بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

آینده روشنی که درانتظار سبک زندگی فریلنسری است اخبار

آینده روشنی که درانتظار سبک زندگی فریلنسری است

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - فریلنسرها سبک اشتغال را در دنیای مدرن متحول کرده‌اند و روند موجود و استقبال شرکت‌ها از این سبک کاری، نوید آینده‌ی پربارتر را برای آن‌ها می‌دهد.

فریلنسر یا آزادکار به فردی گفته می‌شود که بدون استخدام یا عضویت در شرکتی، ازطریق انجام پروژه‌ کسب درآمد می‌کند. در سال‌های اخیر در سرتاسر جهان، این سبک کاری با استقبال فراوان همراه بوده و در آینده نیز، فرصت‌هایی بهتر برای فریلنسرها را شاهد خواهیم بود. شرکت دیلویت ، از بزرگ‌ترین شرکت‌های حسابرسی جهان، در جدیدترین گزارش خود از دنیای کسب‌وکار اعلام کرد شغل‌های ساختارشکن و جدید همچون فریلنسری و کارهای قراردادی و کارمندان اقتصاد گیگ را در مسیر تبدیل به بدنه‌ی اصلی دنیای اشتغال قرار دارند. به‌علاوه، شغل‌های استخدامی مبتنی‌بر مهارت، کاهش تقاضا را در سال‌های اخیر تجربه کرده‌اند. مقاله‌های مرتبط:
اعضای فریلنسر تیم خود را با این راهکارها راضی نگه دارید چگونه یک آزادکار حرفه‌ای شویم
با نگاهی به آمارهای منتشرشده، به این نتیجه می‌رسیم که شرکت‌ها در مسیر استراتژی‌های رشد خود، بیش‌ازپیش به انواع متنوع استخدام و جذب نیرو دقت می‌کنند. آن‌ها روش‌های جایگزین بهره‌برداری از نیروی انسانی همچون فریلنسرها و نیروهای قراردادی یا دورکار را در استراتژی‌های نیروی انسانی خود لحاظ می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد تا سال 2020، تعداد افراد خوداشتغال در آمریکا به 42 میلیون نفر خواهد رسید. در آماری دیگر، جامعه‌ی فریلنسرها بیشترین نرخ رشد را در میان نیروی انسانی بریتانیا ازآنِ خود کرده‌اند. بسیاری از سازمان‌ها نیز برای انجام وظایف حرفه‌ای خود، از روند جدید در به‌کارگیری نیروی انسانی بهره می‌برند. گزارش دیلویت با نظرسنجی از 10 هزار نفر در 119 کشور جهان نوشته شد که 33 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند در سازمان خود از قراردادهای کاری جدید برای بخش IT استفاده می‌کنند. همچنین، 25 درصد برای کارهای عملیاتی و 15 درصد برای بازاریابی و 15 درصد نیز برای تحقیق‌و‌توسعه از نیروی انسانی حرفه‌ای‌تر بهره می‌برند.
به‌عنوان بخشی از نیروی محرکه‌ی روند ایجادشده در به‌کارگیری فریلنسرها، وب‌سایت‌های بازارچه‌ی فریلنسری همچون Upwork و Fivver را می‌توان نام برد. این پلتفرم‌ها تمرکز زیادی روی جذب کارفرمایان حرفه‌ای و فریلنسرهای بااستعداد کرده‌اند. اتصال عرضه و تقاضا در پلتفرم‌‌های این‌چنینی باعث شد روند به‌کارگیری فریلنسرها به‌مرور تسهیل شود. امروزه، سازمان‌ها با مراجعه به چنین وب‌سایت‌هایی می‌توانند افراد بسیار بااستعداد را برای کارهای خود جذب کنند. به‌علاوه، پلتفرم‌های اختصاصی برای برخی وظایف نیز ایجاد شده‌اند که از این میان، می‌توان به Kaggle اشاره کرد. پلتفرم مذکور با تمرکز روی وظایف علوم داده فعالیت می‌کند و در سال 2017، گوگل آن را خریده است. پلتفرم‌های همکاری با فریلنسرها با سرعت زیادی رشد می‌کنند
برخی سرویس‌های فریلنسری روی دسته‌ای مشخص از افراد تمرکز می‌کنند. به‌عنوان مثال، نمونه‌هایی مخصوص بازنشسته‌ها یا افراد هنرمند خانه‌دار در اینترنت فعالیت می‌کنند. از میان این سرویس‌ها می‌توان The Mom Project و The Second Shift و WeGoLook را نام برد که اکنون حدود دومیلیارد دلار پروژه در آن‌ها اجرا می‌شود. دیلویت در بخشی دیگر از گزارش خود به شبکه‌های استعدادی درحال‌رشد اشاره می‌کند. همین شرکت برنامه‌ای به‌نام Pixel اجرا می‌کند که به سازمان‌ها امکان می‌دهد ایده‌های خود را ازطریق جمع‌سپاری و پیداکردن نیروی انسانی گیگ با استعداد خاص مدنظر اجرا کنند. در بخش دیگری از گزارش، به سرمایه‌گذاری کامل روی استخدام نیروهای فریلنس یا قراردادی پرداخته شد. 42 درصد از شرکت‌کنندگان اعتقاد داشتند چنین رویکردی حتما باید اجرا شود. کارشناسان دیلویت اعتقاد دارند این شرکت‌ها روند جدید را حیاتی می‌دانند و تصور می‌کنند فرصت‌ها با سرعت زیادی ایجاد می‌شوند و نباید از روند موجود عقب ماند. البته، تنها 28 درصد از شرکت‌ها برای چنین تغییری آماده و تنها 8 درصد زیرساخت‌های داخلی برای مدیریت نیروی کار مدرن را ایجاد کرده‌ بودند. گفتنی است اکثر شرکت‌ها هنوز فرایندهای داخلی همچون ابزارهای ارتباطی و امنیتی لازم برای کوچ به نیروی انسانی جدید را توسعه نداده‌اند.
جذب نیروی کار فریلنسر و بهره‌برداری حداکثری از استعدادهای آن‌ها، علاوه‌بر زیرساخت و ابزار به فرهنگ نیاز دارد؛ فرهنگی که پذیرای این نیروی کار جدید باشد و همکاری آن‌ها را با کل سازمان تسهیل کند. استیون هاتفیلد ، از مدیران دیلویت، درباره‌ی فرهنگ پذیرای فریلنسری می‌گوید: شرکت‌ها باید به‌دنبال روش‌هایی برای جذب استعداد خاص موردنیاز خود باشند؛ اما آیا آن‌ها محیطی طراحی کرده‌اند که برای کارمندان این‌چنینی جذاب باشد؟ درواقع، مهاجرت به سبک کاری جدید به ترکیبی از جذب نیروهای ویژه و آماده‌سازی محیطی برای جذب آن‌ها نیاز خواهد داشت. چنین افرادی فقط زمانی برای شما کار خواهند کرد که فرهنگ سازمانی را بپسندند و کارکردن با شرکت نیز برایشان آسان باشد. جذب نیروی فریلنسر علاوه‌بر ابزار به بهبود فرهنگ سازمانی هم نیاز دارد
اجرای بهینه‌ی فرایند جذب نیروهای فریلنسر نتایجی بسیار عالی برای سازمان به‌همراه خواهد داشت. دیلویت در گزارش خود ادعا می‌کند روند جدید بهره‌وری شرکت‌ها را افزایش می‌‌دهد. به‌عنوان مثال در شرکت بوش ، مشاوران ارشد آزادکار نرخ رضایتی 92 درصدی از مشتریان خود دریافت می‌کنند. درادامه‌ی گزارش، دیلویت ادعا می‌کند اگر حتی شرکت‌ها هنوز آماده‌ی پذیرش نیروی کار مدرن نباشند، تمایل آن‌ها برای تغییر مسیر می‌تواند فرصت‌های زیادی برایشان ایجاد کند. یکی از حوزه‌هایی که با تقاضای بسیار بازار برای فریلنسرها همراه خواهد شد، نقش‌های مشترک هستند. چنین نقش‌ها و استعدادهایی را به‌‌نام ابَرشغل هم می‌شناسند. روند افزایش تقاضا برای استعدادهای چندکاره فرصت‌های درآمدزایی را برای فریلنسرهای متخصص افزایش می‌دهد و با دنیایی از فرصت‌های جدید روبه‌رو می‌شوند که فرصت کارکردن در موضوعات دلخواهشان را بیش‌ازپیش افزایش می‌دهد. درنهایت، با نگاهی به آمارهای ذکرشده در این مطلب می‌توانیم آینده‌ی فریلنسرها را روشن بدانیم. آن‌ها با افزایش تقاضای شرکت‌ها روبه‌رو خواهند شد و قطعا فرصت‌های درآمدزایی نیز بیشتر می‌شوند. دراین‌میان، فریلنسرها هم باید با تمرکز روی یادگیری، افزایش مهارت را به‌عنوان وظیفه‌ای همیشگی بدانند و برای فرصت‌های جدید آماده باشند تا در بازار پررقابت آینده، خود را از دیگر همکارانشان متمایز کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دنبال کردن رویاها، توهم مخرب استارتاپی

پردازنده‌ها چگونه طراحی و ساخته می‌شوند؟ (قسمت اول)

جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق سایپا برگزار شد

خاص‌ترین پیتزاهای جهان که حتما باید امتحان کنید

آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت

ریل می X2 نمایشگر Super AMOLED و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد داشت

افزایش فروش یک رستوران با یک پرس غذای مجازی

گرندپری سنگاپور 2019؛ پیروزی فتل و فراری

بلاک‌ چین به یکی از اولویت‌های اصلی کسب‌وکارها تبدیل شده است

پیکسل 4 گوگل در چه رنگ‌هایی عرضه می‌شود؟

کامپیوتر کوانتومی 53 کیوبیتی IBM معرفی شد

کوچک شدن عجیب سوراخ لایه ازون در سال 2019

توضیحات هواوی در مورد فناوری Palm Rejection در میت 30 پرو

گوگل با Fast Share به رقابت AirDrop می‌رود

اپل به نقض مالکیت معنوی در ساخت ایرپاد متهم شد

اینترنت ADSL گران شد

سامسونگ گوشی‌های سری میت 30 هواوی را مسخره کرد

حمله Fanta از راه سرویس Avito

هکرها با سوءاستفاده از پروتکل WSD حملات DDoS را تقویت می‌کنند

ایران رنتر؛ کدام بستر برای سرمایه‌گذاری بهتر است: طلا، مسکن، بورس یا راه‌های جدید؟

مردم سوئیس در مخالفت با 5G تجمع کردند

سامسونگ به هواوی فخر فروشی می کند

گلکسی فولد در آزمون مقاومت؛ گوشی تاشدنی سامسونگ همچنان آسیب‌پذیر است

گوگل احتمالا به برتری کوانتومی دست پیدا کرده است

گسترش حملات باج‌افزاری برای کاربران خانگی

فیچرفون مبتنی‌بر اندروید 8.1 نوکیا در ویدئویی کوتاه دیده شد

اوراکل از لینوکس خودمختار پرده برداشت

چاپ و نشر کتب و مقالات علمی در مؤسسه اندیشمند

بهینه‌سازی هوش مصنوعی فقط با جمع‌آوری داده‌های کاربران ممکن است؟

اپل از افزایش تعرفه های وارداتی مک پرو در امان ماند

توئیتر 273 اکانت ضد ایرانی را مسدود کرد

سه گوشی جدید اوپو در لیست TENAA رویت شدند

دانشگاه‌ها در حوزه هوش مصنوعی بی‌هویت فعالیت می‌کنند

مدیر عامل هواوی از فروش بالای سری میت 30 می‌گوید

کدام گوشی های سامسونگ اندروید 10 را دریافت می کنند؟

دانشمندان برای مقابله با پیری داروهایی کشف کرده‌اند

کاهش تعداد مشترکان اینترنت نسبت به سال گذشته

آشفتگی بازار از مسدود شدن گوشی های رجیستر شده

اگر تمام درختان زمین نابود شوند، چه اتفاقی می‌افتد؟

بهترین فیلم های اکشن 2019

مدیر عامل هواوی از فروش 20 میلیونی سری میت 30 می‌گوید

نتایج تست سقوط آیفون 11

کار گروهی با چه شرایطی برای کارمندان مناسب است؟

آمازون نتایج جست‌وجو را برای افزایش سوددهی تغییر می‌دهد

ردمی K20 Pro Premium Edition با حافظه رم 12 گیگابایتی عرضه می‌شود

شناخته شده ترین شهر های ارواح آسیا کدامند؟

هواوی امکان آنلاک‌کردن بوت‌لودر میت 30 پرو را فراهم می‌کند

هشدار پلیس در مورد کلاهبرداری با بنزین دو نرخی

شیائومی می میکس آلفا دارای نسبت نمایشگر به بدنه بالای 100 درصد خواهد بود

MR-LINAC؛ هوشمندترین روش شناسایی تومورهای سرطانی در ترکیه