بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

برخورد شدید اپل با اپلیکیشن‌هایی که از صفحه نمایش کاربر فیلم‌برداری می‌کنند اخبار

برخورد شدید اپل با اپلیکیشن‌هایی که از صفحه نمایش کاربر فیلم‌برداری می‌کنند

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - پس از انتشار گزارشی درباره‌ی فیلم‌برداری از صفحه‌نمایش کاربران به‌وسیله‌ی اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد، اپل تصمیم گرفت با توسعه‌دهندگان آن‌ها برخورد کند.

گزارش جدید تک‌کرانچ و سرویس آنالیز The App Analyst ادعا می‌کند برخی از شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری از ابزارهای تجزیه‌وتحلیلی استفاده می‌کنند که هر حرکت کاربر را در اپلیکیشن‌ها ذخیره می‌کند. جدیدترین اخبار حاکی از آن است که اپل به توسعه‌دهندگان پیام داده کدهای ردیابی خود را از اپلیکیشن‌ها حذف کنند. درصورتی‌که آن‌ها طبق درخواست اپل عمل نکنند، احتمال حذف اپلیکیشن‌ از اپ‌استور وجود دارد. نکته‌ی مهم این گزارش آن است که اکثر اپلیکیشن‌ها برای ضبط حرکات کاربر در حین استفاده، از او مجوزی دریافت نمی‌کنند. چنین رویکردی دقیقا مخالف سیاست‌های نظارتی اپل در اپ‌استور است. سخن‌گوی اپل در مصاحبه با ارائه‌کننده‌های گزارش‌های مذکور می‌گوید قوانین آن‌ها توسعه‌دهندگان را ملزم می‌کند که درصورت انجام هرگونه ضبط فعالیت، باید اجازه‌ی کاربر را دریافت و نیز با نشانگرهای دیداری فرایند ضبط را به کاربر گوشزد کنند.
در ادامه‌ی گزارش تک‌کرانچ، به این نکته می‌رسیم که ابزار ردگیری موردبحث اطلاعات را با پوشش برای توسعه‌دهندگان ذخیره می‌کند. البته، گزارش‌هایی نیز منتشر شده‌اند که نشان‌دهنده‌ی افشای برخی اطلاعات همچون پاسپورت و کارت اعتباری کاربران در برخی از سرویس‌ها بوده‌اند. سخن‌گوی اپل در ادامه‌ی مصاحبه‌‌اش خاطرنشان کرد شرکت باسرعت با توسعه‌دهندگان آن سرویس‌ها تماس گرفته و حتی درصورت نیاز، اقداماتی جدی علیه آن‌ها انجام خواهد داد. در نمونه‌ای از این برخوردها، کوپرتینویی‌ها به توسعه‌دهنده اعلام کردند فقط یک روز برای حذف کد مذکور وقت دارند و باید اپلیکیشن را مجددا ثبت کنند. اگر آن‌ها نتوانند در مدت گفته‌شده کدها را حذف کنند، اپلیکیشن از اپ‌استور حذف می‌شود. اپلیکیشن برای ضبط فعالیت‌های کاربر باید از او اجازه بگیرد
شرکتی به‌نام گلس‌باکس (Glassbox) فناوری موردنیاز توسعه‌دهندگان را برای ردگیری فعالیت کاربران عرضه می‌کند. برخی از شرکت‌های طرف قرارداد این سرویس سازمان‌هایی همچون Air Canada ،Abercrombie & Fitch ،Expedia و Hotels.com هستند که همگی سرویس‌های مشهوری عرضه می‌کنند. فناوری گلس‌باکس به مشتریان اجازه می‌دهد فعالیت‌های کاربر را به‌نوعی بازپخش کنند و شناخت دقیقی از روند کار او با اپلیکیشن به‌دست بیاورند. گلس‌باکس در پیامی به منبع خبر (Engadget) اعلام کرد مشتریانش به‌هیچ‌وجه از کاربران جاسوسی نمی‌کنند و ابزار لازم برای پوشش‌دهی اطلاعات دریافت‌شده از کاربران نیز دراختیار آن‌ها گذاشته می‌شود. به‌علاوه، آن‌ها ادعا کردند اطلاعات کاربران با هیچ شرکت سوم‌شخصی به‌اشتراک گذاشته نمی‌شود و به‌صورت کاملا امن، حفظ و رمزگذاری خواهد شد. متن کامل بیانیه‌ی گلس‌باکس در پاسخ به گزارش مذکور را در ادامه می‌خوانید.
گزارش تک‌کرانچ نگرانی‌های قابل‌انتظاری را به‌همراه داشت. البته، آن گزارش به‌صورت ناقص به مسئله می‌پردازد و به مزایای ارائه‌شده به مشتریان ما و کاربران آن‌ها و نیز ابزارها و ظرفیت‌های امنیتی گلس‌باکس اشاره‌ای نمی‌کند. گلس‌باکس و مشتریانش هیچ تمایلی به جاسوسی از کاربران و مصرف‌کنندگان خدمات ندارند. هدف ما بهبود تجربه‌ی آنلاین کاربران است. گلس‌باکس از زمان تأسیس، ابزارهای مفید متعددی برای تجزیه‌وتحلیل فعالیت‌های کاربر دراختیار اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها قرار داد که درنهایت، به بهبود میلیون‌ها تجربه‌ی کاربری منجر شد. اطلاعات دریافت‌شده با استفاده از ابزارهای ما به شرکت‌ها کمک می‌کند درک بهتری از شیوه‌ی استفاده‌ی کاربران از سرویس‌ها داشته باشند. به‌علاوه، آن‌ها مشکلات خود را نیز بهتر درک خواهند کرد. ما حامیان جدی حریم خصوصی و امنیتی کاربران هستیم. گلس‌باکس ابزارهایی به مشتریانش عرضه می‌کند که توانایی پوشاندن همه‌ی بخش‌های اطلاعات شخصی کاربران را دارند. ما به‌شدت اعتقاد داریم شرکت‌های طرف قرارداد باید سیاست‌های مشخصی داشته باشند تا به کاربران اطلاع دهند عملکردشان در‌حال‌ضبط است. چنین روندی دقیقا شبیه مراکز پشتیبانی تلفنی می‌شود که به مخاطب اطلاع می‌دهند تماس ضبط می‌شود. هیچ‌ بخشی از اطلاعات جمع‌آوری‌شده‌ی مشتریان ابزارهای گلس‌باکس با شرکت‌های واسط دیگر به‌اشتراک گذاشته نمی‌شود. به‌علاوه، داده‌های هیچ منبع اطلاعاتی دیگر نیز با آن‌ها ترکیب نمی‌شود. گلس‌باکس تابع شدیدترین قوانین و سیاست‌های حفظ و حراست از حریم خصوصی (مانند SOC2 و GDPR) است و همه‌ی داده‌های جمع‌آوری‌شده به‌وسیله‌ی ابزارهای ما با حداکثر امنیت حفظ و رمزگذاری می‌شوند. ما به مشتریان خود ابزارهایی ارائه‌ می‌کنیم تا اطلاعات هر بخش از داده‌های واردشده‌ی کاربر را پوشش دهند و دسترسی کارمندان به اطلاعات کاربران را محدود کنند و گزارش کاملی از مشاهده‌ی اطلاعات تک‌تک کارمندان خود داشته باشند. عملکرد ابزار ما با توضیح ساده‌ی ضبط فعالیت‌های کاربر و بازپخش آن تعریف نمی‌شود. برندها به‌سراغ ما می‌آیند؛ چون ابزارهای ما گزارش‌گیری از فعالیت‌های دیجیتال را با حفاظت و رمزگذاری قوی انجام می‌‌دهند. خصوصیات ابزارهای گلس‌باکس آن را بسیار ارزشمند نمی‌کند. این ارزش به‌‌دلیل جاسوسی از کاربران ایجاد نمی‌شود؛ بلکه (الف) به‌معنای کمکی برای ایجاد بهترین تجربه‌ی دیجیتال و (ب) حفظ هر دو گروه برندها و کاربران با ارائه‌ی گزارش‌های واقعی و ملموس و امن با هدف بهترکردن تجربه‌ی کاربری دیجیتال است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فورد موستانگ پرفروش‌ترین خودرو اسپرت جهان باقی ماند

بررسی ویدئویی هواوی پی 30 پرو

ایلان ماسک در اندیشه افزودن بال اژدها به فضاپیمای استارشیپ

نگاهی به کابین شلوغ مدل جدید لکسوس GS F

سایپا طرح جدیدی برای تبدیل محصولات رنو اعلام کرد

بزرگ‌ترین صرافی بیت‌ کوین دنیا در بازسازی کلیسای نوتردام مشارکت می‌کند

اثر متقابل بین بیماری‌های محصولات کشاورزی و تغییرات اقلیمی

برای ماینرهای خارجی داخل ایران هزینه برق جداگانه در نظر گرفته می‌شود

اعتراف قهرمان واناکرای به توسعه بدافزار بانکی کرونوس

افسانه‌های استراتژی؛ شماره 2: استراتژی معادل برنامه‌ریزی است

همکاری دایملر و اتحاد رنو نیسان پایان خواهد یافت

زوم‌اپ: Quik؛ نرم‌افزار ساخت ویدئو از عکس

پتنت جدید ال‌ جی: گوشی هوشمند با سه دوربین سلفی

نیاز مبرم کشاورزی جهان توسعه‌نیافته به کلان‌‌داده

ارزان‌تر از تره‌بار، تازه‌تر از سر درخت

نگاهی عمیق به تکامل آیرودینامیک خودروهای رالی

کانن مجموعه لنزهای پرایم Sumire مخصوص مانت PL را رونمایی کرد

مایکروسافت 60 درصد از انرژی دیتاسنترهای خود را از منابع تجدیدپذیر تامین خواهد کرد

گزارش روند افزایشی آلودگی پلاستیکی در اقیانوس‌ها

فناوری در حال محدودتر کردن دامنه توجه بشر است

آیا ناسا می‌تواند تا 5 سال آینده به ماه بازگردد؟

کابوس‌های شبانه ما از کجا می‌‌آیند؟

نسخه عمومی پیام‌رسان BBM از 10 خردادماه متوقف می‌شود

با یادگیری زبان انگلیسی، زندگی خود را از نو بسازید!

حافظه رم DDR5: سرعت بیشتر، مصرف انرژی کمتر

یک دهه با کنفرانس TED؛ زمانی برای توسعه ایده‌ها

بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته چهارم فروردین 1398

مایکروسافت زبان برنامه‌نویسی Bosque را معرفی کرد

پدران شاغل و راه‌هایی برای افزایش زمانی که با خانواده سپری می‌شود

جزئیات ماژول‌های گلکسی فولد در تصاویر کالبدشکافی مشخص شد

تصویب لایحه صیانت از داده‌های شخصی، امنیت روانی را تضمین می‌کند

اگر موتورهای هواپیما خراب شوند، آیا می‌تواند به پروازش ادامه دهد؟

آیفون 11 احتمالی در دست مدیرعامل فاکسکان رویت شد

ماموریت TESS ناسا، نخستین جهان بیگانه هم‌اندازه زمین را کشف کرد

بزرگ‌ترین پستاندار گوشتخوار آفریقا از خرس‌ قطبی هم بزرگ‌تر بود

شیائومی در حال توسعه دو گوشی جدید با دوربین کشویی است

نسل جدید هیوندای ix-25 معرفی شد

هیوندای ونیو 2020 رونمایی شد

داستان برند بوش؛ مهندسی آلمانی در خدمت صنعت برق و الکترونیک

هر آنچه باید درباره آپدیت می 2019 یا 19H1، ویندوز 10 بدانید

استون مارتین سوپرلجرا DBS 59 رونمایی شد

ترجمه انسانی یا ماشینی؛ رایت می چه پیشنهاداتی برایتان دارد؟

اینترنت سیم‌کارت‌های شاتل موبایل به مناسبت نیمه شعبان یک هفته رایگان می‌شود

نگاهی به طراحی هیوندای سوناتا 2020

آمازون و گوگل دعوا بر سر یوتیوب را خاتمه دادند

گوگل به دنیای رباتیک باز می‌گردد

پردازنده‌های توکار شرکت AMD سری R1000 رونمایی شد

اپل برای توافق با کوالکام، احتمالا 6 میلیارد دلار به این شرکت پرداخت کرده است

صدای انفجار یک بمب هسته‌‌ای چگونه است؟

اینستاگرام تعداد لایک‌ پست‌ها را مخفی می‌کند