بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

گوگل درصد توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر شد؛ اندروید پای 10 درصد اخبار

گوگل درصد توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر شد؛ اندروید پای 10 درصد

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - گوگل سرانجام آمار جدیدی درباره‌ی درصد استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید را منتشر کرد. در این فهرست، سهم اندروید 9 پای به 10 درصد رسیده است.

از آخرین‌باری که گوگل آمار رسمی درباره‌ی درصد استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید را ارائه داده، 6 ماه می‌گذرد و حالا این شرکت آمار و اطلاعات جدیدی در‌این‌باره منتشر کرده است. براساس آمار جدید گوگل، هم‌اکنون جدید‌ترین نسخه‌ی عمومی سیستم‌عامل موبایلی این شرکت، یعنی اندروید 9 پای ، روی بیش از 10 درصد از محصولات اندرویدی نصب شده است. در وب‌سایت توسعه‌دهندگان اندروید، بخشی با عنوان داشبورد توزیع‌ها وجود دارد که در آن، جزئیات میزان استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل یادشده دردسترس افراد قرار دارد. هم‌اکنون، بیش از 2.5 میلیارد دستگاه مجهز به سیستم‌عامل اندروید در دنیا وجود دارد و در این بخش، اطلاعات مفیدی از نسخه‌های مختلف اندروید به‌صورت ماهانه منتشر می‌شود. دانستن اینکه درصد استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید در دنیا چقدر است، می‌تواند برای تمامی افرادی بسیار ارزشمند باشد که با این سیستم‌عامل سروکار دارند. اطلاعات ارائه‌شده در داشبورد توزیع‌های اندروید، آخرین‌بار در اکتبر2018 به‌روزرسانی شده بود. گوگل در اوایل دسامبر، نکته‌ی کوچکی در زیر چارت درصد استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید اضافه کرد: به‌زودی، به‌روزرسانی ارائه خواهد شد: منبع داده‌ها در دست تعمیر است. حال ماه‌ها از این موضوع می‌گذرد و ردموندی‌ها توضیحی در‌این‌زمینه ارائه نداده بودند تا اینکه امروز، سرانجام آمار و ارقام مربوط‌به این بخش را به‌روزرسانی کردند. گوگل دلیل ارائه‌نکردن به‌روزرسانی در 6 ماه گذشته را مشکل فنی می‌داند و اعلام کرده حالا مشکل کاملا رفع شده است. این شرکت وعده داده داشبورد توزیع‌های اندروید را همیشه به‌روزرسانی کند. البته گوگل در گفت‌وگو با وب‌سایت ونچربیت گفته است به‌روزرسانی‌های این بخش از‌این‌پس به‌صورت ماهانه نخواهد بود. اندروید پای؛ پنجمین نسخه‌ی پراستفاده‌ی سیستم‌عامل اندروید
درادامه، آمار جدید منتشرشده‌ی گوگل را با آمار اکتبر‌2018 مقایسه می‌کنیم: اندروید 9.0 پای (اوت‌2018): 10.4 درصد اندروید 8.0 و 8.1 اوریو (اوت‌2017 و دسامبر‌2017): با 6.8 درصد افزایش 28.3 درصد اندروید 7.0 و 7.1 نوقا (اوت‌2016 و اکتبر‌2016): با 9.9 درصد کاهش 19.2 درصد اندروید 6.0 مارشمالو (اکتبر‌2015): با 4.4 درصد کاهش 16.9 درصد اندروید 5.0 و 5.1 آب‌نبات‌چوبی (نوامبر‌2014 و مارس‌2015): با 3.4 درصد کاهش 14.5 درصد اندروید 4.4 کیت‌کت (اکتبر‌2013): با 0.7 کاهش 6.9 درصد اندروید 4.1 و 4.2 و 4.3 جلی‌بین (ژوئیه‌ی2012 و نوامبر‌2012 و ژوئیه 2013): با 1.8 درصد کاهش 3.0 درصد اندروید 4.0 (دسامبر2011): بدون تغییر 0.3 درصد اندروید 2.3 نان‌زنجفیلی (دسامبر2010): با 0.1 درصد افزایش 0.3 درصد نرخ توزیع اندروید حالا بدین‌ترتیب است: اوریو در جایگاه نخست فهرست قرار دارد و پس‌ازآن، اندروید نوقا جایگاه دوم را ازآنِ خود کرده است. اندروید مارشمالو و آب‌نبات‌چوبی به‌ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم قرار دارند. اندروید پای در این فهرست در جایگاه پنجم قرار دارد و اندروید کیت‌کت و جلی‌بین به‌ترتیب در جایگاه‌های ششم و هفتم قرار گرفته‌ دارند. اندروید بستنی‌خامه‌ای در جایگاه هشتم و اندروید نان‌‌زنجفیلی نیز در جایگاه نهم فهرست قرار گرفته‌اند. به‌نظر می‌رسد تا چند ماه دیگر، اندروید 9 پای در فهرست مذکور در بین سه نسخه‌ی پراستفاده‌ی اندروید قرار بگیرد.
پیش‌ازاین، اندروید نوقا و اندروید اوریو برای دستیابی به سهم 10 درصدی در این فهرست به 10 ماه زمان نیاز داشتند؛ اما حالا این رکورد شکسته شده و اندروید پای حدود 8 ماه زمان نیاز داشت تا به سهم 10 درصدی دست یابد. پروژه‌ی تربل
مقاله‌های مرتبط:
معرفی پروژه تربل گوگل و تأثیر آن بر به‌روزرسانی اندروید گلکسی اس 9 از پروژه‌ی تربل پشتیبانی می‌کند
گوگل همیشه نسخه‌های اصلی اندروید را به‌صورت سالانه منتشر می‌کند. کاربران این سیستم‌عامل امیدوارند با انتشار نسخه‌های جدید، دستگاه آن‌ها زودتر از قبل به‌روزرسانی‌ شود؛ اما معمولا برای استفاده از نسخه‌های جدید اندروید باید زمان زیادی صبر کنند. گوگل تلاش کرده اهمیت و سرعت ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های سالانه‌ی اندروید را افزایش دهد. این شرکت پس از انتشار اندروید 4.0 بستنی‌خامه‌ای بخش خدمات گوگل‌پلی را نیز منتشر کرد تا بتواند ازطریق این بخش، بهبودها و قابلیت‌های جدیدی بدون نیاز به نصب کامل به‌روزرسانی‌های جدید اندروید، دراختیار کاربران این سیستم‌عامل قرار دهد. همچنین، گوگل پس از انتشار اندروید نوقا، ماهانه‌ به‌روزرسانی‌های امنیتی را منتشر کرد. با ارائه‌ی اندروید اوریو نیز، گوگل پروژه‌ی تربل ( Treble) را معرفی کرد . این پروژه با ماژولارکردن سیستم‌عامل اندروید، امکان ارائه‌ی آسان‌تر به‌روزرسانی‌های جدید را فراهم کرده است. ازآنجاکه پس از اندروید اوریو، اندروید پای نسخه‌ای اصلی محسوب می‌شود می‌توان این نسخه را آزمونی واقعی برای گوگل در نظر گرفت که با استفاده از قابلیت‌های آن بتواند سرعت ارائه‌ی به‌روزرسانی‌ها را افزایش دهد. هر دستگاهی که پروژه‌ی تربل در آن فعال باشد، به‌احتمال زیاد امکان دریافت اندروید پای را هم دارد. تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و اپراتورهای ارائه‌دهنده‌ی خدمات موبایلی نیز نقش مهمی در عرضه‌ی سریع‌تر به‌روزرسانی‌های اندروید دارند؛ اما ازنظر فنی، این نسخه درواقع آسان‌ترین به‌روزرسانی اندروید تا‌به‌امروز بوده است. مقاله‌‌ی مرتبط:
آموزش نصب رام خالص اندروید اوریو روی گوشی‌هایی که از پروژه‌ی تربل پشتیبانی می‌کنند
گوگل اعلام کرده اندروید پای ازنظر میزان استفاده‌ی کاربران، سریع‌تر از نسخه‌های قبلی این سیستم‌عامل به رقم 10 درصد رسیده و این نشان می‌دهد پروژه‌ی تربل روی افزایش سرعت ارائه‌ی نسخه‌های جدید اندروید تأثیر داشته است. شاید این موضوع واقعیت داشته باشد؛ اما احتمالا دلایل دیگری نیز در‌این‌زمینه تأثیرگذار بوده است. به‌عنوان مثال، احتمالا درمقایسه‌با سال‌های گذشته، تعداد بیشتری از کاربران دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید پای را خریده باشند. همچنین، شاید تعداد بیشتری از دارندگان دستگاه‌های قدیمی‌تر، گوشی‌های خود را به اندروید پای به‌روزرسانی کرده‌ باشند. باید گفت دقیقا نمی‌دانیم چه عاملی باعث شده کاربران از اندروید 9 پای درمقایسه‌با نسخه‌های قبلی این سیستم‌عامل با سرعت بیشتری استفاده می‌کنند و شاید در آینده، گوگل جزئیات بیشتری در‌این‌زمینه مطرح کند. ردموندی‌ها همچنین وعده داده‌اند جزئیات و اطلاعات بیشتری در بخش داشبورد توزیع‌های اندروید ارائه کنند. دیدگاه شما درباره‌ی فهرست منتشر‌شده‌ی گوگل چیست؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبرید معرفی شدند

نمایشگر 55 اینچی OLED چهارهزاردلاری Alienware دل 8 مهر به بازار عرضه می‌شود

HarmonyOS هواوی همان سیستم عامل ملی چین است؟

ری‌لود قسمت چهارم: مکس‌ پین؛ از رمدی تا راک‌استار

مدیر‌عامل انویدیا: هوش مصنوعی قدرتمندترین نیروی زمانه ما است

قابلیت‌های جدیدی به استوری اینستاگرام اضافه می‌شود

حمایت تبلیغاتی توییتر از اقدامات چین علیه معترضان هنگ‌کنگ

فرهنگ سازمانی گوگل با مشکلات مخربی دست‌وپنجه نرم می‌کند

AMD پردازنده‌های گرافیکی رادئون سری 500 را با نام سری 600 عرضه می‌کند

زمین 20 سال است روند سبزشدن را متوقف کرده است

محققان روشی برای افزایش سرعت استریم ویدیو در شبکه‌های شلوغ یافتند

ریل می 5 و ریل می 5 پرو با دوربین چهارگانه و قیمت مقرون به‌صرفه معرفی شدند

سیاست ضدردیابی مرورگر سافاری اپل و هشدار به وب‌سایت‌های خاطی

هواوی میت 30 از باتری بزرگ‌تری نسبت به میت 20 بهره خواهد برد

چرا فولکس واگن جعبه دنده دستی جدید تولید می‌کند؟

SMIC وارد تولید تراشه با لیتوگرافی 14 نانومتری می‌شود

قیمت انرژی بادی اکنون کمتر از بهای گاز طبیعی است

نگاهی به ویژگی‌های مثبت خودروهای هیدروژنی

8 توزیع سبک لینوکس برای سیستم‌های ضعیف

معمای 30 ساله تخمین حساسیت علوم رایانه چگونه حل شد؟

سامسونگ با سه مانیتور به گیمزکام 2019 آمد

هشدار دانشمندان درمورد ایده ساخت تراشه مغزی Neuralink

FEDOR، ربات انسان‌‌نمای روسیه آماده اعزام به ایستگاه فضایی بین‌‌المللی است

تکنیک کریسپر اکنون قادر به ویرایش همزمان چند ژن است

طراحی اسکلت خارجی جدیدی که می‌‌تواند راه رفتن و دویدن را آسان کند

مادیران اسپانسر تیم ملی بسکتبال ایران شد

کیبورد سرفیس پرو باریک‌تر و سبک‌تر می‌شود

صفحه یخی گرینلند با سرعتی فراتر از انتظار در حال ذوب شدن است

انویدیا خرید کارت گرافیک بدون قابلیت رهگیری پرتو را غیرعقلانی می‌داند

بیوگرافی سیمور کری، معمار پیش‌گام دنیای ابرکامپیوتر

سامسونگ دیسپلی نمایشگر کوانتوم دات OLED تولید می‌کند

فناوری شارژ سریع گلکسی نوت 10 چه مشکلاتی دارد؟

فروش 7.7 میلیون ساعت‌ هوشمند در سه‌ماهه دوم سال 2019 در آمریکای شمالی

ایرانسل برای رفع مشکل برخی مشترکان اینترنت ثابت، راهکارهایی ارائه کرد

شیائومی، ویوو و اوپو روی سرویس فایلی مشابه ایردراپ کار می‌کنند

بررسی هزینه طراحی سمند، 206 صندوق دار و دنا در مقایسه با مدل‌های خارجی

در سفر به استانبول از کدام محله ها دیدن کنیم؟

درمان تنبلی چشم با استفاده از واقعیت مجازی

انتشار ویدئویی مضحک درمورد روش تمیز کردن دوربین‌های حرفه‌ای در یوتیوب

زوم‌کست: هر آنچه در ارتباط با SSD باید بدانید

نگاهی به قیمت‌گذاری و تجهیزات سفارشی شورولت کوروت C8

ربات استرو؛ محصول ترکیب طراحی بوستون داینامیکس با هوش مصنوعی کاربردی

با نرم‌افزار فروشگاهی دشت همکاران سیستم آشنا شوید

نشانه‌هایی از عرضه نسخه سوپر کارت گرافیک RTX 2080 Ti وجود دارد

برنی سندرز خواستار ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط پلیس آمریکا شد

گزارش زومیت از اولین رویداد استانی جشنواره وب و موبایل ایران در اصفهان

احتمال معرفی ردمی نوت 8 در کنار ردمی TV در 7 شهریور

نرم‌افزارهای مملو از تبلیغ، 8 میلیون کاربر گوگل پلی را فریب داده‌اند

عباس علی‌آبادی، مدیر عامل جدید ایران خودرو شد

سنجش فشارخون با دوربین سلفی