل بلیط هواپیما دیگری را رزرو کرده‌اند، به‌موقع به پروازشان برسند. فقط زمانی‌که مجبور هستید به توالت بروید یا برای کاری بلند شوید، صندلی خود را ترک کنید. هرآنچه که می‌دانید طی سفر به آن نیاز پیدا می‌کنید، پیش از شروع پرواز از چمدانتان بردارید. زمانی‌که بلند می‌شوید به صندلی جلویی ضربه و لگد نزنید یا فشار وارد نکنید،‌ بلکه از دسته صندلی خود برای بلند شدن استفاده کنید اگر قصد بلند شدن دارید و یک یا چند مسافر جلوی راه شما هستند، خیلی محترمانه از آن‌ها بخواهید تا بلند شوند و شما بتوایند رد شوید. سعی نکنید به سختی و مشقت از کنار آن‌ها عبور کنید. این کار نه‌تنها دچار آزار می‌شود، بلکه ممکن است به شما یا دیگران آسیب بزند یا اینکه تعادل خود را از دست بدهید و بیفتید. اگر به‌دنبال خرید بلیط هواپیما هستید، می‌توانید ازطریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انویدیا خرید کارت گرافیک بدون قابلیت رهگیری پرتو را غیرعقلانی می‌داند

بیوگرافی سیمور کری، معمار پیش‌گام دنیای ابرکامپیوتر

سامسونگ دیسپلی نمایشگر کوانتوم دات OLED تولید می‌کند

فناوری شارژ سریع گلکسی نوت 10 چه مشکلاتی دارد؟

فروش 7.7 میلیون ساعت‌ هوشمند در سه‌ماهه دوم سال 2019 در آمریکای شمالی

ایرانسل برای رفع مشکل برخی مشترکان اینترنت ثابت، راهکارهایی ارائه کرد

شیائومی، ویوو و اوپو روی سرویس فایلی مشابه ایردراپ کار می‌کنند

بررسی هزینه طراحی سمند، 206 صندوق دار و دنا در مقایسه با مدل‌های خارجی

در سفر به استانبول از کدام محله ها دیدن کنیم؟

درمان تنبلی چشم با استفاده از واقعیت مجازی

انتشار ویدئویی مضحک درمورد روش تمیز کردن دوربین‌های حرفه‌ای در یوتیوب

زوم‌کست: هر آنچه در ارتباط با SSD باید بدانید

نگاهی به قیمت‌گذاری و تجهیزات سفارشی شورولت کوروت C8

ربات استرو؛ محصول ترکیب طراحی بوستون داینامیکس با هوش مصنوعی کاربردی

با نرم‌افزار فروشگاهی دشت همکاران سیستم آشنا شوید

نشانه‌هایی از عرضه نسخه سوپر کارت گرافیک RTX 2080 Ti وجود دارد

برنی سندرز خواستار ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط پلیس آمریکا شد

گزارش زومیت از اولین رویداد استانی جشنواره وب و موبایل ایران در اصفهان

احتمال معرفی ردمی نوت 8 در کنار ردمی TV در 7 شهریور

نرم‌افزارهای مملو از تبلیغ، 8 میلیون کاربر گوگل پلی را فریب داده‌اند

عباس علی‌آبادی، مدیر عامل جدید ایران خودرو شد

سنجش فشارخون با دوربین سلفی

TSMC: قانون مور هنوز زنده است

توسعه اولین زانوی مصنوعی با قابلیت دوچرخه‌سواری در ایران

تیم کوک در دیدار با ترامپ: تعرفه روی کالاهای چینی، اپل را دربرابر سامسونگ تضعیف می‌کند

حفره امنیتی بلوتوث میلیون‌ها دستگاه را تهدید می‌کند

پردازنده‌ی 18 هسته‌ای Cascade Lake-X اینتل در گیک‌بنچ مشاهده شد

تنها برخی از پردازنده‌های نسل سوم رایزن AMD قابلیت اورکلاک بالایی دارند

امکان جدید گوگل اسیستنت: ارسال یادآور برای خانواده و دوستان

فریم 72: از گفت‌وگو درباره فاز چهارم و پنجم دنیای سینمایی مارول تا رده‌بندی پنج فیلم برتر مارول

توییتر پیام‌های توهین‌آمیز را فیلتر خواهد کرد

نسل بعدی APUهای AMD با نام Renoir و معماری Zen 2 از راه می‌رسد

معرفی تتر از زبان کوین نیک

مشخصات گوشی‌های گلکسی M31،M21 و M41 فاش شد

سایپا محصولات رنو، برلیانس و آریو را تحویل نخواهد داد

هرآنچه باید درباره حسگر اثرانگشت بدانید؛ قسمت سوم و پایانی

گوگل کاهش دوره مجوزهای HTTPS به یک سال را پیشنهاد داد

بوش نمایشگر سه‌بعدی پشت فرمان خودرو تولید خواهد کرد

لاجیتک دو کیبورد جدید مخصوص گیمینگ رونمایی کرد

نئاندرتال‌ها به درد گوش شایع‌ در موج‌سواران و شناگران مبتلا بودند

معکوس‌کردن روند پیری در سلول‌های بنیادی مغز موش

راهنمای علمی کنار گذاشتن تعلل‌ورزی

رشد 66 درصدی فروش علی بابا کلاد در سه‌ماهه اول سال مالی 2019

سهم بازار موتور جستجوی Bing‌ در حال افزایش است

Windows Core OS احتمالا سیستم‌ عاملی با رویکرد ابری خواهد بود

YouTube Originals از 2 مهر برای تمام کاربران رایگان خواهد شد

بهترین موقعیت های دبی برای عکاسی را بشناسید

افشای تصاویر و مشخصات گوشی جدید منتسب به ردمی 8

اپل از سازنده شبیه‌ساز مجازی آیفون و iOS شکایت می‌کند

چهار روش برای دور شدن از حواس‌پرتی‌های دنیای فناوری