بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

گوگل درصد توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر شد؛ اندروید پای 10 درصد اخبار

گوگل درصد توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر شد؛ اندروید پای 10 درصد

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - گوگل سرانجام آمار جدیدی درباره‌ی درصد استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید را منتشر کرد. در این فهرست، سهم اندروید 9 پای به 10 درصد رسیده است.

از آخرین‌باری که گوگل آمار رسمی درباره‌ی درصد استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید را ارائه داده، 6 ماه می‌گذرد و حالا این شرکت آمار و اطلاعات جدیدی در‌این‌باره منتشر کرده است. براساس آمار جدید گوگل، هم‌اکنون جدید‌ترین نسخه‌ی عمومی سیستم‌عامل موبایلی این شرکت، یعنی اندروید 9 پای ، روی بیش از 10 درصد از محصولات اندرویدی نصب شده است. در وب‌سایت توسعه‌دهندگان اندروید، بخشی با عنوان داشبورد توزیع‌ها وجود دارد که در آن، جزئیات میزان استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل یادشده دردسترس افراد قرار دارد. هم‌اکنون، بیش از 2.5 میلیارد دستگاه مجهز به سیستم‌عامل اندروید در دنیا وجود دارد و در این بخش، اطلاعات مفیدی از نسخه‌های مختلف اندروید به‌صورت ماهانه منتشر می‌شود. دانستن اینکه درصد استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید در دنیا چقدر است، می‌تواند برای تمامی افرادی بسیار ارزشمند باشد که با این سیستم‌عامل سروکار دارند. اطلاعات ارائه‌شده در داشبورد توزیع‌های اندروید، آخرین‌بار در اکتبر2018 به‌روزرسانی شده بود. گوگل در اوایل دسامبر، نکته‌ی کوچکی در زیر چارت درصد استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید اضافه کرد: به‌زودی، به‌روزرسانی ارائه خواهد شد: منبع داده‌ها در دست تعمیر است. حال ماه‌ها از این موضوع می‌گذرد و ردموندی‌ها توضیحی در‌این‌زمینه ارائه نداده بودند تا اینکه امروز، سرانجام آمار و ارقام مربوط‌به این بخش را به‌روزرسانی کردند. گوگل دلیل ارائه‌نکردن به‌روزرسانی در 6 ماه گذشته را مشکل فنی می‌داند و اعلام کرده حالا مشکل کاملا رفع شده است. این شرکت وعده داده داشبورد توزیع‌های اندروید را همیشه به‌روزرسانی کند. البته گوگل در گفت‌وگو با وب‌سایت ونچربیت گفته است به‌روزرسانی‌های این بخش از‌این‌پس به‌صورت ماهانه نخواهد بود. اندروید پای؛ پنجمین نسخه‌ی پراستفاده‌ی سیستم‌عامل اندروید
درادامه، آمار جدید منتشرشده‌ی گوگل را با آمار اکتبر‌2018 مقایسه می‌کنیم: اندروید 9.0 پای (اوت‌2018): 10.4 درصد اندروید 8.0 و 8.1 اوریو (اوت‌2017 و دسامبر‌2017): با 6.8 درصد افزایش 28.3 درصد اندروید 7.0 و 7.1 نوقا (اوت‌2016 و اکتبر‌2016): با 9.9 درصد کاهش 19.2 درصد اندروید 6.0 مارشمالو (اکتبر‌2015): با 4.4 درصد کاهش 16.9 درصد اندروید 5.0 و 5.1 آب‌نبات‌چوبی (نوامبر‌2014 و مارس‌2015): با 3.4 درصد کاهش 14.5 درصد اندروید 4.4 کیت‌کت (اکتبر‌2013): با 0.7 کاهش 6.9 درصد اندروید 4.1 و 4.2 و 4.3 جلی‌بین (ژوئیه‌ی2012 و نوامبر‌2012 و ژوئیه 2013): با 1.8 درصد کاهش 3.0 درصد اندروید 4.0 (دسامبر2011): بدون تغییر 0.3 درصد اندروید 2.3 نان‌زنجفیلی (دسامبر2010): با 0.1 درصد افزایش 0.3 درصد نرخ توزیع اندروید حالا بدین‌ترتیب است: اوریو در جایگاه نخست فهرست قرار دارد و پس‌ازآن، اندروید نوقا جایگاه دوم را ازآنِ خود کرده است. اندروید مارشمالو و آب‌نبات‌چوبی به‌ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم قرار دارند. اندروید پای در این فهرست در جایگاه پنجم قرار دارد و اندروید کیت‌کت و جلی‌بین به‌ترتیب در جایگاه‌های ششم و هفتم قرار گرفته‌ دارند. اندروید بستنی‌خامه‌ای در جایگاه هشتم و اندروید نان‌‌زنجفیلی نیز در جایگاه نهم فهرست قرار گرفته‌اند. به‌نظر می‌رسد تا چند ماه دیگر، اندروید 9 پای در فهرست مذکور در بین سه نسخه‌ی پراستفاده‌ی اندروید قرار بگیرد.
پیش‌ازاین، اندروید نوقا و اندروید اوریو برای دستیابی به سهم 10 درصدی در این فهرست به 10 ماه زمان نیاز داشتند؛ اما حالا این رکورد شکسته شده و اندروید پای حدود 8 ماه زمان نیاز داشت تا به سهم 10 درصدی دست یابد. پروژه‌ی تربل
مقاله‌های مرتبط:
معرفی پروژه تربل گوگل و تأثیر آن بر به‌روزرسانی اندروید گلکسی اس 9 از پروژه‌ی تربل پشتیبانی می‌کند
گوگل همیشه نسخه‌های اصلی اندروید را به‌صورت سالانه منتشر می‌کند. کاربران این سیستم‌عامل امیدوارند با انتشار نسخه‌های جدید، دستگاه آن‌ها زودتر از قبل به‌روزرسانی‌ شود؛ اما معمولا برای استفاده از نسخه‌های جدید اندروید باید زمان زیادی صبر کنند. گوگل تلاش کرده اهمیت و سرعت ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های سالانه‌ی اندروید را افزایش دهد. این شرکت پس از انتشار اندروید 4.0 بستنی‌خامه‌ای بخش خدمات گوگل‌پلی را نیز منتشر کرد تا بتواند ازطریق این بخش، بهبودها و قابلیت‌های جدیدی بدون نیاز به نصب کامل به‌روزرسانی‌های جدید اندروید، دراختیار کاربران این سیستم‌عامل قرار دهد. همچنین، گوگل پس از انتشار اندروید نوقا، ماهانه‌ به‌روزرسانی‌های امنیتی را منتشر کرد. با ارائه‌ی اندروید اوریو نیز، گوگل پروژه‌ی تربل ( Treble) را معرفی کرد . این پروژه با ماژولارکردن سیستم‌عامل اندروید، امکان ارائه‌ی آسان‌تر به‌روزرسانی‌های جدید را فراهم کرده است. ازآنجاکه پس از اندروید اوریو، اندروید پای نسخه‌ای اصلی محسوب می‌شود می‌توان این نسخه را آزمونی واقعی برای گوگل در نظر گرفت که با استفاده از قابلیت‌های آن بتواند سرعت ارائه‌ی به‌روزرسانی‌ها را افزایش دهد. هر دستگاهی که پروژه‌ی تربل در آن فعال باشد، به‌احتمال زیاد امکان دریافت اندروید پای را هم دارد. تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و اپراتورهای ارائه‌دهنده‌ی خدمات موبایلی نیز نقش مهمی در عرضه‌ی سریع‌تر به‌روزرسانی‌های اندروید دارند؛ اما ازنظر فنی، این نسخه درواقع آسان‌ترین به‌روزرسانی اندروید تا‌به‌امروز بوده است. مقاله‌‌ی مرتبط:
آموزش نصب رام خالص اندروید اوریو روی گوشی‌هایی که از پروژه‌ی تربل پشتیبانی می‌کنند
گوگل اعلام کرده اندروید پای ازنظر میزان استفاده‌ی کاربران، سریع‌تر از نسخه‌های قبلی این سیستم‌عامل به رقم 10 درصد رسیده و این نشان می‌دهد پروژه‌ی تربل روی افزایش سرعت ارائه‌ی نسخه‌های جدید اندروید تأثیر داشته است. شاید این موضوع واقعیت داشته باشد؛ اما احتمالا دلایل دیگری نیز در‌این‌زمینه تأثیرگذار بوده است. به‌عنوان مثال، احتمالا درمقایسه‌با سال‌های گذشته، تعداد بیشتری از کاربران دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید پای را خریده باشند. همچنین، شاید تعداد بیشتری از دارندگان دستگاه‌های قدیمی‌تر، گوشی‌های خود را به اندروید پای به‌روزرسانی کرده‌ باشند. باید گفت دقیقا نمی‌دانیم چه عاملی باعث شده کاربران از اندروید 9 پای درمقایسه‌با نسخه‌های قبلی این سیستم‌عامل با سرعت بیشتری استفاده می‌کنند و شاید در آینده، گوگل جزئیات بیشتری در‌این‌زمینه مطرح کند. ردموندی‌ها همچنین وعده داده‌اند جزئیات و اطلاعات بیشتری در بخش داشبورد توزیع‌های اندروید ارائه کنند. دیدگاه شما درباره‌ی فهرست منتشر‌شده‌ی گوگل چیست؟

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روز پیتزای بیت‌ کوینی: چگونه مرد گرسنه فلوریدایی در دنیای ارزهای دیجیتال تاریخ ساز شد

راز اقیانوس مدفون پلوتو چیست؟

کشف خمره‌های اسرارآمیز هزارساله در لائوس

تفریحاتی جذاب و ماجراجویانه در سفر به گرجستان

میکروب‌هایی که آلودگی پلاستیکی اقیانوس‌ها را پاک می‌کنند

آموزش اسکرام؛ قسمت نهم: برآورد چابک

مدیاتک تراشه 5G خود را آخر ماه میلادی جاری معرفی می‌کند

مهندسی بی‌نهایت: انرگیا-بوران؛ پاسخ شرق به شاتل فضایی ناسا

نگاه نزدیک ویدئویی به سامسونگ گلکسی M30 و گلکسی M20

آهن آنلاین در تلاش برای بهبود پیوند تکنولوژی و بازار فولاد

حراج یاماها OX99-11 با قیمت 1.3 میلیون دلار

کانالیس: چین بیشترین آمار عرضه اسپیکر هوشمند را در فصل اول 2019 ازآن خود کرد

نگاهی کوتاه به مرسدس AMG G63 با تیونینگ منصوری

لرزش‌گیر الکترونیکی در ثبت فیلم عملکرد بهتری از لرزش‌گیر اپتیکال دارد

پیشرفت اینتل در توسعه‌ تراشه‌های نوری کاربردی در هوش مصنوعی

نقصی در قابلیت سیستم ری‌استور ویندوز 10 که از بوت‌شدن رایانه جلوگیری می‌کند

واردات و ثبت گوشی مسافری تا اطلاع ثانوی بدون مانع است

عرضه مک بوک پرو جدید اپل با پردازنده قوی‌تر و صفحه کلید اصلاح‌شده

ARM روابط تجاری با هواوی را برای تولید تراشه‌ تعلیق کرد

گوگل رمزعبور برخی از کاربرانش را 14 سال در فایل متنی ذخیره کرده است

شرایط ویژه جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش شرکت مدیریت پروژه نیروگاه­‌ های سولار

کارمندان شرکت‌های بزرگ فناوری چه میزان حقوق دریافت می‌کنند؟

تبدیل متان به دی‌اکسید کربن، راهکاری برای مبارزه با تغییرات اقلیمی

مدل کوچک‌تر اسپیکر هوشمند گلکسی هوم در FCC رویت شد

تغییر عملکرد سلول‌های تولیدکننده انسولین در دیابت

چرا عرضه‌های عمومی سهام اخیر شرکت‌ها با شکست همراه بودند؟

مایکروسافت میت‌ بوک ایکس پرو را از ویندوز استور حذف کرد

جابجایی قطب شمال مغناطیسی زمین و تاثیر آن بر نور شمالگان

برترین اپلیکیشن‌های مدیریت دارایی و قیمت ارز دیجیتال

استون مارتین DBS سوپرلجرا نسخه ویژه جیمز باند رونمایی شد

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Notorious تا A Touch of Sin

گلکسی نوت 10 سامسونگ چیدمان دوربین عمودی خواهد داشت

هوش مصنوعی گوگل موفق به شناسایی سرطان ریه شد

هواوی سیستم‌عامل جایگزینش را تا پاییز منتشر می‌کند

مقایسه هواوی P30 لایت و سامسونگ گلکسی A50

آلمان تردد اسکوتر برقی در جاده‌های عمومی را قانونی می‌کند

در صورت مرگ یکی از مسافران در هواپیما چه اتفاقی می‌افتد؟

آپدیت مه 2019‌ ویندوز 10‌منتشر شد؛ چگونه این آپدیت را دریافت کنیم؟

احتمال ساخت ابرخودروی هیوندای، بر اساس جنسیس اسنشیا وجود دارد

هواوی پیش از تحریم شدن درحال توسعه‌ پلتفرمی برای جایگزینی پلی استور بود

زایمان طبیعی چه تاثیری روی بدن نوزادان دارد؟

اختلاف هواوی با دولت آمریکا از کجا آغاز شد و به‌کجا خواهد انجامید

آنر 20 پرو و آنر 20 چه تفاوت‌هایی دارند

هواوی آنر 20 در برابر نسل قبل

آیا جف بزوس درمورد سکونتگاه‌‌های فضایی ایده تازه‌‌ای دارد؟

آنر 20 و آنر 20 پرو در برابر رقبا

سیستم فرمان برقی در آینده خودروسازی نقش خواهد داشت

وزارت امنیت آمریکا نسبت‌به سرقت اطلاعات پهپادهای چینی هشدار داد

شگفت‌انگیزترین سواحل باکو برای تفریحات تابستانی

راهنمای جامع ویدئو مارکتینگ