بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

چگونه هند به رهبر ضایعات کاغذ در جهان تبدیل شد اخبار

چگونه هند به رهبر ضایعات کاغذ در جهان تبدیل شد

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - پس از اجرای محدودیت‌های چین برای واردات ضایعات از کشورهای دیگر، هند به بازار بزرگ ضایعات کاغذی جهان غرب تبدیل شده است.

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که سرانجام ضایعات بازیافتی کاغذی در اروپا و آمریکا چیست؟ از آنجایی که چین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقصدهای جهانی بازیافت کاغذ در سال گذشته محدودیت‌های جدیدی درمورد واردات ضایعات کاغذ اعمال کرد، اکنون بخش قابل‌توجهی از این ضایعات برای فرآوری مجدد به هند ارسال می‌شود.
ضایعات کاغذی وارداتی در هند به‌شدت رو به افزایش است در کارخانه‌ی بازیافت NR Agarwal در غرب ایالت گجرات، کوه‌های عظیمی از ضایعات کاغذی جمع شده‌اند که تقریبا به سقف می‌رسند. این کارخانه که در یک منطقه‌ی صنعتی در شهر واپی قرار دارد، در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین این نوع کارخانه‌ها است و مقیاس عملیاتی قابل‌توجهی دارد. کارگران برای شکستن توده‌های عظیم ضایعات کاغذی، از بولدوزر استفاده می‌کنند و گروهی از زنان، کاغذها را به انواع مختلف دسته‌بندی می‌کنند.
روزنامه‌های بریتانیا نیز بخش قابل‌توجهی از واردات ضایعات کاغذی در هند را تشکیل می‌دهند در یکی از پشته‌های کاغذ، صفحه‌ی نخست نسخه‌ای از روزنامه‌ی ساندی تلگراف به چشم می‌خورد و در پشته‌ای دیگر بخشی از یک روزانه‌ی محلی انگلیسی به نام Forest of Dean and Wye Valley Review دیده می‌شود. آشوک بانسال، مدیر اجرایی کارخانه می‌گوید: « بیشتر واردات ما از انگلستان و آمریکا می‌آید.» او به ما نشان می‌دهد که چگونه کاغذها، درجه‌بندی شده و برای اینکه به خمیر تبدیل شوند، روی یک نوار نقاله بار می‌شوند. توده‌ی آبی‌رنگ حاصل با مواد شیمیایی تیمار می‌شود و با استفاده از غلتک‌های بزرگی دوباره به کاغذ سفید و تمیز قابل استفاده تبدیل می‌شود. همان‌طور که ما در حال صحبت بودیم، یک کامیون حاوی ضایعات کاغذی از بلژیک رسید. هر روز، شمار کامیون‌هایی که از لنگرگاه‌های نزدیک به این کارخانه می‌آیند، بیشتر می‌شود و کوه‌های کاغذی کارخانه‌ی آقای بانسال بزرگ‌تر. علت رونق گرفتن بازیافت کاغذ در این منطقه این است که چین (که زمانی مقصد بیش از نیمی از ضایعات قابل بازیافت کاغذ، فلز و پلاستیک در جهان بود)، محدودیت‌های جدیدی درمورد واردات ضایعات اعمال کرده است. مقامات مربوطه اعلام کرده‌اند که این کار را در حمایت از سلامت عمومی و محیط زیست انجام داده‌اند. این تصمیم که در تاریخ اول ژانویه‌ی سال 2018 اعلام شد، موجب شد که کشورهای غربی برای ضایعات قابل بازیافت خود به‌دنبال خانه‌ی جدیدی بگردند.
ضایعات کاغذی قبل از بازیافت به انوع مختلف تقسیم می‌شوند بسیاری از آن‌ها با انتخاب انباشت ضایعات در محل‌های انباشت زباله یا سوزاندن روبه‌رو شدند تا اینکه کارخانه‌های بازیافت هندی نظیر همین کارخانه‌ی آقای بانسال، وارد کار شدند. طبق گزارش کنفدراسیون صنایع کاغذ اروپا، در طول نیمه‌ی نخست سال گذشته، میزان صادرات کاغذ از اتحادیه‌ی اروپا به هند 200 درصد افزایش داشته است. میزان صادرات این ضایعات از آمریکا به هند نیز در طول ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال گذشته درمقایسه با دوره‌ی مشابه سال 2017، صد درصد افزایش داشته است. رانجیت باکسی، رئیس یک شرکت بزرگ بازیافت در انگلستان می‌گوید: ما اکنون از کشتی‌های بزرگ‌تری برای صادرات به هند استفاده می‌کنیم زیرا حجم کاغذهای قابل بازیافت به میزان‌توجهی افزایش یافته است. ما فکر می‌کنیم که هند به‌عنوان بازاری برای ما همچنان رشد خواهد کرد. برای شرکت‌های هندی این یک موقعیت دوسر برد است. مقاله‌های مرتبط:
چه بر سر پلاستیک‌های بازیافتی صادراتی می‌آید 13 داستان دلگرم‌کننده از نجات‌دهندگان سیاره زمین نیاز فوری به انجام اقداماتی جهت مبارزه با بحران پلاستیک در جهان
آقای بانسال می‌گوید: هند کشوری است که در آن مواد خام کمیاب هستند. ما درختان و جنگل‌های زیادی نداریم که آن‌ها را به چوپ و خمیر تبدیل کنیم. ما عمدتا به ضایعات کاغذ وابسته هستیم و این تقاضا می‌تواند توسط دنیای غرب برآورده شود. در میان ازدحام و هیاهوی بازار کاغذ در دهلی قدیم، نیاز هند برای کالاهای کاغذی به‌وضوح قابل مشاهده است. در بازار همه چیز، از کتاب‌های رمان و ورزشی گرفته تا کاغذ برای طرح‌های فنی و نقشه‌ به فروش می‌رسد. خریداران و فروشندگان برای یافتن فضایی در پیاده‌روهای باریک به هم تنه می‌زنند. شبیر حسین که یک فروشنده‌ی کتاب است، می‌گوید: شلوغی اینجا هر لحظه بیشتر می‌شود. گاهی من اصلا نمی‌توانم از عهده‌ی تقاضاها برآیم. بیشتر کاغذی که در هند تولید می‌شود، برای تولید کتاب‌ها، مخصوصا کتاب‌های مورد نیاز مدارس برای جمعیت در حال رشد هند مصرف می‌شود و بخشی نیز برای تولید جعبه‌های مقوایی و دیگر انواع بسته‌بندی به کار می‌رود. بخش قابل‌توجهی از این کاغذها نیز برای چاپ روزنامه استفاده می‌شود. هند شاید به‌عنوان یک مرکز تکنولوژی پیشرفته شناخته شود اما در عین حال کشوری است که در آن رسانه‌های چاپی در حال شکوفا شدن هستند. فروش سالانه‌ی روزنامه و مجله از 40 میلیون در سال 2006 به حدود 63 میلیون در سال 2016 رسیده است. کارشناسان می‌گویند که دلیل اصلی چنین روندی این است که اگرچه دسترسی به اینترنت ازطریق تلفن‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها گسترده شده است ولی بسیاری از هندی‌ها هنوز هم ترجیح می‌دهند که اخبار را هر روز به شکل روزنامه در منزلشان تحویل بگیرند.
بازیافت داخلی هند تنها 30 درصد از کل تقاضای این کشور برای کاغذ را تأمین می‌کند هجوم واردات ضایعات کاغذی از خارج از کشور به صنعت کاغذ هند که در چند سال گذشته به‌علت کمیابی مواد اولیه و هزینه‌ی بالای ضایعات کاغذ فلج شده بود، جان تازه‌ای بخشید. آمان ستی که یک کارآفرین هندی است، می‌گوید: در سال‌های گذشته بیش از یک‌چهارم از کارخانه‌های کاغذ به‌علت گران بودن ضایعات کاغذ تعطیل شدند. اکنون با افزایش واردات ضایعات کاغذ، قیمت کاهش یافته و این کارخانه‌ها دوباره در حال فعال شدن هستند. این موضوع برای اقتصاد محلی به‌معنای ایجاد شغل‌های جدید است؛ نه‌تنها در کارخانه‌های بازیافت بلکه همچنین در بندرگاه‌ها و شرکت‌های حمل‌و‌نقلی که کاغذ را در این مسیرها جابه‌جا می‌کنند. به‌نظر می‌رسد که این روند همچنان ادامه داشته باشد. صنعت بازیافت هند برای برآورده کردن تقاضای فعلی، نیاز به حدود 14 میلیون تُن ضایعات کاغذ دارد. بازیافت داخلی تنها 30 درصد از آن مقدار را تأمین می‌کند و سطوح بازیافت در این کشور در حال حاضر فقط برابر نصف متوسط جهانی است. بنابراین تقاضا برای ضایعات کاغذی از خارج از کشور احتمالا همچنان قوی باقی خواهد ماند. اما چالش پیش روی واردکنندگان هندی وضع قوانین سختگیرانه‌ای است که باید درمورد نوع ضایعاتی که آن‌ها قبول می‌کنند، اعمال شود. طی چند ماه نخست سال گذشته، چندین محموله‌ی غیر قابل استفاده‌ی کاغذ برای آن‌ها آمد که حاوی پلاستیک بود و کارخانه‌های کاغذ حتی برخی از تأمین‌کنندگان انگلیسی و آمریکایی را وارد فهرست سیاه کردند. ساجیت سامادار از سازمان برنامه‌ریزی هند می‌گوید: هرکسی قصد دارد ضایعات کاغذی به هند صادر کند، باید قوانین ما را رعایت کند. قرار نیست هر نوع کاغذ کهنه‌ای به هند سرازیر شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شرق چین، منبع افزایش انتشار گازهای تخریبگر ازن است

بایدها و نبایدهای سفر به روسیه

خودروی الکتریکی اشکودا Citigo e iV رونمایی شد

داستان برند شارپ؛ از آهنگری تا حضور قدرتمند در صنعت دیجیتال

احتمال عرضه گلکسی A70s به‌عنوان اولین گوشی سامسونگ با دوربین 64 مگاپیکسلی

سامسونگ تامین کننده نمایشگر اولد مک‌بوک پرو 16 اینچی و آیپد پرو اپل خواهد بود

پازل: نجات مزرعه | جایزه هفته: یک دستگاه هارد اکسترنال یک ترابایتی AC630 اپیسر

راهکار ویژه ابر آروان، ضامن امنیت بانک‌ها و سرویس‌های مالی

پیشرانه دیزل یا برقی؛ کدام آلودگی کمتری دارند؟

طراحی مدل بعدی گوشی هوشمند تاشدنی سامسونگ متفاوت خواهد بود

مدل تولیدی رنو آرکانا برای بازار روسیه رونمایی شد

موفقیت هوش مصنوعی سامسونگ در خلق تصاویر متحرک تنها با یک عکس

مقاومت ضدمیکروبی موجب مرگ 10 میلیون نفر در سال خواهد شد

ترامپ در مقابل هواوی؛ مسئله ملی یا بازیچه‌ای برای جنگ تجاری؟

اشکودا سوپرب اسکات معرفی شد

استفاده از پادماده برای نخستین‌بار در آزمایشی کلاسیک

اسکوتر برقی بی ام و؛ رونمایی شد

چرا فیسبوک در صنعت رباتیک تحقیقات می‌کند؟

چگونه تیمی با تمرکز بر رشد تشکیل دهیم

نسل جدید اوپل کورسا رونمایی شد

کارت هدیه 25 دلاری آمازون در ازای اسکن سه بعدی بدن

ردگیری کاربران اندروید و iOS با استفاده از اطلاعات کالیبراسیون کارخانه‌ای حسگرها

IBM هوش مصنوعی واتسون را برای بهبود کشاورزی راه اندازی می‌کند

لامپ‌های LED به دلیل انتشار نور آبی با طول موج کوتاه به چشم آسیب می‌رسانند

چرا فضانوردان آپولو 10 موفق نشدند روی سطح ماه فرود بیایند؟

معرفی کتاب «فروشگاه همه‌چیز» اثر برد استون

گوگل دوپلکس آماده پاسخ‌گویی به بسیاری از تماس‌ها نیست

زندگی در شهر پریپیات؛ قبل و صبح بعد از فاجعه چرنوبیل

پنج دلیل مهم برای انتخاب شرکت فراتک به‌عنوان طراح سایت مجموعه شما

استرس می‌تواند باکتری‌های مفید روده را دشمن بدن کند؟

دیتر زتچه، مدیرعامل دایملر، بازنشسته شد

کتاب معرفی کنید، از زومیت جایزه بگیرید

پاناسونیک S1R دوربین سال ژاپن شناخته شد

آشکارسازی نیروهای ضعیف با لیزر ساخته‌شده از امواج صوتی

هواوی به‌منظور یافتن جایگزینی برای گوگل پلی، با Aptoide مذاکره می‌کند

مرسدس بنز GLE مدل 2020 با پیشرانه V8 معرفی شد

شباهت سیستم شنوایی اجداد دلفین‌ها و پستانداران سم‌دار

همکاری تریومف و ویلیامز برای تولید موتورسیکلت الکتریکی

رعایت نظم چه تاثیری بر خلق‌وخوی انسان دارد؟

حفره امنیتی بیش از 20 هزار مودم لینکسیس تأیید شد

معرفی هتل‌های سه ستاره در تبریز

ون لوکس تویوتا گرنویا معرفی شد

چرا تولید محتوای متنی همیشه اهمیت دارد؟

ثبت گوشی مسافری تنها با استعلام از سامانه گذرنامه امکان‌پذیر است

آسیب‌پذیری Zombieload، شرکا و همکاران اینتل را کاهش می‌دهد

امضای تفاهم‌نامه باسلام با شرکت ملی پست ایران

اپل مشکل سخت‌افزاری فلکس گیت مک بوک پرو 2016 را رایگان تعمیر می‌کند

چگونه از عملکرد مخرب هوش مصنوعی پیشگیری کنیم؟

پاناسونیک احتمالا هفته آینده از دوربینی فول‌فریم با قابلیت‌های فیلم‌برداری سینمایی رونمایی می‌کند

جگوار لندرور با کاهش سود جدی مواجه است