بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

عجیب‌ترین و جذاب‌ترین کامپیوترهای کامپیوتکس 2019 اخبار

عجیب‌ترین و جذاب‌ترین کامپیوترهای کامپیوتکس 2019

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - نمایشگاه کامپیوتکس 2019 با معرفی محصولات و دستاوردهای جدید شرکت‌های کامپیوتری همراه بود که در میان آن‌ها، نمونه‌های عجیب هم به‌چشم می‌خورند.

هرساله در نمایشگاه کامپیوتکس ، معرفی برخی محصولات جذاب و عجیب را شاهد هستیم. در رویدادهای اصلی نمایشگاه، شرکت‌های بزرگ دستاوردهای مهم خود را رونمایی می‌کنند و در بخش‌های فرعی، می‌توان کامپیوترهایی با طراحی‌های خاص مشاهده کرد. به‌هرحال، بررسی و معرفی این کامپیوترهای عجیب هم خالی از لطف نیست. علاوه‌بر طرح‌های خاص که برای عاشقان دنیای کامپیوتر و با هدف بهره‌برداری حداکثری از قدرت‌های پردازشی معرفی می‌شوند، برخی کامپیوترها طراحی آن‌چنان جذابی دارند که به‌عنوان کالایی دکوری نیز خرید معقولی محسوب می‌شوند. در ادامه‌ی این مطلب زومیت ، برخی از این محصولات و کامپیوترهای عجیب کامپیوتکس 2019 را معرفی می‌کنیم.
کامپیوتر بالا مسافر زمان نام دارد که ران لی کریستیناسون آن را طراحی کرده است. طراحی این کامپیوتر ترکیبی از عشق به طراحی‌های علمی‌تخیلی، استیم‌پانک، انیمه، داستان‌های فانتزی و عاشقانه محسوب می‌شود. کریستیناسون مکانیسمی برای حرکت بخش‌های بالایی کامپیوتر شخصی هم در نظر گرفته و کل سخت‌افزار این محصول در جعبه‌ی پایینی نگه‌داری می‌شود. مسافر زمان سیستم خنک‌کنندگی آبی دارد و با نگاهی به طرحی آن تصور می‌کنیم که صندوقچه‌ای متعلق به فیلم آلیس در سرزمین عجایب باشد.
در نگاه اول، هیچ درکی از دلیل اِنرمکس (Enermax) برای ساخت کامپیوتر بالا ندارید. این، کامپیوتر شخصی باریکی است که در ساختاری شبیه به دوچرخه نگه‌داری می‌شود. شاید طراحی دوچرخه‌ای برای ورزش‌کاران عاشق کامپیوتر جذاب باشد؛ هرچند قطعا نمی‌توان از این دوچرخه برای ورزش‌کردن و سوزاندن کالری‌های جذب‌شده براثر کار با کامپیوتر استفاده کرد.
کامپیوتر عقربی بالا درکنار ظاهر ترسناکش، قابلیت‌های مهمی هم دارد. استفاده از کارت گرافیک RTX 2080 درکنار درایو SSD با ظرفیت یک ترابایت و چند قطعه‌ی کامپیوتری حرفه‌ای‌تر، عقرب پردازشی را به دستگاهی جذاب تبدیل می‌کند. داستان و دلیل طراحی چنین کامپیوتری را نمی‌توان به‌راحتی کشف و تفسیر کرد. به‌هرحال، شاید استفاده از عقرب غول‌پیکر روی میز کامپیوتر، ابزاری برای دورکردن دوستان و همکاران مزاحم هم باشد.
با نگاهی به کامپیوتر اسلحه‌ای، تصور می‌کنیم با تفنگی از دل بازی فاینال فانتزی روبه‌رو هستیم. کامپیوتری که با نام ایندی لیزر (Indy Laser) معرفی شد، ساختاری شبیه به اسلحه‌های بازی‌های علمی‌‌تخیلی دارد و قطعا نمی‌توان این کامپیوتر را مانند اسلحه‌های بازی‌های کامپیوتری برداشت و حمل کرد. از قابلیت‌های مهم ایندی لیزر می‌توان به سیستم خنک‌کنندگی آبی اشاره کرد
کیس کامپیوتر بالا را FSP‌ معرفی کرده که به دو مخزن برای سیستم خنک‌کنندگی مجهز است؛ درنتیجه، با استفاده از این کامپیوتر، همیشه خیالتان از خنک‌بودن قطعات کامپیوتر شخصی راحت خواهد بود. طراحی کامپیوتر به‌گونه‌ای است که شباهت بسیاری به ربات‌های فیلم ترانسفورمر دارد.
این کامپیوتر را شرکت بیکسکی (Bykski) معرفی کرده و طراحی جذابی برای استفاده روی میزهای کامپیوتری حرفه‌ای‌ دارد. این کیس با وجود طراحی کوچک، از پردازنده‌ی i9 به‌همراه کارت گرافیک RX580 بهره می‌برد. به‌علاوه، بیکسکی در کامپیوترش مانند بسیاری از کامپیوترهای شخصی امروزی، از خنک‌کننده‌ی آبی استفاده کرده است.
با نگاه اولیه به کیس کامپیوتری بالا، تصور می‌کنیم با مینی‌کامپیوتر روبه‌رو هستیم. کامینو اوتو کامپیوتری است که شاید بیشتر برای به‌رخ‌کشیدن قدرت مهندسی طراحی شده؛ زیرا قطعات سخت‌افزاری حرفه‌ای با بهترین کارایی در کیسی بسیار کوچک جانمایی شده‌اند تا به‌نوعی اهمیت مهندسی را در جانمایی قطعات فریاد بزنند. این کامپیوتر به پردازنده‌ی i9، کارت گرافیک RTX 2080، درایو SSD یک ترابایتی، هارد درایو هیبریدی دوترابایتی و سیستم خنک‌کنندگی آبی مجهز است.
کامپیوتر هرمی از طراحی‌های جالب دیگری بود که در کامپیوتکس معرفی شد. شرکت Azza این کامپیوتر را رونمایی کرد که درکنار کامپیوترهای عجیب دیگر، توجه بسیاری از بازدید‌کنندگان را به‌خود جلب می‌کرد. استفاده از خنک‌کنندگی آبی به‌همراه نورپردازی جذاب، کامپیوتر هرمی را به محصولی درخورتوجه برای طرفداران خاص تبدیل می‌کند.
شاید دیدن کامپیوتری به‌صورت قالبی یخ در تصورات هیچ کاربری نگنجد. شرکت اِلمورلَب (ElmorLab) در نمایشگاه کامپیوتکس این تصورات را برهم زد و کامپیوتر خود به‌نام آیس‌کوب (IceCube) را معرفی کرد. از نکات مهم کامپیوتر آیس‌کوب می‌توان به توانایی کاهش دما تا 50- درجه‌ی سانتی‌گراد با استفاده از گاز نیتروژن خبر داد که قطعا نیازهای هر نوع کاربر کامپیوتری را برآورده می‌کند.
طراحی کامپیوترها براساس بازی‌های کامپیوتری طرفداران زیادی دارد. کیس کامپیوتری بالا با الهام از بازی اپکس لجندز (Apex Legends) طراحی شده است. در بخش‌های مختلف این محصول اهمیت فراوان طراحی و توجه به جزئیات به‌چشم می‌خورد. شاید در نگاه اول تصور کنید این کامپیوتر شخصی قابلیت حرکت هم دارد؛ درحالی‌که پاهای رباتیک آن فقط برای افزایش جذابیت و زیبایی تعبیه شده‌اند.
در نگاه اول به کامپیوترهای شرکت این‌وین (InWin) به‌هیچ‌وجه تصور کامپیوتر شخصی را نخواهیم داشت. احتمالا اولین برداشت، موجوداتی فضایی هستند که از داخل فیلم علمی ‌تخیلی بیرون آمده‌اند. این کیس کامپیوتری با هدف طراحی سبک و مقاوم طراحی شده که ساختاری شبیه به اسکلت دارد. اگر به طراحی عجیب کیس فضایی دقت کنیم، حتی شاید بتوان آن را از سقف هم آویزان کرد.
برای دورکردن افراد مزاحم از کامپیوتر شخصی، هیچ‌چیز کاربردی‌تر از اسلحه‌ای خودکار در بالای آن نیست. البته، اسلحه‌ای که در کیس بالا می‌بینید، قطعا نمایشی است؛ اما ظاهری بسیار جذاب برای علاقه‌مندان به فانتزی‌های اکشن دارد.
در کامپیوتکس 2019، برای عاشقان دنیای کلاسیک هم کیس کامپیوتری معرفی شد. استفاده از لوله‌های مسی، مخزن آبی مرکزی، پیچ‌و‌مهره‌ها و صفحات طلایی، هر بازدیدکننده‌ای را به‌سمت این کامپیوتر شخصی جذب می‌کند.
کیس بلیدایکس (Blade-X) از آلومینیم براق ساخته شده و از سیستم خنک‌کننده‌ی دوگانه بهره می‌برد؛ درنتیجه، هیچ مشکلی ازلحاظ گرمای قطعات در آن به‌چشم نمی‌خورد. این کامپیوتر شخصی به‌گونه‌ای طراحی شده که جریان هوا به بهینه‌‌ترین صورت برقرار شود.
در کیس بالا، استفاده‌ی دوگانه از سیستم خنک‌کننده‌ی کامپیوتر شخصی دیده می‌شود. در این محصول، مخزنی مخصوص نوشیدنی وجود دارد که کاربر می‌تواند درکنار استفاده از کامپیوتر، از نوشیدنی خنک نیز لذت ببرد.
آخرین کامپیوتر جذاب فهرست، علاقه‌مندان به فیلم و سریال و فناوری را به‌صورت توأمان به‌خود جذب می‌کند. امروزه، کمتر کسی پیدا می‌شود که نام سریال بازی تاج و تخت را نشنیده باشد. اکنون، عاشقان این سریال می‌توانند درکنار بهره‌مندی از کامپیوتر شخصی حرفه‌ای، نمونه‌ای از تخت‌ آهنین مشهور را نیز در محل کار یا بازی خود داشته باشند.

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی Computex 2019 مراجعه کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دنبال کردن رویاها، توهم مخرب استارتاپی

پردازنده‌ها چگونه طراحی و ساخته می‌شوند؟ (قسمت اول)

جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق سایپا برگزار شد

خاص‌ترین پیتزاهای جهان که حتما باید امتحان کنید

آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت

ریل می X2 نمایشگر Super AMOLED و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد داشت

افزایش فروش یک رستوران با یک پرس غذای مجازی

گرندپری سنگاپور 2019؛ پیروزی فتل و فراری

بلاک‌ چین به یکی از اولویت‌های اصلی کسب‌وکارها تبدیل شده است

پیکسل 4 گوگل در چه رنگ‌هایی عرضه می‌شود؟

کامپیوتر کوانتومی 53 کیوبیتی IBM معرفی شد

کوچک شدن عجیب سوراخ لایه ازون در سال 2019

توضیحات هواوی در مورد فناوری Palm Rejection در میت 30 پرو

گوگل با Fast Share به رقابت AirDrop می‌رود

اپل به نقض مالکیت معنوی در ساخت ایرپاد متهم شد

اینترنت ADSL گران شد

سامسونگ گوشی‌های سری میت 30 هواوی را مسخره کرد

حمله Fanta از راه سرویس Avito

هکرها با سوءاستفاده از پروتکل WSD حملات DDoS را تقویت می‌کنند

ایران رنتر؛ کدام بستر برای سرمایه‌گذاری بهتر است: طلا، مسکن، بورس یا راه‌های جدید؟

مردم سوئیس در مخالفت با 5G تجمع کردند

سامسونگ به هواوی فخر فروشی می کند

گلکسی فولد در آزمون مقاومت؛ گوشی تاشدنی سامسونگ همچنان آسیب‌پذیر است

گوگل احتمالا به برتری کوانتومی دست پیدا کرده است

گسترش حملات باج‌افزاری برای کاربران خانگی

فیچرفون مبتنی‌بر اندروید 8.1 نوکیا در ویدئویی کوتاه دیده شد

اوراکل از لینوکس خودمختار پرده برداشت

چاپ و نشر کتب و مقالات علمی در مؤسسه اندیشمند

بهینه‌سازی هوش مصنوعی فقط با جمع‌آوری داده‌های کاربران ممکن است؟

اپل از افزایش تعرفه های وارداتی مک پرو در امان ماند

توئیتر 273 اکانت ضد ایرانی را مسدود کرد

سه گوشی جدید اوپو در لیست TENAA رویت شدند

دانشگاه‌ها در حوزه هوش مصنوعی بی‌هویت فعالیت می‌کنند

مدیر عامل هواوی از فروش بالای سری میت 30 می‌گوید

کدام گوشی های سامسونگ اندروید 10 را دریافت می کنند؟

دانشمندان برای مقابله با پیری داروهایی کشف کرده‌اند

کاهش تعداد مشترکان اینترنت نسبت به سال گذشته

آشفتگی بازار از مسدود شدن گوشی های رجیستر شده

اگر تمام درختان زمین نابود شوند، چه اتفاقی می‌افتد؟

بهترین فیلم های اکشن 2019

مدیر عامل هواوی از فروش 20 میلیونی سری میت 30 می‌گوید

نتایج تست سقوط آیفون 11

کار گروهی با چه شرایطی برای کارمندان مناسب است؟

آمازون نتایج جست‌وجو را برای افزایش سوددهی تغییر می‌دهد

ردمی K20 Pro Premium Edition با حافظه رم 12 گیگابایتی عرضه می‌شود

شناخته شده ترین شهر های ارواح آسیا کدامند؟

هواوی امکان آنلاک‌کردن بوت‌لودر میت 30 پرو را فراهم می‌کند

هشدار پلیس در مورد کلاهبرداری با بنزین دو نرخی

شیائومی می میکس آلفا دارای نسبت نمایشگر به بدنه بالای 100 درصد خواهد بود

MR-LINAC؛ هوشمندترین روش شناسایی تومورهای سرطانی در ترکیه