بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

بهترین راهکار برای زمانی که مسیر شغلی شما در شرکت واضح نیست اخبار

بهترین راهکار برای زمانی که مسیر شغلی شما در شرکت واضح نیست

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - اگر در جایگاه شغلی خود احساس ثبات نمی‌کنید و از آینده اطمینان ندارید، با اجرای چهار مرحله می‌توانید مسیر شغلی جدیدی در پیش بگیرید.

همه‌ی ما این دستورالعمل را می‌شناسیم: به یک شرکت بپیوندید، سخت کار کنید، از نردبان موفقیت، پله‌پله بالا بروید. اما مدت‌ها است که این دستورالعمل جواب نمی‌دهد و علت آن، فقط اخراج، برون‌سپاری وظایف یا اتوماسیون پروسه‌ها نیست. این روزها دیگر نمی‌توان به‌راحتی گفت که چه چیزی، افراد حرفه‌ای را از شناسایی مسیر شغلی بازمی‌دارد. شرکت‌های موفق، مجبورند دائماً خودشان را با تغییرات بازار سازگار کنند و نیمه‌ی عمر بسیاری از مهارت‌ها، کمتر از پنج سال است. به همین دلیل شرکت‌ها هیچ ایده‌ای ندارند که تا پنج سال آینده، به چه نیروهایی نیاز دارند یا چه کسی برای یک جایگاه شغلی، واجد شرایط است. همان‌طور که کتی بنکو و مولی اندرسون در کتاب 2010 خود پیش‌بینی کرده بودند، ما دیگر نه با یک نردبان سازمانی، بلکه با یک شبکه‌ی سازمانی مواجهیم که در آن پیشرفت شغلی، به‌ندرت خطی عمودی است و گاهی به‌صورت مورب، یا افقی دیده می‌شود. شرکت‌ها هم در سطح بسیار محدودی راهنمایی می‌کنند که چگونه در این محیط حرکت کنیم، چراکه خودشان از این موضوع مطمئن نیستند. شرکت‌ها عموماً به متخصصان فردی متکی هستند، زیرا می‌خواهند کنترل بیشتری بر کارهایشان داشته باشند. متخصصان، با استفاده از چهار استراتژی می‌توانند زمینه‌ی جدید حرکت خود را پیدا کنند.
اول، ضروری است که از امکانات و احتمالات آگاه شوید. یکی از ویژگی‌های مسیر شغلی خطی سنتی این بود که به تحقیقات زیادی نیاز نداشت. گرچه همه‌ی افراد به اهداف نهایی دست پیدا نمی‌کردند (مثل ترفیع گرفتن)، اما کاملاً واضح و مشخص بود که روند کار چیست. در محیط کار جدید، اشخاص حرفه‌ای باید با رویکردی شبیه کارآگاهان، به تحقیق و بررسی فرصت‌ها بپردازند. ممکن است این کار در شرکت‌های کوچک، سخت نباشد. ولی در شرکت‌های بزرگ، اطلاعات نقشی کلیدی پیدا می‌کنند. مقالات مرتبط:
نشانه‌هایی از این‌که در مسیر شغلی اشتباه قرار دارید مهارت های قابل انتقال را به منظور تغییر مسیر شغلی پرورش دهید
در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، هیچ متخصصی نمی‌تواند بدون تحقیقات پویا و ارتباط با رهبران، از امکانات و فرصت‌های احتمالی آگاه شود. به همین دلیل ضروری است که یک شبکه‌ی وسیع را در داخل و خارج از شرکت تشکیل دهید تا دید بهتری به زوایای پنهان کسب‌وکار به دست آورید. دوم، مهم است که کمک بگیرید . حتی اگر کارفرما، راهنمایی‌هایی صریحی در مورد مسیر شغلی شما ارائه نکند، بازهم احتمالاً ارزش کارمند متعهدی را که دست بلند کرده و کمک می‌خواهد، درک می‌کند. اگر شما پیشنهادات خوبی در مورد ورد برنامه‌های توسعه حرفه‌ای به بخش منابع انسانی شرکت ارائه دهید (یا دوره‌های آموزشی که می‌خواهید در آن‌ها شرکت کنید، یا زمینه‌های کاربردی کسب‌وکار)، آن‌ها از شما استقبال می‌کنند. به‌این‌ترتیب مدل‌سازی مجددی را در خصوص ایده‌آل‌ها به نمایش می‌گذارید، چیزی که بسیاری از رهبران امروزی به دنبال آن هستند.
سوم، منتظر «موقعیت‌های شغلی باز» نباشید. در عوض، فرصت‌های ایده‌آل خود را شناسایی کنید. دوری کلارک در کتاب Reinventing You ، داستان واقعی یک مشاور مدیریتی به نام جوآن چانگ را تعریف می‌کند که موفق شد خودش را به‌عنوان یک سرآشپز عالی، دوباره کشف کند. راز او این بود که بجای منتظر ماندن برای فرصت‌های شغلی (جایی که باید با کاندیداهای واجد شرایط رقابت می‌کرد)، نامه‌های شخصی خود را به دوازده سرآشپز برجسته و مورد تحسین ارسال کرد. او در این نامه‌ها توضیح داد که چرا می‌خواهد با آن‌ها کار کند. رویکرد هدفمند جوآن چانگ، او را از سایرین متمایز کرد. چانگ تنها پس از چند روز، باوجوداینکه گواهینامه‌ی رسمی نداشت، شغل مطلوبی به دست آورد. به دلایل مختلف، تغییر نقش در داخل یک شرکت، به همان میزان دراماتیک خواهد بود که تبدیل‌شدن از یک مشاور مدیریتی به یک سرآشپز. در بسیاری از شرکت‌ها، دپارتمان‌ها و بخش‌های مختلف دیدگاه محدود و تنگ‌نظرانه‌ای در مورد انتقال مهارت‌ها و تجارب دارند. مثالی که همه‌ی ما با آن برخورد کرده‌ایم، مدیری است که می‌گوید: این کارمند فقط در زمینه‌ی X تخصص دارد. چگونه می خواهد در زمینه‌ی Y کار کند؟ به همین دلیل باید فرصت‌هایی را هدف قرار دهید که برای شما جذاب‌تر است. سپس استراتژی مناسبی را برای ارتباط برقرار کردن با متصدیان آن فرصت‌ها پیدا کنید. درست به همان اندازه که یک مشاوره مدیریتی، برای پیدا کردن شغل در حوزه‌ی آشپزی با مشکل مواجه است، یک بازاریاب نیز برای منتقل شدن به بخش عملیات، با چالش روبرو خواهد بود. اما همان‌طور که مثال جوآن چانگ نشان می‌دهد، یک بازاریاب خاص، که توضیحی هوشمندانه و متفکرانه درباره‌ی علت تغییر نقش خود و پتانسیل و ارزش‌آفرینی آتی ارائه می‌دهد، با درهای بسته مواجه نخواهد شد.
چهارم، تلاش کنید دوستان بانفوذی بیابید و روابط مؤثری برقرار کنید . به‌عنوان‌مثال یک مشاور، به شما کمک می‌کند فرصت‌های احتمالی را بهتر بسنجید. یا یک رهبر (یا مدیر) حمایتگر، در صورت لزوم به نفع شما از قدرت خود استفاده می‌کند. اما به یاد داشته باشید که تأثیر و حمایت این افراد، با تغییر شغل شما به پایان نمی‌رسد. به‌مرورزمان، همان‌طور که در حرفه‌ی خود پیشرفت می‌کنید، مشاوران و حامیان را در جریان این پیشرفت‌ها قرار دهید. بگذارید آن‌ها از مهارت‌های جدید و اهداف آینده‌ی شما باخبر بمانند. در غیر این صورت، حتی اگر در سایر مسائل با آن‌ها صحبت کنید، آن‌ها بازهم تصویر اولیه‌ای را که از شما در ذهن دارند، به‌روزرسانی نمی‌کنند. اگر شرکت فعلی، یک مسیر شغلی واضح و روشن را پیش روی شما نگذاشته باشید، شاید احساس اضطراب و سردرگمی کنید. اما فرصت بسیار خوبی است تا مسیر حرفه‌ای را طبق مهارت‌ها، نیازها و علایق خود طراحی کنید. با دنبال کردن مراحلی که ذکر شد، آینده‌ی شغلی پویایی برای خود رقم بزنید.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سقف معافیت مالیاتی در بودجه 98

درگیری دولتی‌ها با یاران اصلاح‎طلب بر سر دلار 4200 تومانی و رانت 18 میلیارد دلاری

مصوبه تسهیل شرایط پرداخت بدهی بانکی، دردی از تولیدکنندگان دوا خواهد کرد؟/ بازار سیاه‌نمایی در شهرک‌های صنعتی!

میرسلیم: شکاف طبقاتی در کشور در حال افزایش است

افت 250 هزار تومانی قیمت سکه/ ورود دلار به دامنه 10 هزار تومان + جدول

کاسبی 18 میلیارد دلاری از 40 بخشنامه فساد‌زا

جزئیات اعمال محدودیت تراکنش‎‌های بانکی

چرا عربستان در کنار ایران برای معافیت از کاهش تولید نفت ایستاد؟/نقشه نفتی ترامپ علیه ایران نقش برآب شد /ردپای خاشقجی به نشست سران اوپک هم رسید

واردات هر نوع ارز به هر میزان آزاد شد

مبارزه با پولشویی شدت گرفت،بازار ارز قفل شد، قیمت‌ها رو به کاهش گذاشت

قیمت سبد نفتی اوپک به بالای 60 دلار بازگشت

مراقب چک‌هایی که صادر می‌کنید، باشید!

خبر مهم رئیس کل بانک مرکزی از مصوبه سران قوا در مورد چک تضمینی: پرداخت چک تضمینی صرفا در وجه گیرنده امکان پذیر است / ظهرنویسی و انتقال چک تضمین شده به دیگری، فاقد اعتبار خواهد بود

ثبت‌ نام کارت سوخت از دوشنبه

سقوط قیمت نفت شدت گرفت

از نیاز حیاتی به نفت 100 دلاری تا رشد اقتصادی منفی 3.6 درصدی

ایران با ارز دیجیتال به جنگ تحریم‌ها می‌رود

داروین، تکامل و انتخاب طبیعی دقیقا چه می‌گویند

اعتراض دفتر دادستانی نیویورک به تخلفات صرافی‌های دیجیتال

کالبدشکافی آیفون XS و آیفون XS Max‌ حکایت از شکل خاص باتری آن‌ها دارد

10 کارگردانی که می‌توانند جانشین جیمز گان در فیلم Guardians of the Galaxy Vol 3 شوند

اولین تصاویر غیررسمی از کروم بوک جدید گوگل به‌ اشتراک گذاشته شد

گلکسی اس 10 سامسونگ در سه مدل عرضه خواهد شد

مشکل ترخیص مواد اولیه برای قطعات خودرو حل شد

زوم‌اپ: StoryArt؛ به استوری‌های اینستاگرام جلوه‌ی جدیدی بدهید

اپل به تعداد ایمیل‌های ارسالی و تماس‌های برقرار شده کاربران امتیاز می‌دهد

تصاویر جدیدی از گوگل پیکسل 3 ایکس ال منتشر شد

30 درصد از گوشی‌های فصل چهارم 2018 شتاب‌دهنده AI خواهند داشت

ادوبی، شرکت Marketo را با قیمت 4.75 میلیارد دلار خریداری می‌کند

اینستاگرام قابلیت بازنشر را در بخش فید تست می‌کند [به‌روزرسانی: تکذیب شد]

مفهومی برقی و خودران پژو ای-لجند معرفی شد

اپلیکیشن Google Keep به Google Keep Notes تغییر نام داد

نوکیا 7 پلاس، اپلیکیشن Digital Wellbeing را در اندروید پای اجرا می‌کند

کاون تعویض روغن در محل و خدمات در محل و شعب برگزیده

The Future Unfolds؛ شعار تبلیغاتی احتمالی گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ

سنهایزر و مجیک لیپ لوازم جانبی صوتی برای هدست واقعیت افزوده تولید می‌کنند

32 اصطلاح کاربردی اینترنت که باید بدانید؛ از اینترنت اشیا تا سئو

تغییر نام آزمایشی Incognito Mode گوگل کروم به Private Mode

شاسی بلند فراری، پوروسنگو نام‌گذاری شد

نقد فیلم Sicario: Day of the Soldado - سیکاریو: روز سولدادو

برنامه‌ریزی لزوماً دشمن رویکرد چابک نیست

وان پلاس نسخه جدید OxygenOS را بر پایه اندروید 9 منتشر می‌کند

قیمت موبایل ارزان نخواهد شد

آمازون از طیف متنوع محصولات سخت‌افزاری جدید خود رونمایی کرد

اولین گوشی هوشمند 5G و انعطاف‌پذیر هواوی سال 2019 معرفی می‌شود

الگوریتم‌های عمق‌سنجی حالت پرتره آیفون XR مشابه آیفون XS و آیفون XS Max است

کاهش حجم تولید تراشه حافظه توسط سامسونگ، به‌دلیل کاهش تقاضا در سال 2019

Moxi؛ رباتی برای کمک به پرستاران

بی ام و Z4‌ رودستر معرفی شد

بنچمارک آیفون Xs Max و آیفون Xs منتشر شد؛ سریع‌ترین گوشی‌های حال حاضر دنیا