بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

چرا برای وب سایت خود نیازمند یک سئو سایت حرفه ای هستیم؟ اخبار

چرا برای وب سایت خود نیازمند یک سئو سایت حرفه ای هستیم؟

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - سئو سایت تنها یک ابزار برای تبلیغات شما نیست و معرفی و مجموعه شما به‌عنوان بازار هدف و حتی مطرح کردنتان در حد برندینگ نیز تا حدودی به این مورد سپرده شده است.

سئو سایت مانند بسیاری کارهای دیگر، نیاز جدیدی در حوزه دیجیتال مارکتینگ است که در اینجا با ذکر یک مثال جامع این مورد را برایتان توضیح می‌دهیم. شهر کوچکی را در نظر بگیرید که خدمات و محصولات مورد نیاز ساکنینش توسط افراد و مجموعه‌های بی‌رقیبی تأمین می‌شود. در چنین شرایطی، چنانچه فردی به خرید لباسی نو تمایل داشته باشد، تنها یک گزینه برای مراجعه به آن پیش روی دارد؛ چنانچه قصد خرید مواد غذایی را داشته باشد، تنها یک فروشگاه در دسترس است، اگر قصد تعمیر خانه یا اتومبیلش را داشته باشد تنها یک مجموعه تاسیساتی یا مکانیکی در شهر وجود داشته و چنانچه قصد شرکت در یک کلاس آموزشی را داشته باشد نیز در یک انتخاب «صفر و یکی» در مقابلش قرار دارد؛ یا باید به تنها آموزشگاه شهرشان مراجعه کند یا به‌کلی قید این تصمیم را بزند. همان‌طور که میبینیم، در این مثال، به علت عدم وجود رقیب، هریک از این مجموعه‌ها مطمئن هستند هر محصولی را با هر قیمت و کیفیتی که عرضه کنند، باز هم به‌دلیل نیاز مخاطبان‌شان و عدم وجود مجموعه دیگری در حوزه فعالیتشان، از فروش خوبی برخوردار بوده و هیچ تلاشی برای بهبود کیفیت یا کاهش قیمت‌های خود نمی‌کنند، این در حالی است که رضایت مشتری نیز در بلندمدت برای آنان بی‌اهمیت شده و از اینکه در پی از دست رفتن یک مشتری، به علت کثرت مراجعین جای خالی وی حس نمی‌شود، احساس بدی نیز پیدا نمی‌کنند. در ادامه اگر به هر طریقی در این شهر فرد یا مجموعه‌ای رقیب یکی از این مشاغل شود، به علت اینکه امکان مراجعه مشتریان بالقوه به آن‌ها در پی ارائه خدماتی بهتر با قیمتی مناسب مهیا می‌شود، زنگ خطری برای مجموعه‌های قدیمی‌تر به وجود آمده و این اشخاص در پی بهبود وضعیت فعلی خود می‌روند. با تعمیم این مثال به زمان و مکان معاصر، می‌بینیم که وجود ده‌ها مجموعه سرشناس و غول‌پیکر بین‌المللی در هر حوزه و هزاران مجری خرده‌پا و کوچک‌تر که مویرگ‌های این شریان اقتصادی هستند، سبب شده است تا فئودالی که مجموعه‌های بی رقیب داشته‌اند از بین رفته و راه‌های متعددی برای رسیدن عموم مردم به خواسته‌هایشان وجود داشته باشد.
می‌دانیم که در چنین شرایطی تبلیغات یا همان سئو سایت شرط اساسی پیشرفت، فروش بیشتر و نهایتاً افرایش سود خالص مجموعه است ، چرا که تبلیغات باعث دیده شدن ما می‌شود و تا وقتی هم که دیده نشویم، خبری از پیشرفت در راستای هدف و فعالیت‌هایمان نخواهد بود. اینترنت به‌عنوان بستر اصلی برپایی بازار مذکور، همچون اقیانوسی پهناور است که حرکت در آن بدون وسیله‌ای برای مسیر یابی، سودی به همراه نداشته و بدون وجود یک استراتژی اصولی، همچون حرکت در مسیری دوار شما را به نقطه اولیه خود باز می‌گرداند. این استراتژی که آن را با نام «استراتژی بازاریابی» می‌خوانیم، در حقیقت همچون قطب‌نمایی که جهتی مشخص را نشان می‌دهد، به ما در خصوص اینکه در چه بخشی از بازار باید فعالیت کنیم، چه میزان روی آن سرمایه‌گذاری کرده و باید در پی چه چیزی باشیم، مطالبی را عنوان می‌کند. در ادامه باید گفت که دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی به‌عنوان یکی از اجزای لاینفک این استراتژی، به‌صورت دقیق و تخصصی به تبلیغ و جذب مشتریان واجد شرایط ، بالقوه و داوطلب می‌پردازد. در خصوص استفاده از این روش که سئو و بهینه‌سازی سایت به‌عنوان پرچمداران آن مطرح هستند، باید این حقیقت را پذیرفت که چنانچه از آن ب‌ بهره هستید، پس در اینترنت نیز دیده نمی‌شوید؛ در نتیجه از این بازار پر هیاهو که اصطلاحاً «پاخور» خوبی نیز داشته، بی‌بهره بوده و همچون کاسبی که با حسرت فروش همسایگان خود را دیده ولی خود از آن بی‌بهره است، سودی از این موقعیت استثنایی نخواهید برد. اگر در اینترنت یا منابع دیگر به‌دنبال مفهوم سئو گشته و درک درستی از آن پیدا نکرده‌اید، ادامه این یادداشت را مطالعه کنید. در فضای بی‌کران اینترنت، موتورهای جستجوگر قادر هستند تا هر مطلب، تصویر، ویدئیا هر رسانه دیگری که به نحوی با کلمه کلیدی مورد جست‌وجوی قرارگرفته‌ی شما در ارتباط هستند را بیابند. دراین‌میان ممکن است در وبسایتی به این کلمه تنها یک بار اشاره شده، شاید وبلاگ‌نویسی شیطنت کرده و برای جذب بیشتر بیننده تعمداً و بی‌دلیل از آن لغت در متون خود استفاده کرده و بی‌تردید تارنمایی نیز به تفصیل و با کیفیتی بالا به شرح آن پرداخته باشد. مسلماً به‌عنوان فردی که در پی پاسخگویی به یک سؤال مهم هستید، ترجیح شما، مراجعه به صفحه پرمحتوا و غنی‌تر است.
موتورهای جستجوگر که این تمایل در مخاطبان را می‌شناسند، با تجزیه و تحلیل فاکتورهای مختلف، از میان میلیون‌ها نتیجه‌ی موجود، زمینه دیده شدن سایت‌های مفید و کاربردی تر را به‌واسطه‌ی قرار دادن آن‌ها در صدر نتایج خود و صفحات اولیه فراهم می‌کنند؛ بدیهی‌ است که هرچه در صفحات ابتدایی‌تر و جایگاه های بالاتری (از نظر عددی کوچکتر) قرار داشته باشید، شانس دیده شدن شما، ورود مخاطب به داخل سایت، درگیری وی با مطالب در ورای آن کالا و خدماتتان و درنهایت ایجاد همکاری و افزایش سود شما نیز بیشتر می‌شود. در همین اثنا، افراد بسیاری وجود دارند که تا حدودی با اهمیت سئو سایت آشنا بوده، اما به دلایل متعددی که عدم جدی گرفتن خدمات سئو و صرف هزینه برای آن، یکی از شایع‌ترین علل موجود است، تمایلی به صرف منابع مادی و سپردن کار به دستان یک متخصص امر – مانند مجموعه سئویاب – به منظور اعمال سئو حرفه‌ای سایت ندارند. باتوجه‌به این فعل و انفعالات دیده شده است که این افراد با وجود رسیدگی‌های قابل‌توجهی که به سایت خود داشته و از نظر ظاهری آن را در شرایط ایده‌آلی نگه داشته‌اند، اما در حوزه کاری خود نه‌تنها صعود نمی‌کنند، بلکه با حرکت‌های «پوگو وار» هر روز در یک صفحه به سر می‌برند. این رویداد که به علت عدم رعایت قریب به 200 فاکتور مهم و منحصربه‌فرد سئو تضمینی اتفاق می‌افتد، به وبمستر در خصوص اهمیت تولید محتوا در استانداردی قابل قبول با مفاهیم کاربردی، ترمیم ساختار درونی سایت و کدنویسی مجدد (و نه فقط پوشش آراسته آن)، اهمیت وجود ساختاری نظام‌مند و یکپارچه در لینک‌های داخلی و خارجی، کسب رضایت کاربر انسانی و نه فقط متعاقد کردن ربات‌های گوگل و ده‌ها پیام دیگر را انتقال می‌دهد. درنهایت لازم به ذکر است که مجموعه سئویاب، کارنامه درخشانی در زمینه بهبود رتبه سایت در گوگل متعدد در زمینه‌های کاری مختلف و انتقال آن‌ها به صدر نتایج جستجوی گوگل داشته است. شما را به دیدن فهرست سایت‌های مذکور، مقالات تخصصی تر، کسب اطلاعات بیشتر و درنهایت طرح پرسش های شما به سایت خود دعوت می‌کند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاروان تفریحی Camp365؛ وسیله‌ای ارزان برای طبیعت‌گردی

ولوو از دوربین‌های داخل خودرو برای تشخیص رفتارهای خطرناک راننده استفاده می‌کند

چرا با افزایش سن تصور می‌کنیم زمان سریع‌تر می‌گذرد؟

نسخه‌ جهانی گلکسی فولد سامسونگ در بنچمارک گیک‌بنچ رویت شد

نسخه نهایی بوگاتی La Voiture Noire تا 30 ماه آینده ساخته خواهد شد

فیسبوک نقص امنیتی آشکار‌شدن اطلاعات کاربران برای کارمندانش را رفع کرد

ماکان؛ موفق‌ترین خودروی لوکس کمپانی پورشه

تعامل بین قلب و مغز در سندرم قلب شکسته

نخستین داروی افسردگی پس از زایمان تایید شد

آیا اطرافیان توانایی‌های شما را سرکوب می‌کنند؟

موسسه UBS آینده‌ای روشن برای سفرهای فضایی تجاری پیش‌بینی می‌کند

پورشه کاین کوپه رونمایی شد

ارز دیجیتال ریپل از سوی IBM و بانک‌ها تهدید می‌شود

همه‌چیز در مورد Stadia سرویس استریم بازی گوگل؛ تحول بزرگ جهان گیمینگ

شیائومی می A3 با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر معرفی می‌شود

پیکسل 3a و پیکسل 3a ایکس ال؛ نام احتمالی گوشی‌های میان‌رده گوگل

با هواپیمایی تابان آشنا شوید

نسخه کانورتیبل لیستر LFT-C جگوار رونمایی شد

قابلیت ریپلای کردن به مسنجر فیسبوک اضافه شد

در دوران باستان به کوتوله‌ها و لب‌شکری‌ها احترام گذاشته می‌شد

هواوی میت 30 اولین گوشی هوشمند با تراشه کرین 985 و فناوری EUV

چرا باید استفاده از گوش‌پاک‌کن را کنار بگذاریم؟

داستان برند کوالکام، سفری از تحقیقات نظامی تا تراشه‌های موبایلی

هواوی بلاک چین را به سرویس ابری خود می‌آورد

تراشه H1 ایرپاد نسل دوم اپل چه مزیت‌هایی به‌ارمغان می‌آورد؟

طبق آزمایشی کوانتومی، چیزی به‌نام واقعیت عینی وجود ندارد

تولد نخستین میمون حاصل از پیوند بافت تولیدکننده اسپرم

اکسپریا XZ3 سونی موفق شد امتیاز 79 را از DxOMark کسب کند

کراس اور الکتریکی فورد موستانگ امسال عرضه می‌شود

چرا نباید هنگام خستگی تصمیم‌گیری کنیم؟

کوالکام تراشه QCS400 را برای اسپیکرهای هوشمند رونمایی کرد

نحوه نشستن درست پشت فرمان چگونه است؟

لوگوی نوروزی گوگل امسال هم در ایران قابل مشاهده نیست

پتنت ایمنی سوزوکی به بیشتر دیده‌شدن موتورسیکلت‌ در جاده کمک می‌کند

مشخصات دوربین هواوی P30 پرو در تیزر ویدئویی جدید رویت شد

سامسونگ نخستین حافظه‌ رم 10 نانومتری و نسل سومی DDR4 را توسعه می‌دهد

ولوو تقاضای بازار برای خودروهای هیبرید را دست‌کم گرفته است

رندرهای عجیب از خودروهای مختلف با چرخ‌های کوچک

ظرفیت باتری گلکسی A90 از ظرفیت باتری گلکسی A50 و A70 کمتر است

پورشه ماکان بخریم یا ولوو XC90

تعداد مشترکان سرویس‌های استریم ویدیو از تلویزیون‌های کابلی پیشی گرفت

40 تحول گرافن در زندگی ما (بخش اول)

نشانه‌هایی از پد شارژ ایرپاور در وب‌سایت استرالیایی اپل رؤیت شد

بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته چهارم اسفند 1397

تفاوت مدیریت تیم‌های کوچک و بزرگ از نگاه معاون ارشد طراحی فیسبوک

شکایت از فورد به دلیل نشت مونوکسیدکربن به کابین اکسپلورر

تقسیم رحم بین خواهر و برادر دوقلو، تاثیری مخرب بر فرزند دختر دارد

مایکروسافت آنتی ویروس دیفندر را برای مک منتشر کرد

دوچرخه کوهستان برقی هماهنگ با ضربان قلب، معرفی شد

چای داغ خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد