بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

آینده روشنی که درانتظار سبک زندگی فریلنسری است اخبار

آینده روشنی که درانتظار سبک زندگی فریلنسری است

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - فریلنسرها سبک اشتغال را در دنیای مدرن متحول کرده‌اند و روند موجود و استقبال شرکت‌ها از این سبک کاری، نوید آینده‌ی پربارتر را برای آن‌ها می‌دهد.

فریلنسر یا آزادکار به فردی گفته می‌شود که بدون استخدام یا عضویت در شرکتی، ازطریق انجام پروژه‌ کسب درآمد می‌کند. در سال‌های اخیر در سرتاسر جهان، این سبک کاری با استقبال فراوان همراه بوده و در آینده نیز، فرصت‌هایی بهتر برای فریلنسرها را شاهد خواهیم بود. شرکت دیلویت ، از بزرگ‌ترین شرکت‌های حسابرسی جهان، در جدیدترین گزارش خود از دنیای کسب‌وکار اعلام کرد شغل‌های ساختارشکن و جدید همچون فریلنسری و کارهای قراردادی و کارمندان اقتصاد گیگ را در مسیر تبدیل به بدنه‌ی اصلی دنیای اشتغال قرار دارند. به‌علاوه، شغل‌های استخدامی مبتنی‌بر مهارت، کاهش تقاضا را در سال‌های اخیر تجربه کرده‌اند. مقاله‌های مرتبط:
اعضای فریلنسر تیم خود را با این راهکارها راضی نگه دارید چگونه یک آزادکار حرفه‌ای شویم
با نگاهی به آمارهای منتشرشده، به این نتیجه می‌رسیم که شرکت‌ها در مسیر استراتژی‌های رشد خود، بیش‌ازپیش به انواع متنوع استخدام و جذب نیرو دقت می‌کنند. آن‌ها روش‌های جایگزین بهره‌برداری از نیروی انسانی همچون فریلنسرها و نیروهای قراردادی یا دورکار را در استراتژی‌های نیروی انسانی خود لحاظ می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد تا سال 2020، تعداد افراد خوداشتغال در آمریکا به 42 میلیون نفر خواهد رسید. در آماری دیگر، جامعه‌ی فریلنسرها بیشترین نرخ رشد را در میان نیروی انسانی بریتانیا ازآنِ خود کرده‌اند. بسیاری از سازمان‌ها نیز برای انجام وظایف حرفه‌ای خود، از روند جدید در به‌کارگیری نیروی انسانی بهره می‌برند. گزارش دیلویت با نظرسنجی از 10 هزار نفر در 119 کشور جهان نوشته شد که 33 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند در سازمان خود از قراردادهای کاری جدید برای بخش IT استفاده می‌کنند. همچنین، 25 درصد برای کارهای عملیاتی و 15 درصد برای بازاریابی و 15 درصد نیز برای تحقیق‌و‌توسعه از نیروی انسانی حرفه‌ای‌تر بهره می‌برند.
به‌عنوان بخشی از نیروی محرکه‌ی روند ایجادشده در به‌کارگیری فریلنسرها، وب‌سایت‌های بازارچه‌ی فریلنسری همچون Upwork و Fivver را می‌توان نام برد. این پلتفرم‌ها تمرکز زیادی روی جذب کارفرمایان حرفه‌ای و فریلنسرهای بااستعداد کرده‌اند. اتصال عرضه و تقاضا در پلتفرم‌‌های این‌چنینی باعث شد روند به‌کارگیری فریلنسرها به‌مرور تسهیل شود. امروزه، سازمان‌ها با مراجعه به چنین وب‌سایت‌هایی می‌توانند افراد بسیار بااستعداد را برای کارهای خود جذب کنند. به‌علاوه، پلتفرم‌های اختصاصی برای برخی وظایف نیز ایجاد شده‌اند که از این میان، می‌توان به Kaggle اشاره کرد. پلتفرم مذکور با تمرکز روی وظایف علوم داده فعالیت می‌کند و در سال 2017، گوگل آن را خریده است. پلتفرم‌های همکاری با فریلنسرها با سرعت زیادی رشد می‌کنند
برخی سرویس‌های فریلنسری روی دسته‌ای مشخص از افراد تمرکز می‌کنند. به‌عنوان مثال، نمونه‌هایی مخصوص بازنشسته‌ها یا افراد هنرمند خانه‌دار در اینترنت فعالیت می‌کنند. از میان این سرویس‌ها می‌توان The Mom Project و The Second Shift و WeGoLook را نام برد که اکنون حدود دومیلیارد دلار پروژه در آن‌ها اجرا می‌شود. دیلویت در بخشی دیگر از گزارش خود به شبکه‌های استعدادی درحال‌رشد اشاره می‌کند. همین شرکت برنامه‌ای به‌نام Pixel اجرا می‌کند که به سازمان‌ها امکان می‌دهد ایده‌های خود را ازطریق جمع‌سپاری و پیداکردن نیروی انسانی گیگ با استعداد خاص مدنظر اجرا کنند. در بخش دیگری از گزارش، به سرمایه‌گذاری کامل روی استخدام نیروهای فریلنس یا قراردادی پرداخته شد. 42 درصد از شرکت‌کنندگان اعتقاد داشتند چنین رویکردی حتما باید اجرا شود. کارشناسان دیلویت اعتقاد دارند این شرکت‌ها روند جدید را حیاتی می‌دانند و تصور می‌کنند فرصت‌ها با سرعت زیادی ایجاد می‌شوند و نباید از روند موجود عقب ماند. البته، تنها 28 درصد از شرکت‌ها برای چنین تغییری آماده و تنها 8 درصد زیرساخت‌های داخلی برای مدیریت نیروی کار مدرن را ایجاد کرده‌ بودند. گفتنی است اکثر شرکت‌ها هنوز فرایندهای داخلی همچون ابزارهای ارتباطی و امنیتی لازم برای کوچ به نیروی انسانی جدید را توسعه نداده‌اند.
جذب نیروی کار فریلنسر و بهره‌برداری حداکثری از استعدادهای آن‌ها، علاوه‌بر زیرساخت و ابزار به فرهنگ نیاز دارد؛ فرهنگی که پذیرای این نیروی کار جدید باشد و همکاری آن‌ها را با کل سازمان تسهیل کند. استیون هاتفیلد ، از مدیران دیلویت، درباره‌ی فرهنگ پذیرای فریلنسری می‌گوید: شرکت‌ها باید به‌دنبال روش‌هایی برای جذب استعداد خاص موردنیاز خود باشند؛ اما آیا آن‌ها محیطی طراحی کرده‌اند که برای کارمندان این‌چنینی جذاب باشد؟ درواقع، مهاجرت به سبک کاری جدید به ترکیبی از جذب نیروهای ویژه و آماده‌سازی محیطی برای جذب آن‌ها نیاز خواهد داشت. چنین افرادی فقط زمانی برای شما کار خواهند کرد که فرهنگ سازمانی را بپسندند و کارکردن با شرکت نیز برایشان آسان باشد. جذب نیروی فریلنسر علاوه‌بر ابزار به بهبود فرهنگ سازمانی هم نیاز دارد
اجرای بهینه‌ی فرایند جذب نیروهای فریلنسر نتایجی بسیار عالی برای سازمان به‌همراه خواهد داشت. دیلویت در گزارش خود ادعا می‌کند روند جدید بهره‌وری شرکت‌ها را افزایش می‌‌دهد. به‌عنوان مثال در شرکت بوش ، مشاوران ارشد آزادکار نرخ رضایتی 92 درصدی از مشتریان خود دریافت می‌کنند. درادامه‌ی گزارش، دیلویت ادعا می‌کند اگر حتی شرکت‌ها هنوز آماده‌ی پذیرش نیروی کار مدرن نباشند، تمایل آن‌ها برای تغییر مسیر می‌تواند فرصت‌های زیادی برایشان ایجاد کند. یکی از حوزه‌هایی که با تقاضای بسیار بازار برای فریلنسرها همراه خواهد شد، نقش‌های مشترک هستند. چنین نقش‌ها و استعدادهایی را به‌‌نام ابَرشغل هم می‌شناسند. روند افزایش تقاضا برای استعدادهای چندکاره فرصت‌های درآمدزایی را برای فریلنسرهای متخصص افزایش می‌دهد و با دنیایی از فرصت‌های جدید روبه‌رو می‌شوند که فرصت کارکردن در موضوعات دلخواهشان را بیش‌ازپیش افزایش می‌دهد. درنهایت، با نگاهی به آمارهای ذکرشده در این مطلب می‌توانیم آینده‌ی فریلنسرها را روشن بدانیم. آن‌ها با افزایش تقاضای شرکت‌ها روبه‌رو خواهند شد و قطعا فرصت‌های درآمدزایی نیز بیشتر می‌شوند. دراین‌میان، فریلنسرها هم باید با تمرکز روی یادگیری، افزایش مهارت را به‌عنوان وظیفه‌ای همیشگی بدانند و برای فرصت‌های جدید آماده باشند تا در بازار پررقابت آینده، خود را از دیگر همکارانشان متمایز کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تاثیر فناوری‌های چاپ سه‌بعدی روی جراحی‌های آینده

هواوی نبرد رسانه‌ای در جنگ سرد فناوری را شروع کرد

بیوگرافی ارنست رادرفورد، پدر فیزیک و شیمی هسته‌ای

اپل و گوگل، باارزش‌ترین برندهای جهان در صنعت اینترنت بی‌سیم

بهترین نماهای پانوارامیک از استانبول را کجا ببینیم؟

آمادگی هیوندای جنسیس برای رقابت با تسلا در تولید خودروی الکتریکی

آمریکا خواستار تولید سخت‌افزارهای 5G خارج از چین شده است

مریخ‌نورد کیوریاسیتی حجم بالایی از متان را روی مریخ شناسایی کرد

نظرسنجی: آیا خصوصی سازی، برای خودروسازی ایران راه‌گشا است؟

هشدار اپل به کاربران درباره کلاهبرداری گیفت کارت آیتونز

می بند 4 شیائومی در کمتر از ده روز فروش میلیونی را تجربه کرد

اوپو، نخستین گوشی هوشمند جهان با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر را معرفی می‌‌کند

شیائومی CC9 یازده تیرماه معرفی می‌شود

رزبری پای 4 با پشتیبانی از 4K و 4 گیگابایت رم با قیمت 35 دلار معرفی شد

هنگام غش کردن، در بدن و مغز چه اتفاقی می‌افتد؟

آیا نگه‌داشتن عطسه خطرناک است؟

خرید خانه در سه قدم با هومینگ

بیل گیتس واگذاری عرصه به گوگل و اندروید را بزرگ‌ترین اشتباه عمرش می‌داند

هواوی به‌روزرسانی میت بوک و پشتیبانی از آن را ادامه می‌دهد

امسال، پژو 301 با همکاری صنایع نظامی تولید می‌شود

مک بوک پرو 16 اینچی اپل امسال عرضه می‌شود

نوکیا با همکاری پژوهشگران، عمر باتری‌ها را 2.5 برابر می‌کند

اسپید؛ سامانه هوشمند ارسال محموله بین سازمانی

مایکروسافت و ساخت سرفیس‌ 9 اینچی تاشدنی با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی

رویداد NEXTGen بی ام و با چه هدفی برگزار می‌شود؟

Cloudflare و قابلیت تولید اعداد تصادفی واقعی

استیم پشتیبانی از لینوکس اوبونتو را متوقف می‌کند

سهم 50 درصدی انرژی خورشیدی، بادی و باتری‌ها در چشم‌انداز برق سال 2050

نگاهی عمیق به آینده اخلاقیات و فلسفه اخلاق در جهان

بررسی هارد دیسک‌‌ اکسترنال AC731 اپیسر

رفتار مردم هنگام پیدا کردن یک کیف پول چگونه است؟

معرفی برترین استارتاپ‌های تناسب اندام

رستوران های محبوب تفلیس برای امتحان کردن غذاهای گرجی

فرمول یک فرانسه 2019 با پیروزی همیلتون و مرسدس به پایان رسید

فروشگاه‌های والمارت به فناوری بینایی ماشین مجهز می‌شوند

هر آنچه لازم است درباره طرح جدید زوج و فرد تهران بدانید

فروشگاه اینترنتی اویان تک، ارائه دهنده اسکوتر برقی

کشف نخستین نشانه‌های بیماری پارکینسون در مغز

رایانه رزبری پای 500 مگابایت از اطلاعات ماموریتی ناسا را هک کرد

زوم‌اپ؛ نگاه ویدیویی به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب بلد

اظهارات ایلان ماسک درباره احتمال فروپاشی جمعیت جهان در 30 سال آینده

پیش‌بینی سازمان ملل از کاهش سرعت رشد جمعیت تا پایان قرن

AMD‌ با پردازنده‌های EPYC Rome، خانواده گران‌قیمت Cascade Lake‌ Xeon اینتل را به‌چالش می‌کشد

فیسبوک از فهرست شرکت‌های اخلاق‌مدار S&P کنار گذاشته شد

کارکنان مایکروسافت اجازه استفاده از اسلک و گوگل داک را ندارند

کسب امتیاز بالاتر تراشه کرین 810 نسبت به اسنپدراگون 730 در Antutu

اظهار نارضایتی مدیرعامل شاتل از ثابت ماندن هزینه اینترنت با وجود تورم

آشنایی با دوربین مداربسته هایک ویژن و نمایندگی آن در ایران

بیانیه اسنپ پس از انتشار ویدئو گلایه‌ یکی از مسافران

گزارش زومیت از اولین رویداد ایران موبایل سامیت (IRMSU)