بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

باز آلدرین: اکنون وقت تمرکز بر مهاجرت بزرگ بشر به مریخ است اخبار

باز آلدرین: اکنون وقت تمرکز بر مهاجرت بزرگ بشر به مریخ است

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - باز آلدرین، فضانورد سابق ناسا و دومین انسانی که روی ماه گام نهاد، معتقد است بشر به‌منظور حفظ خود باید آماده مهاجرت بزرگ به سیاره‌ی سرخ شود.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش اعلام کرد که آمریکا باید تا سال 2024 به ماه بازگردد. اکنون به‌نظر می‌رسد که این تصمیم آمریکا با پشتیبانی جدی یکی از مشهورترین فضانوردان سابق ناسا همراه شده است. باز آلدرین، از اعضای خدمه‌ی مأموریت آپولو 11 و یکی از نخستین انسان‌هایی که روی ماه قدم گذاشت، در یادداشت تازه‌ای که در واشنگتن پست، نه‌تنها برنامه‌ی ناسا برای بازگشت به ماه را بسیار مهم دانسته، بلکه از مهاجرت عظیم انسان‌ها به سیاره‌ی سرخ نیز به‌عنوان اولویتی ملی برای شهروندان آمریکایی یاد کرده است. یادداشت اخیر آلدرین در ادامه آمده است: ماه گذشته، مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد که این کشور درصدد عزیمت مجدد به ماه است . من با جان و دل با او موافق هستم. من در آنجا بودم و می‌توانم بگویم که اکنون زمان بازگشت فرارسیده است. وقتی نیل آرمسترانگ، مایکل کولینز و من 50 سال پیش در ماه ژوئیه (2 مرداد 1348) به ماه رفتیم، دستاوردهای فراوانی در آن مأموریت رقم زدیم. آپولو 11 قصد داشت توانایی آمریکا در پایبندی به تعهدش در اکتشافات فضایی و همچنین امنیت ملی و برتری فناورانه‌اش را اثبات کند. ما با گام‌نهادن روی ماه، تمام این‌ها را به اثبات رساندیم. ما «در صلح برای تمام بشریت» به ماه رفتیم که هم‌اکنون بیش از همیشه بدان نیاز داریم. امروزه، بسیاری از کشورها چشمانشان را به ماه دوخته‌اند؛ از چین و روسیه گرفته تا کشورهای اروپایی دوست آمریکا و حتی خاورمیانه. این قرارگیری مجدد ماه در کانون توجه مأموریت‌های اکتشافی فضایی، اتفاق خوبی است. ایالات متحده باید با این کشورها دست به همکاری بزند و در اکتشاف هر جنبه از ماه، از زمین‌شناسی و توپوگرافی تا هیدرولوژی و تاریخچه‌ی کیهانی این کره، خود را به‌عنوان رهبری مشتاق مطرح کند. در انجام این کار، ما می‌توانیم همکاری در مدار نزدیک زمین تا ماه را علنی، مشتاقانه و دوستانه برعهده بگیریم.
باز آلدرین مقاله‌ی مرتبط:
فضانورد آپولو 8، ارسال انسان به مریخ را حماقت‌بار می‌داند
درهمین‌حال، سیاره‌ی سرخ نیز باید به‌طور جدی درکانون توجه ایالات متحده قرار گیرد. مریخ درانتظار اکتشاف، نه با ربات‌ها و کاوشگران، هرچند من از مأموریت‌های غیرانسانی ناسا پشتیبانی می‌کنم؛ بلکه به‌دست مردان و زنان زنده، راه‌رونده، صحبت‌کننده، حمل‌کننده و شجاع است. برای تحقق رویای تسخیر مریخ، اعضای کنگره، دولت ترامپ و مردم آمریکا باید باتوجه کافی، مأموریت‌های اکتشافی انسانی به مریخ را به اولویتی ملی تبدیل کنند. واضح بگویم، منظورم صرف میلیاردها دلار پول مالیات‌دهندگان روی معدود وسایل حمل‌ونقل فضایی و دادن امکان بازگشت به مسافران نیست تا بتوانند کتاب خاطراتشان را بنویسند، تصاویر سفر را به اشتراک بگذارند و از تجربه‌های بدیعشان صحبت کنند؛ منظور من چشم‌انداز بسیار متفاوتی است. تمرکز ایالات متحده و تعهد یکپارچه‌ی ما باید به گشودن دروازه‌ای به‌سوی مهاجرت عظیم بشریت به مریخ در دوران ما معطوف شود. درباره‌ی چگونگی انجام این کار تاکنون‌های کتاب‌های متعددی نوشته شده است و دولت‌ها و رهبران غیردولتی نیز در پی‌ریزی برنامه‌های باشکوه از آن‌ها الهام گرفته‌اند. اما برنامه بدون ساختار دقیق و بدون آن «گام بعدی» درون آینده، صرفا فانتزی (خیال‌پردازی) است. آمریکایی‌ها در نوشتن فانتزی مهارت دارند و در تحقق خیال به واقعیت بی‌همتا هستند. ما با برنامه‌هایی فضایی مرکوری، جمنای، آپولو و هزاران شیوه‌ی دیگر، این توانایی را نشان دادیم. اکنون زمان آن رسیده است که به برنامه‌های ساخت، معماری و پیاده‌سازی بپردازیم و آن گام بعدی یعنی بازگشت بین‌المللی پایدار به ماه و گشودن مسیر برای عزیمت به مریخ را برداریم. دولت ترامپ و کنگره‌ی فعلی متاثر از اشتیاق مردم برای رهبری فضایی، می‌توانند مسیر حرکت را هموار کنند. گام بعدی به‌تدریج فرودهای قمری اولیه‌ی ما را گسترش خواهد داد و سکونتگاه‌های دائمی را روی ماه برپا خواهد کرد. در همین حال، آماده‌سازی برای مهاجرت دائمی به سیاره‌ی سرخ نیز می‌تواند انجام شود. تمام این اهداف در محدوده‌ی دسترسی انسان امروزی قرار دارد؛ اما دستیابی‌به آن‌ها با گام یکپارچه‌ی بعدی در فضا آغاز می‌شود. کشوری که بهترین وضعیت را برای تحقق این چشم‌انداز دارد، ایالات متحده‌ی آمریکا است. درست همان‌طور که پرزیدنت جان‌اف کندی به‌خاطر سخنرانی‌ انگیزه‌بخش و نقش مهمش در رسیدن به ماه به‌یادآورده می‌شود، دولت ترامپ و کنگره‌ی فعلی نیز در دهه‌های آتی برای قراردادن دائمی انسان‌ها روی ماه و آمریکایی‌ها روی مریخ و باقی‌گذاشتن ردپای انسان روی خاک سرخ و متعاقب آن مهاجرت احتمالی به این سیاره به‌خاطر آورده خواهند شد.
خدمه آپولو 11، از چپ به راست: نیل آرمسترانگ، مایکل کولینز، باز آلدرین از نظر علمی و فنی، مأموریت‌ها از زمین به مقصد مریخ برای مهاجرت پیچیده هستند. بااین‌حال، ماهیت انسان و به‌طور بالقوه بقای نهایی گونه‌ی ما، مستلزم نفوذ پیوسته‌ی بشریت درون کیهان خواهد بود. نام آن را کنجکاوی یا پیش‌اندیشی، برنامه‌ریزی راهبردی یا سرنوشت بگذارید. به زبان ساده ما یا اکتشاف می‌کنیم یا منقرض می‌شویم. به‌همین‌خاطر باید با آن کنار بیایم. در دنیای چنددستگی و درماندگی، مأموریت، یکپارچگی برای تمام آمریکایی‌ها و بشریت است. درنتیجه، من به‌شخصه از اینکه درحال بازگشت به ماه هستیم، خوشحالم و از پرزیدنت ترامپ و معاون او به‌خاطر تعهدشان سپاسگزاری می‌کنم. اما چشمان من نظاره‌گر افق وسیع‌تری است و به سیاره‌ی سرخی دوخته شده که در انتظار پرچم آمریکا و پلاکی است که روی آن نوشته شده باشد: «ما درصلح آمدیم برای تمام بشریت.» نظر شما درباره‌ی یادداشت باز آلدرین چیست؟ آیا مهاجرت به مریخ را امکان‌پذیر می‌دانید؟

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شخصیت‌های معروف دنیای گیم به چالش عکس پیری پیوستند

نگرانی دولتمردان آمریکا از تأثیر فیس‌اپ بر انتخابات 2020

رندرهایی از گلکسی تب S6 به‌همراه قلم S pen رویت شد

انصراف گوگل از توسعه موتور جستجوی فیلتر شده

قیمت موبایل‌های شیائومی در بازار

تریلر فصل چهارم بازی PUBG منتشر شد

گوشی آنر 20 در رنگ آبی فانتوم وارد بازار می شود

نگرانی‌های رو به افزایش درباره اپلیکشن محبوب فیس‌اپ

محبوب ترین مرورگرهای اینترنت از سال ١٩٩٣ تا کنون

معرفی گلکسی نوت 10 به تاخیر افتاد؟

چرا اپل از فلافل متنفر است؟

خداحافظی با لایک‌ در اینستاگرام قطعی شد

تولید ماه‌نورد تویوتا و سازمان فضایی ژاپن از سال 2020 آغاز می‌شود

فروش پردازنده‌های سری 3000 رایزن AMD در آسیا از اینتل پیشی گرفت

رندرهایی از گلکسی تب S6 به‌همراه قلم اس پن و طراحی جدید رویت شد

حمایت دولت بریتانیا از جگوار لندرور برای تولید خودروی الکتریکی

همراه کارت؛ چگونه از اعتبار بانکی خود یا دیگران مطلع شویم؟

نقد و بررسی رزبری پای 4؛ ویژگی‌ها و مشخصات جدید

فروش پردازنده‌های جدید AMD در آسیا از اینتل پیشی گرفت

آخرین قیمت انواع نمایشگر در بازار

سونی به دنبال ساخت گوشی با رزولوشن 5K است

Wi-Fi یا کابل شبکه؛ کدام یک سریع‌تر است؟

وزیر ارتباطات کم فروشی در بسته‌های اینترنتی را تایید کرد

بیت‌کوین‌ چگونه استخراج می‌شود؟

خبر خوب وزیر ارتباطات برای کاربران اینترنت ADSL

گوشی لاکچری Redmi K20 pro مزین به طلا و الماس معرفی شد

نصب شعله افکن قوی روی پهپادها

وزیر ارتباطات هم به چالش پیری فیس اپ پیوست

بخش گیمینگ AMDمتحول خواهد شد

وزیر ارتباطات: آینده روشن همان ایران هوشمند است

نشتی شیر؛ عامل انفجار کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس

از 100 بازی حاضر در Uplay+ رونمایی شد؛ شامل تمام بازی‌های بزرگ یوبی‌سافت

ضربه درگیری ژاپن و کره جنوبی به تولید تراشه‌های اگزینوس

نقشه گوگل باز هم کاربردی تر می شود

گوشی موبایل ارزان قیمت ویوو Y7s رونمایی شد

ممنوعیت قانونی استفاده از آفیس 365 در مدارس

نگرانی های امنیتی از نرم افزاری که نقل و نبات این روزهای فضای مجازی شده است!

اطلاعات جدیدی از بازی Cyberpunk 2077 در دسترس قرار گرفت

گوشی ال جی هارمونی 3 با مشخصات منحصر به فردش در راه است

طراحی نهایی آیفون 11 به نمایش گذاشته شد

سیستم های درخواستی برای بازی Control اعلام شد

قیمت انواع ماوس در بازار

بیل گیتس دیگر دومین مرد ثروتمند جهان نیست

HTC سری محبوب Wildfire را با چهار گوشی اقتصادی احیا خواهد کرد

گوشی‌های هوشمند 5G در سال 2023 بیشترین میزان فروش را خواهند داشت

روش‌های افزایش خلاقیت و نوآوری در کارمندان

گوگل ادسنس امسال از اندروید و iOS حذف می‌شود

بررسی iPadOS 13

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت خودرو منتفی شد

تأثیر مثبت سبک زندگی در مقابله با استعداد ژنتیکی زوال عقل