بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

چگونه هند به رهبر ضایعات کاغذ در جهان تبدیل شد اخبار

چگونه هند به رهبر ضایعات کاغذ در جهان تبدیل شد

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - پس از اجرای محدودیت‌های چین برای واردات ضایعات از کشورهای دیگر، هند به بازار بزرگ ضایعات کاغذی جهان غرب تبدیل شده است.

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که سرانجام ضایعات بازیافتی کاغذی در اروپا و آمریکا چیست؟ از آنجایی که چین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقصدهای جهانی بازیافت کاغذ در سال گذشته محدودیت‌های جدیدی درمورد واردات ضایعات کاغذ اعمال کرد، اکنون بخش قابل‌توجهی از این ضایعات برای فرآوری مجدد به هند ارسال می‌شود.
ضایعات کاغذی وارداتی در هند به‌شدت رو به افزایش است در کارخانه‌ی بازیافت NR Agarwal در غرب ایالت گجرات، کوه‌های عظیمی از ضایعات کاغذی جمع شده‌اند که تقریبا به سقف می‌رسند. این کارخانه که در یک منطقه‌ی صنعتی در شهر واپی قرار دارد، در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین این نوع کارخانه‌ها است و مقیاس عملیاتی قابل‌توجهی دارد. کارگران برای شکستن توده‌های عظیم ضایعات کاغذی، از بولدوزر استفاده می‌کنند و گروهی از زنان، کاغذها را به انواع مختلف دسته‌بندی می‌کنند.
روزنامه‌های بریتانیا نیز بخش قابل‌توجهی از واردات ضایعات کاغذی در هند را تشکیل می‌دهند در یکی از پشته‌های کاغذ، صفحه‌ی نخست نسخه‌ای از روزنامه‌ی ساندی تلگراف به چشم می‌خورد و در پشته‌ای دیگر بخشی از یک روزانه‌ی محلی انگلیسی به نام Forest of Dean and Wye Valley Review دیده می‌شود. آشوک بانسال، مدیر اجرایی کارخانه می‌گوید: « بیشتر واردات ما از انگلستان و آمریکا می‌آید.» او به ما نشان می‌دهد که چگونه کاغذها، درجه‌بندی شده و برای اینکه به خمیر تبدیل شوند، روی یک نوار نقاله بار می‌شوند. توده‌ی آبی‌رنگ حاصل با مواد شیمیایی تیمار می‌شود و با استفاده از غلتک‌های بزرگی دوباره به کاغذ سفید و تمیز قابل استفاده تبدیل می‌شود. همان‌طور که ما در حال صحبت بودیم، یک کامیون حاوی ضایعات کاغذی از بلژیک رسید. هر روز، شمار کامیون‌هایی که از لنگرگاه‌های نزدیک به این کارخانه می‌آیند، بیشتر می‌شود و کوه‌های کاغذی کارخانه‌ی آقای بانسال بزرگ‌تر. علت رونق گرفتن بازیافت کاغذ در این منطقه این است که چین (که زمانی مقصد بیش از نیمی از ضایعات قابل بازیافت کاغذ، فلز و پلاستیک در جهان بود)، محدودیت‌های جدیدی درمورد واردات ضایعات اعمال کرده است. مقامات مربوطه اعلام کرده‌اند که این کار را در حمایت از سلامت عمومی و محیط زیست انجام داده‌اند. این تصمیم که در تاریخ اول ژانویه‌ی سال 2018 اعلام شد، موجب شد که کشورهای غربی برای ضایعات قابل بازیافت خود به‌دنبال خانه‌ی جدیدی بگردند.
ضایعات کاغذی قبل از بازیافت به انوع مختلف تقسیم می‌شوند بسیاری از آن‌ها با انتخاب انباشت ضایعات در محل‌های انباشت زباله یا سوزاندن روبه‌رو شدند تا اینکه کارخانه‌های بازیافت هندی نظیر همین کارخانه‌ی آقای بانسال، وارد کار شدند. طبق گزارش کنفدراسیون صنایع کاغذ اروپا، در طول نیمه‌ی نخست سال گذشته، میزان صادرات کاغذ از اتحادیه‌ی اروپا به هند 200 درصد افزایش داشته است. میزان صادرات این ضایعات از آمریکا به هند نیز در طول ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال گذشته درمقایسه با دوره‌ی مشابه سال 2017، صد درصد افزایش داشته است. رانجیت باکسی، رئیس یک شرکت بزرگ بازیافت در انگلستان می‌گوید: ما اکنون از کشتی‌های بزرگ‌تری برای صادرات به هند استفاده می‌کنیم زیرا حجم کاغذهای قابل بازیافت به میزان‌توجهی افزایش یافته است. ما فکر می‌کنیم که هند به‌عنوان بازاری برای ما همچنان رشد خواهد کرد. برای شرکت‌های هندی این یک موقعیت دوسر برد است. مقاله‌های مرتبط:
چه بر سر پلاستیک‌های بازیافتی صادراتی می‌آید 13 داستان دلگرم‌کننده از نجات‌دهندگان سیاره زمین نیاز فوری به انجام اقداماتی جهت مبارزه با بحران پلاستیک در جهان
آقای بانسال می‌گوید: هند کشوری است که در آن مواد خام کمیاب هستند. ما درختان و جنگل‌های زیادی نداریم که آن‌ها را به چوپ و خمیر تبدیل کنیم. ما عمدتا به ضایعات کاغذ وابسته هستیم و این تقاضا می‌تواند توسط دنیای غرب برآورده شود. در میان ازدحام و هیاهوی بازار کاغذ در دهلی قدیم، نیاز هند برای کالاهای کاغذی به‌وضوح قابل مشاهده است. در بازار همه چیز، از کتاب‌های رمان و ورزشی گرفته تا کاغذ برای طرح‌های فنی و نقشه‌ به فروش می‌رسد. خریداران و فروشندگان برای یافتن فضایی در پیاده‌روهای باریک به هم تنه می‌زنند. شبیر حسین که یک فروشنده‌ی کتاب است، می‌گوید: شلوغی اینجا هر لحظه بیشتر می‌شود. گاهی من اصلا نمی‌توانم از عهده‌ی تقاضاها برآیم. بیشتر کاغذی که در هند تولید می‌شود، برای تولید کتاب‌ها، مخصوصا کتاب‌های مورد نیاز مدارس برای جمعیت در حال رشد هند مصرف می‌شود و بخشی نیز برای تولید جعبه‌های مقوایی و دیگر انواع بسته‌بندی به کار می‌رود. بخش قابل‌توجهی از این کاغذها نیز برای چاپ روزنامه استفاده می‌شود. هند شاید به‌عنوان یک مرکز تکنولوژی پیشرفته شناخته شود اما در عین حال کشوری است که در آن رسانه‌های چاپی در حال شکوفا شدن هستند. فروش سالانه‌ی روزنامه و مجله از 40 میلیون در سال 2006 به حدود 63 میلیون در سال 2016 رسیده است. کارشناسان می‌گویند که دلیل اصلی چنین روندی این است که اگرچه دسترسی به اینترنت ازطریق تلفن‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها گسترده شده است ولی بسیاری از هندی‌ها هنوز هم ترجیح می‌دهند که اخبار را هر روز به شکل روزنامه در منزلشان تحویل بگیرند.
بازیافت داخلی هند تنها 30 درصد از کل تقاضای این کشور برای کاغذ را تأمین می‌کند هجوم واردات ضایعات کاغذی از خارج از کشور به صنعت کاغذ هند که در چند سال گذشته به‌علت کمیابی مواد اولیه و هزینه‌ی بالای ضایعات کاغذ فلج شده بود، جان تازه‌ای بخشید. آمان ستی که یک کارآفرین هندی است، می‌گوید: در سال‌های گذشته بیش از یک‌چهارم از کارخانه‌های کاغذ به‌علت گران بودن ضایعات کاغذ تعطیل شدند. اکنون با افزایش واردات ضایعات کاغذ، قیمت کاهش یافته و این کارخانه‌ها دوباره در حال فعال شدن هستند. این موضوع برای اقتصاد محلی به‌معنای ایجاد شغل‌های جدید است؛ نه‌تنها در کارخانه‌های بازیافت بلکه همچنین در بندرگاه‌ها و شرکت‌های حمل‌و‌نقلی که کاغذ را در این مسیرها جابه‌جا می‌کنند. به‌نظر می‌رسد که این روند همچنان ادامه داشته باشد. صنعت بازیافت هند برای برآورده کردن تقاضای فعلی، نیاز به حدود 14 میلیون تُن ضایعات کاغذ دارد. بازیافت داخلی تنها 30 درصد از آن مقدار را تأمین می‌کند و سطوح بازیافت در این کشور در حال حاضر فقط برابر نصف متوسط جهانی است. بنابراین تقاضا برای ضایعات کاغذی از خارج از کشور احتمالا همچنان قوی باقی خواهد ماند. اما چالش پیش روی واردکنندگان هندی وضع قوانین سختگیرانه‌ای است که باید درمورد نوع ضایعاتی که آن‌ها قبول می‌کنند، اعمال شود. طی چند ماه نخست سال گذشته، چندین محموله‌ی غیر قابل استفاده‌ی کاغذ برای آن‌ها آمد که حاوی پلاستیک بود و کارخانه‌های کاغذ حتی برخی از تأمین‌کنندگان انگلیسی و آمریکایی را وارد فهرست سیاه کردند. ساجیت سامادار از سازمان برنامه‌ریزی هند می‌گوید: هرکسی قصد دارد ضایعات کاغذی به هند صادر کند، باید قوانین ما را رعایت کند. قرار نیست هر نوع کاغذ کهنه‌ای به هند سرازیر شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اپل آرکید؛ پلتفرم بازی اپل با پرداخت حق اشتراک

چرا هیچ پلی روی رود آمازون ساخته نشده است؟

اپل سرویس اشتراکی استریم ویدیو Apple TV Channels را معرفی کرد

سرویس اشتراک تلویزیون اپل تی‌وی پلاس معرفی شد

تیم کوک از محبوبیت فراوان سرویس‌های اپل خبر داد

هدست واقعیت مجازی Reverb شرکت HP رقیبی سرسخت برای Vive Pro

3 تفریح رایگان در کوالالامپور؛ مالزی

اسنپ در شیراز 24 ساعت رایگان شد

بیوگرافی ساموئل مورس؛ هنرمند پایه‌گذار ارتباطات الکتریکی مدرن

ون لوکس مرسدس بنز کلاس V با تیونینگ کلاسن معرفی شد

اولین زنی که همراه پرواز تجاری به فضا رفت، از تجربه‌اش می‌گوید

سرویس اشتراکی اپل نیوز پلاس با ارائه 300 مجله معرفی شد

نسخه‌های جدید iOS، مک OS، تی وی OS و واچ OS اپل فردا منتشر می‌شوند

هجوم مردم آمریکا به کوهستان‌های مملو از شقایق کالیفرنیا

اپل کارت معرفی شد؛ عزم راسخ کوپرتینویی‌ها برای تحول در کارت‌های اعتباری

تنهایی می‌تواند برای نوجوانان مفید باشد

دوج چارجر در گذر زمان؛ از سال 1966 تا 2019

معرفی استارتاپ‌های یونیکورن صنعت بازی

مرسدس بنز G63 ضدگلوله با تیونینگ اینکاس معرفی شد

اپل چگونه از سرویس‌های خود میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کند؟

چرا خودکشی در مردان بیشتر است؟

افزایش سرعت توسعه توان هم‌جوشی برای تولید انرژی نامحدود در زمین

افزایش درآمد شیائومی از خدمات اینترنتی و فروش محصولات خارج از مرزهای چین

دوربین کانن EOS-1D X Mark III اوایل سال 2020 میلادی معرفی می‌شود

حقایقی پنهان و جذاب از طراحی کابین هواپیما

اوبر با پرداخت 3.1 میلیارد دلار کریم را تصاحب می‌کند

رنجرور در نبرد حقوقی با لندویند چین پیروز شد

چگونه در کمتر از 15 دقیقه یک تیزر تبلیغاتی جذاب برای کسب و کار خود بسازیم؟

گوگل آزادی عمل بیشتری برای انتخاب اپلیکیشن جستجو و مرورگر به کاربران اندروید می‌دهد

با بهترین گوشی های چینی آشنا شوید

گلکسی A90 با نمایشگر بزرگ و تراشه‌ قدرتمند معرفی می‌شود

بهترین بازی‌های رایگانی که هم‌اکنون می‌توان تجربه کرد

عملکرد ضعیف کسب‌و‌کارهای داخلی در شبکه‌های اجتماعی و در ارتباط با کاربران

ابداع الگوریتمی برای کاهش زمان اندازه‌‌گیری میدان الکترومغناطیسی دکل‌‌های مخابراتی توسط پژوهشگران کشور

چرا دندان‌های بیشتر افراد نامرتب است؟

لامبورگینی اونتادور با تیونینگ لیبرتی واک و اینفینیت موتوراسپرت

اورگرند چین بزرگترین سازنده خودروهای برقی خواهد شد

اولین نمونه از تویوتا سوپرا مدل 2020 با پیشرانه 2JZ تولید شد

کشف مجموعه‌ای عظیم از فسیل جانوران در چین

رکورد سرعت فورد GT با 483 کیلومتربرساعت ثبت شد

زوم‌اپ: Splice؛ اپلیکیشنی ساده و جذاب برای ویرایش فایل ویدیویی

دانشمندان به‌دنبال شناخت بیشتر از آبشارها هستند

کم‌مصرف‌ترین خودروهای بنزینی و دیزلی در سال 2019

اولین پستاندار روی زمین در اثر تغییرات اقلیمی منقرض شد

افزایش قدرت فورد فیستا ST با اپلیکیشن Mountune

چگونه فایل‌های رمزدار مایکروسافت آفیس را بازکنیم؟

نگاه اولیه به نسخه مبتنی بر کرومیوم مایکروسافت اج

شیائومی می نوت بوک ایر 12.5 اینچی، 6 فرورودین‌ماه معرفی می‌شود

واتساپ تعداد دفعات فوروارد شدن پیام‌‌های ارسال‌شده را نشان می‌دهد

شاسی فیبرکربن اختصاصی مک لارن رونمایی شد