بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

عجیب‌ترین و جذاب‌ترین کامپیوترهای کامپیوتکس 2019 اخبار

عجیب‌ترین و جذاب‌ترین کامپیوترهای کامپیوتکس 2019

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - نمایشگاه کامپیوتکس 2019 با معرفی محصولات و دستاوردهای جدید شرکت‌های کامپیوتری همراه بود که در میان آن‌ها، نمونه‌های عجیب هم به‌چشم می‌خورند.

هرساله در نمایشگاه کامپیوتکس ، معرفی برخی محصولات جذاب و عجیب را شاهد هستیم. در رویدادهای اصلی نمایشگاه، شرکت‌های بزرگ دستاوردهای مهم خود را رونمایی می‌کنند و در بخش‌های فرعی، می‌توان کامپیوترهایی با طراحی‌های خاص مشاهده کرد. به‌هرحال، بررسی و معرفی این کامپیوترهای عجیب هم خالی از لطف نیست. علاوه‌بر طرح‌های خاص که برای عاشقان دنیای کامپیوتر و با هدف بهره‌برداری حداکثری از قدرت‌های پردازشی معرفی می‌شوند، برخی کامپیوترها طراحی آن‌چنان جذابی دارند که به‌عنوان کالایی دکوری نیز خرید معقولی محسوب می‌شوند. در ادامه‌ی این مطلب زومیت ، برخی از این محصولات و کامپیوترهای عجیب کامپیوتکس 2019 را معرفی می‌کنیم.
کامپیوتر بالا مسافر زمان نام دارد که ران لی کریستیناسون آن را طراحی کرده است. طراحی این کامپیوتر ترکیبی از عشق به طراحی‌های علمی‌تخیلی، استیم‌پانک، انیمه، داستان‌های فانتزی و عاشقانه محسوب می‌شود. کریستیناسون مکانیسمی برای حرکت بخش‌های بالایی کامپیوتر شخصی هم در نظر گرفته و کل سخت‌افزار این محصول در جعبه‌ی پایینی نگه‌داری می‌شود. مسافر زمان سیستم خنک‌کنندگی آبی دارد و با نگاهی به طرحی آن تصور می‌کنیم که صندوقچه‌ای متعلق به فیلم آلیس در سرزمین عجایب باشد.
در نگاه اول، هیچ درکی از دلیل اِنرمکس (Enermax) برای ساخت کامپیوتر بالا ندارید. این، کامپیوتر شخصی باریکی است که در ساختاری شبیه به دوچرخه نگه‌داری می‌شود. شاید طراحی دوچرخه‌ای برای ورزش‌کاران عاشق کامپیوتر جذاب باشد؛ هرچند قطعا نمی‌توان از این دوچرخه برای ورزش‌کردن و سوزاندن کالری‌های جذب‌شده براثر کار با کامپیوتر استفاده کرد.
کامپیوتر عقربی بالا درکنار ظاهر ترسناکش، قابلیت‌های مهمی هم دارد. استفاده از کارت گرافیک RTX 2080 درکنار درایو SSD با ظرفیت یک ترابایت و چند قطعه‌ی کامپیوتری حرفه‌ای‌تر، عقرب پردازشی را به دستگاهی جذاب تبدیل می‌کند. داستان و دلیل طراحی چنین کامپیوتری را نمی‌توان به‌راحتی کشف و تفسیر کرد. به‌هرحال، شاید استفاده از عقرب غول‌پیکر روی میز کامپیوتر، ابزاری برای دورکردن دوستان و همکاران مزاحم هم باشد.
با نگاهی به کامپیوتر اسلحه‌ای، تصور می‌کنیم با تفنگی از دل بازی فاینال فانتزی روبه‌رو هستیم. کامپیوتری که با نام ایندی لیزر (Indy Laser) معرفی شد، ساختاری شبیه به اسلحه‌های بازی‌های علمی‌‌تخیلی دارد و قطعا نمی‌توان این کامپیوتر را مانند اسلحه‌های بازی‌های کامپیوتری برداشت و حمل کرد. از قابلیت‌های مهم ایندی لیزر می‌توان به سیستم خنک‌کنندگی آبی اشاره کرد
کیس کامپیوتر بالا را FSP‌ معرفی کرده که به دو مخزن برای سیستم خنک‌کنندگی مجهز است؛ درنتیجه، با استفاده از این کامپیوتر، همیشه خیالتان از خنک‌بودن قطعات کامپیوتر شخصی راحت خواهد بود. طراحی کامپیوتر به‌گونه‌ای است که شباهت بسیاری به ربات‌های فیلم ترانسفورمر دارد.
این کامپیوتر را شرکت بیکسکی (Bykski) معرفی کرده و طراحی جذابی برای استفاده روی میزهای کامپیوتری حرفه‌ای‌ دارد. این کیس با وجود طراحی کوچک، از پردازنده‌ی i9 به‌همراه کارت گرافیک RX580 بهره می‌برد. به‌علاوه، بیکسکی در کامپیوترش مانند بسیاری از کامپیوترهای شخصی امروزی، از خنک‌کننده‌ی آبی استفاده کرده است.
با نگاه اولیه به کیس کامپیوتری بالا، تصور می‌کنیم با مینی‌کامپیوتر روبه‌رو هستیم. کامینو اوتو کامپیوتری است که شاید بیشتر برای به‌رخ‌کشیدن قدرت مهندسی طراحی شده؛ زیرا قطعات سخت‌افزاری حرفه‌ای با بهترین کارایی در کیسی بسیار کوچک جانمایی شده‌اند تا به‌نوعی اهمیت مهندسی را در جانمایی قطعات فریاد بزنند. این کامپیوتر به پردازنده‌ی i9، کارت گرافیک RTX 2080، درایو SSD یک ترابایتی، هارد درایو هیبریدی دوترابایتی و سیستم خنک‌کنندگی آبی مجهز است.
کامپیوتر هرمی از طراحی‌های جالب دیگری بود که در کامپیوتکس معرفی شد. شرکت Azza این کامپیوتر را رونمایی کرد که درکنار کامپیوترهای عجیب دیگر، توجه بسیاری از بازدید‌کنندگان را به‌خود جلب می‌کرد. استفاده از خنک‌کنندگی آبی به‌همراه نورپردازی جذاب، کامپیوتر هرمی را به محصولی درخورتوجه برای طرفداران خاص تبدیل می‌کند.
شاید دیدن کامپیوتری به‌صورت قالبی یخ در تصورات هیچ کاربری نگنجد. شرکت اِلمورلَب (ElmorLab) در نمایشگاه کامپیوتکس این تصورات را برهم زد و کامپیوتر خود به‌نام آیس‌کوب (IceCube) را معرفی کرد. از نکات مهم کامپیوتر آیس‌کوب می‌توان به توانایی کاهش دما تا 50- درجه‌ی سانتی‌گراد با استفاده از گاز نیتروژن خبر داد که قطعا نیازهای هر نوع کاربر کامپیوتری را برآورده می‌کند.
طراحی کامپیوترها براساس بازی‌های کامپیوتری طرفداران زیادی دارد. کیس کامپیوتری بالا با الهام از بازی اپکس لجندز (Apex Legends) طراحی شده است. در بخش‌های مختلف این محصول اهمیت فراوان طراحی و توجه به جزئیات به‌چشم می‌خورد. شاید در نگاه اول تصور کنید این کامپیوتر شخصی قابلیت حرکت هم دارد؛ درحالی‌که پاهای رباتیک آن فقط برای افزایش جذابیت و زیبایی تعبیه شده‌اند.
در نگاه اول به کامپیوترهای شرکت این‌وین (InWin) به‌هیچ‌وجه تصور کامپیوتر شخصی را نخواهیم داشت. احتمالا اولین برداشت، موجوداتی فضایی هستند که از داخل فیلم علمی ‌تخیلی بیرون آمده‌اند. این کیس کامپیوتری با هدف طراحی سبک و مقاوم طراحی شده که ساختاری شبیه به اسکلت دارد. اگر به طراحی عجیب کیس فضایی دقت کنیم، حتی شاید بتوان آن را از سقف هم آویزان کرد.
برای دورکردن افراد مزاحم از کامپیوتر شخصی، هیچ‌چیز کاربردی‌تر از اسلحه‌ای خودکار در بالای آن نیست. البته، اسلحه‌ای که در کیس بالا می‌بینید، قطعا نمایشی است؛ اما ظاهری بسیار جذاب برای علاقه‌مندان به فانتزی‌های اکشن دارد.
در کامپیوتکس 2019، برای عاشقان دنیای کلاسیک هم کیس کامپیوتری معرفی شد. استفاده از لوله‌های مسی، مخزن آبی مرکزی، پیچ‌و‌مهره‌ها و صفحات طلایی، هر بازدیدکننده‌ای را به‌سمت این کامپیوتر شخصی جذب می‌کند.
کیس بلیدایکس (Blade-X) از آلومینیم براق ساخته شده و از سیستم خنک‌کننده‌ی دوگانه بهره می‌برد؛ درنتیجه، هیچ مشکلی ازلحاظ گرمای قطعات در آن به‌چشم نمی‌خورد. این کامپیوتر شخصی به‌گونه‌ای طراحی شده که جریان هوا به بهینه‌‌ترین صورت برقرار شود.
در کیس بالا، استفاده‌ی دوگانه از سیستم خنک‌کننده‌ی کامپیوتر شخصی دیده می‌شود. در این محصول، مخزنی مخصوص نوشیدنی وجود دارد که کاربر می‌تواند درکنار استفاده از کامپیوتر، از نوشیدنی خنک نیز لذت ببرد.
آخرین کامپیوتر جذاب فهرست، علاقه‌مندان به فیلم و سریال و فناوری را به‌صورت توأمان به‌خود جذب می‌کند. امروزه، کمتر کسی پیدا می‌شود که نام سریال بازی تاج و تخت را نشنیده باشد. اکنون، عاشقان این سریال می‌توانند درکنار بهره‌مندی از کامپیوتر شخصی حرفه‌ای، نمونه‌ای از تخت‌ آهنین مشهور را نیز در محل کار یا بازی خود داشته باشند.

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی Computex 2019 مراجعه کنید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تاثیر فناوری‌های چاپ سه‌بعدی روی جراحی‌های آینده

هواوی نبرد رسانه‌ای در جنگ سرد فناوری را شروع کرد

بیوگرافی ارنست رادرفورد، پدر فیزیک و شیمی هسته‌ای

اپل و گوگل، باارزش‌ترین برندهای جهان در صنعت اینترنت بی‌سیم

بهترین نماهای پانوارامیک از استانبول را کجا ببینیم؟

آمادگی هیوندای جنسیس برای رقابت با تسلا در تولید خودروی الکتریکی

آمریکا خواستار تولید سخت‌افزارهای 5G خارج از چین شده است

مریخ‌نورد کیوریاسیتی حجم بالایی از متان را روی مریخ شناسایی کرد

نظرسنجی: آیا خصوصی سازی، برای خودروسازی ایران راه‌گشا است؟

هشدار اپل به کاربران درباره کلاهبرداری گیفت کارت آیتونز

می بند 4 شیائومی در کمتر از ده روز فروش میلیونی را تجربه کرد

اوپو، نخستین گوشی هوشمند جهان با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر را معرفی می‌‌کند

شیائومی CC9 یازده تیرماه معرفی می‌شود

رزبری پای 4 با پشتیبانی از 4K و 4 گیگابایت رم با قیمت 35 دلار معرفی شد

هنگام غش کردن، در بدن و مغز چه اتفاقی می‌افتد؟

آیا نگه‌داشتن عطسه خطرناک است؟

خرید خانه در سه قدم با هومینگ

بیل گیتس واگذاری عرصه به گوگل و اندروید را بزرگ‌ترین اشتباه عمرش می‌داند

هواوی به‌روزرسانی میت بوک و پشتیبانی از آن را ادامه می‌دهد

امسال، پژو 301 با همکاری صنایع نظامی تولید می‌شود

مک بوک پرو 16 اینچی اپل امسال عرضه می‌شود

نوکیا با همکاری پژوهشگران، عمر باتری‌ها را 2.5 برابر می‌کند

اسپید؛ سامانه هوشمند ارسال محموله بین سازمانی

مایکروسافت و ساخت سرفیس‌ 9 اینچی تاشدنی با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی

رویداد NEXTGen بی ام و با چه هدفی برگزار می‌شود؟

Cloudflare و قابلیت تولید اعداد تصادفی واقعی

استیم پشتیبانی از لینوکس اوبونتو را متوقف می‌کند

سهم 50 درصدی انرژی خورشیدی، بادی و باتری‌ها در چشم‌انداز برق سال 2050

نگاهی عمیق به آینده اخلاقیات و فلسفه اخلاق در جهان

بررسی هارد دیسک‌‌ اکسترنال AC731 اپیسر

رفتار مردم هنگام پیدا کردن یک کیف پول چگونه است؟

معرفی برترین استارتاپ‌های تناسب اندام

رستوران های محبوب تفلیس برای امتحان کردن غذاهای گرجی

فرمول یک فرانسه 2019 با پیروزی همیلتون و مرسدس به پایان رسید

فروشگاه‌های والمارت به فناوری بینایی ماشین مجهز می‌شوند

هر آنچه لازم است درباره طرح جدید زوج و فرد تهران بدانید

فروشگاه اینترنتی اویان تک، ارائه دهنده اسکوتر برقی

کشف نخستین نشانه‌های بیماری پارکینسون در مغز

رایانه رزبری پای 500 مگابایت از اطلاعات ماموریتی ناسا را هک کرد

زوم‌اپ؛ نگاه ویدیویی به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب بلد

اظهارات ایلان ماسک درباره احتمال فروپاشی جمعیت جهان در 30 سال آینده

پیش‌بینی سازمان ملل از کاهش سرعت رشد جمعیت تا پایان قرن

AMD‌ با پردازنده‌های EPYC Rome، خانواده گران‌قیمت Cascade Lake‌ Xeon اینتل را به‌چالش می‌کشد

فیسبوک از فهرست شرکت‌های اخلاق‌مدار S&P کنار گذاشته شد

کارکنان مایکروسافت اجازه استفاده از اسلک و گوگل داک را ندارند

کسب امتیاز بالاتر تراشه کرین 810 نسبت به اسنپدراگون 730 در Antutu

اظهار نارضایتی مدیرعامل شاتل از ثابت ماندن هزینه اینترنت با وجود تورم

آشنایی با دوربین مداربسته هایک ویژن و نمایندگی آن در ایران

بیانیه اسنپ پس از انتشار ویدئو گلایه‌ یکی از مسافران

گزارش زومیت از اولین رویداد ایران موبایل سامیت (IRMSU)