بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

اکثر شرکت‌ها پس از رشد، نوآوری را متوقف می‌کنند اخبار

اکثر شرکت‌ها پس از رشد، نوآوری را متوقف می‌کنند

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - دلایل افول نوآوری در شرکت‌های رشدیافته، لجستیک، عدم ارتباط یا کمبود بودجه نیست؛ بلکه وجود دو مشکل اساسی در چارچوب‌های ذهنی آن‌ها را گرفتار روزمرگی می‌کند.

سازمان شما برای تبدیل‌شدن به کسب‌وکاری که مورد اعتماد نسل‌های مختلف باشد، باید در بلندمدت به نوآوری خود ادامه دهد. طبق گفته‌ی نیس فروم ، یکی از بنیان‌گذاران پلتفرم بینش کاربر آلفا ، نوآوری پایدار در بازار کنونی باتوجه‌به تغییر سریع سلیقه‌ی مشتری، حتی برای برندهای هزاره نیز به امری دشوار بدل شده است. دوران آن زمانی‌که وقت کافی جهت تمرکز محض بر افزایش مقیاس و توسعه‌ی کسب‌وکار خود داشتید، دیگر به‌سر آمده است. اما فروم می‌گوید مشکل فقط سیالیت بیش از حد بازار نیست؛ دو مسئله‌ی ذهنی دیگر نیز وجود دارد که مانع بالابردن مناسب مقیاس و حفظ اشتیاق و شعله‌ی خلاقیت سازمان در طول مسیر می‌شود. فروم ادعا می‎کند: برخی از رهبران کسب‌وکار، پس از چندین سال کار در یک صنعت و آشنایی با رموز کار، احساس می‌کنند هرآنچه لازم بوده را یاد گرفته‌اند و این دقیقاً نقطه‌ی شروع افول نوآوری است. اعتمادبه‌نفس حاصل از تجربه می‌تواند چشمان یک رهبر را دربرابر تغییرات بازار و نیاز به بازآفرینی پیوسته‌ی کسب‌وکار خود کور کند. و پس از آن پای نیاز پذیرفته‌شده‎ای به قابلیت اندازه‌گیری دقیق و مبتنی بر واقعیات به میان می‌آید: درحالی‌که شرکت‌ها انگیزه‌های واضحی برای رشد و افزایش مقیاس کسب‌وکار دارند، اغلب مشوق‌های درستی برای نوآوری ندارند، زیرا اندازه‌گیری نوآوری به‌طور ذاتی دشوار است. بدون شاخص‌های عملکردی سنتی، رهبران برای انگیزش تیم خود حول این مفهوم با مشکل مواجه هستند. در عوض آن‌ها اهداف ملموسی مانند افزایش مشارکت یا دستیابی به انتظارات را دنبال می‌کنند که ما آن‌را به‌عنوان نقطه‌ی عطفی برای شرکت‌ها می‌دانیم. هنگامی‌که یک تیم حول این اهداف سازماندهی می‌شود، توانایی نوآوری شدیداً کاهش می‌یابد.
حتی اگر بتوانید از تخصص خود استفاده کرده و تیم و سهام‌داران خود را متقاعد کنید که پیشرفت همیشه اعداد و ارقام نیست، بعد از آن باید در مورد حوزه‌ای که واقعاً می‌خواهید تلاش‌های نوآوری خود را به آن معطوف کنید، روشن و شفاف باشید. این امر نیاز به اخذ بازخورد و ارتباط مستقیم با مشتریان دارد و درحالی‌که طبیعتاً باید از روندها و تغییرات آگاهی داشته باشید، باید درباره‌ی فرایندهای سرمایه‌گذاری در فرصت‌های معتبر نیز فکر کنید. فروم می‌گوید: شرکت‌ها تمایل دارند فعالیت‌های نوآوری و افزایش مقیاس خود را به‌صورت مستقل از یکدیگر در نظر بگیرند، اما تحقق نوآوری هنگامی‌که با تلاش‌های نظام‌مند افزایش مقیاس هماهنگ ‌شود، بیشتر از همیشه مثمرثمر خواهد بود. به‌عنوان مثال، فروم زیراکس و اپل را مقایسه می‌کند. زیراکس وقتی رابط گرافیکی کاربر ( GUI ) را اختراع کرد، فرصت شگفت‌انگیزی داشت؛ اما آن‌ها بر محصولات موجود متمرکز ماندند و موفق به تجاری‌سازی آن نشدند. آن‌ها نتوانستند این ظرفیت گسترده را ببینند و برای کارکنان خود هیچ مشوق یا قابلیتی جهت آزمایش فراهم نکردند. بااین‌حال، اپل حداکثر بهره را از این ایده برد تا به اولین شرکت تریلیون دلاری در جهان تبدیل شود. در ادامه سه نکته‌ی اساسی برای حفظ عادات نوآورانه همراه‌با رشد مقیاس شرکت ارائه می‌شود:
1. ذهنیت رشد را تشویق کنید
از همان روزی‌که محصولی را به بازار عرضه می‌کنید، اعتبار و جایگاهی کسب کرده و به‌طور فزاینده‌ای تحت‌تاثیر پیش‌فرض‌های خود قرار خواهید گرفت؛ اما مهم نیست که چه مدت در صنعت بوده‌اید، ذهن خود را باز نگهدارید و برای یادگیری مشتاق بمانید. این کار به هماهنگی و سازگاری شما در یک محیط پویا کمک می‌کند. مقاله‌های مرتبط:
سقوط اپل به پله‌ی هفدهم در فهرست نوآورترین شرکت‌ها شیوه‌های متفاوت نوآوری در IBM، گوگل و آمازون
اگر به یک مدل و الگو در این زمینه نیاز دارید، ساتیا نادلا ، مدیرعامل مایکروسافت را در نظر بگیرید. قبل از او، مایکروسافت بیش‌ازحد بر ویندوز متمرکز بود. اما نادلا بر همکاری همدلانه تأکید کرد و رویکرد بالا به پایین را برای پرورش فرهنگ یادگیری به‌کار گرفت. او به شرکت کمک کرد تا ارزش انعطاف‌پذیری در فکرکردن و استفاده از فرصت‌ها را ببیند و توانست شرکت را متقاعد کند که انتخاب سرویس‌های ابری (به‌عنوان مثال، آژور و Microsoft 365) مسیر درستی بود. این تحول، مایکروسافت را به رقیبی سرسخت دربرابر کسب‌وکارهای دیگر تبدیل کرده است که ایده‌های فوق‌العاده‌ی خاص خود را خلق می‌‎کند.
2. سرعت کسب بینش سازمان را افزایش دهید
جف بزوس در نامه‌ای به سهام‌داران در سال 2017، چارچوب تصمیم‌گیری مورد استفاده توسط سازمان برای ارزش‌آفرینی مستمر و سریع در بازار را نشان داد: اکثر تصمیمات احتمالاً باید با چیزی در حدود 70 درصد اطلاعات مورد نیاز گرفته شود. اگر برای 90٪ منتظر بمانید، در اغلب موارد، احتمالاً کند و آهسته خواهید بود... اگر از توانایی اصلاح مسیر خوبی برخوردار باشید، اشتباهات می‌تواند کم‌هزینه‌تر از انتظار شما باشد، درحالی‌که آهسته‌بودن قطعاً برای شما گران تمام خواهد شد. به‌عنوان یک قانون، آمازون کارکنان را تشویق می‌کند تا به‌سرعت 70 درصد از اطلاعات موردنیاز برای تصمیم‌گیری را تولید کنند، تا زمانی‌که آن تصمیم با تکرار سریع اصلاح شود. شرکت‌ها می‌توانند تجارب منحصربه‌فردی را ازطریق انجام ریسک‌های کوچک خلق کنند. این امر بینش مستقیم را به ترجیحات مشتری وارد می‌کند، سپس می‌توان بر پایه‌ی آن بینش اقدام کرد. تحقیقات نشان می‌دهد که افراد تمایل دارند با اطلاعات کمتری نسبت به آنچه فکر می‌کنند، تصمیم‌گیری کنند؛ هرچند اگر شیوه‌ی بزوس را اتخاذ کنید و به‌صورت منطقی حجم اطلاعاتی را که کسب کرده و تجزیه و تحلیل می‌کنید را کاهش دهید، به احتمال زیاد هیچ‌چیزی را فدا نخواهید کرد. 3. داستان‌های موفقیت را به نمایش بگذارید
درحالی‌که موافقت و پذیرش بالا به پایین، فضای مناسب و انگیزه‌های لازم برای پیشرفت مستمر را ایجاد می‌کند، رفتارهای ریشه‌ای و تثبیت‌شده یک‌شبه تغییر نخواهد کرد. در سازمان‌های بزرگ، موفقیت باید به نمایش گذاشته شود، ترویج داده شود و گاهی اوقات سیاسی‌کاری شود. موفقیت‌ها باید به‌عنوان مسیری برای پیشرفت حرفه‌ای ارائه شود. دو روش قدرتمند برای انجام این کار، داده‌ها و داستان‌ها هستند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

با سایت‌های خارجی مشابه دیوار آشنا شوید

برخی از انسان‌ها می‌توانند میدان مغناطیسی زمین را احساس کنند

آلفارومئو 8C تورینگ برلینتا؛ کلاسیک ایتالیایی با قیمت 25 میلیون دلار

اپل آیمک را با پردازنده‌های 6 و 8 هسته‌ای اینتل و گرافیک وگا به‌روز کرد

شکست نخوردن لزوما به‌معنای پیروزی نیست

4 میلیون دستگاه ردمی نوت 7 شیائومی تا 11 فروردین‌ماه به‌فروش می‌رسد

هواوی پی 30 در ویدیو نگاه نزدیک فاش شد

چرا رنگ هواپیماها سفید است؟

مشخصات دوربین هواوی پی 30 پرو فاش شد

کلاه ایمنی متفاوت WaveCel معرفی شد

رمزگشایی از داستان دنباله‌دار پردازنده‌های Lake اینتل

سال نو مبارک

زمان پایان کار Inbox گوگل مشخص شد

اتوماسیون شغل‌های اداری و خدماتی را نیز تهدید می‌کند

رندر فاش‌شده جدیدی از موتو Z4 موتورولا مشاهده شد

ده مسئله بزرگی که فناوری می‌تواند حل کند

صعود و سقوط اقتدار علم؛ چرا علم اعتبار خود را از دست داده است؟

ایرپاد نسل دوم اپل با پشتیبانی از فرمان Hey Siri و کیس شارژ بی‌سیم معرفی شد

مشکلات موجود بر سر راه ساخت شهرهای هوشمند

2 مسجد باشکوه مالزی که حتما باید ببینید

زوم‌اپ: Toggl؛ اپلیکیشن مدیریت زمان

بهترین نرم‌افزارهای رایگان ویرایش صدا

خرید گیفت کارت با بهترین قیمت و خاطری آسوده

اینستاگرام قابلیت پرداخت درون‌برنامه‌ای برای کاربران فراهم می‌کند

آیا پیشرانه هوندا برای خودرو فرمول یک ردبول مناسب است؟

بیل گیتس می‌گوید هوش مصنوعی باید تحصیل و پزشکی را بهبود بخشد

منزل مبله در شیراز با شیرازروم

شاسی بلند لوکس مرسدس بنز میباخ در آمریکا تولید خواهد شد

قیمت هواوی P30، هواوی P30 پرو و هواوی P30 لایت فاش شد

رقابت تنگاتنگی بین شرکت‌های بزرگ در بازار گوشی‌های گیمینگ وجود دارد

تیونینگ فولکس واگن بیتل با پیشرانه سوبارو

اکسپریا 4، نسل بعدی گوشی کامپکت سونی است

سرعت عملکرد تراشه A12 Bionic در آیپد جدید مشابه آیفون است

تحقیق دادستانی آمریکا از آتش‌سوزی محصولات هیوندای و کیا

آیا می‌توان از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بدون صندوق دزدی کرد؟

مرسدس بنز GLC کوپه معرفی شد

قدرت تسلا مدل 3 از طریق ارتقای نرم‌افزاری 5 درصد افزایش می‌یابد

انویدیا قابلیت رهگیری پرتو را به کارت‌های Geforce GTX می‌آورد

آیا بیت‌ کوین گزینه‌ خوبی برای ذخیره ارزش نیست؟

چگونه از آسیب‌های رسانه‌های اجتماعی در امان بمانیم

رانندگی مجری تاپ گیر با پورشه 919 هیبرید Evo

سرویس‌‌‌هایی شبیه به نتفلیکس در بازار پادکست موفق می‌شود؟

سرویس نقشه «بلد» از مرز یک میلیون نصب گذشت

قدرت حواس پنهانی انسان

متخصصان کریسپر تعلیق اصلاح ژن موروثی را خواستار شدند

اختراع ماده‌ای صداگیر که هوا و نور را به‌راحتی عبور می‌دهد

زبان انگلیسی؛ اولین قدم برای زندگی در دنیای مدرن

توصیه‌هایی برای افزایش ایمنی خودرو در سفر

مدیرعامل نودیس‌پرداز به 12 سال حبس محکوم شد

نتایج نظرسنجی جدید ایسپا درباره‌ عضوشدن در شبکه‌های اجتماعی اعلام شد