بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

بهترین راهکار برای زمانی که مسیر شغلی شما در شرکت واضح نیست اخبار

بهترین راهکار برای زمانی که مسیر شغلی شما در شرکت واضح نیست

  بزرگنمايي:

سیاست و بازاریابی - اگر در جایگاه شغلی خود احساس ثبات نمی‌کنید و از آینده اطمینان ندارید، با اجرای چهار مرحله می‌توانید مسیر شغلی جدیدی در پیش بگیرید.

همه‌ی ما این دستورالعمل را می‌شناسیم: به یک شرکت بپیوندید، سخت کار کنید، از نردبان موفقیت، پله‌پله بالا بروید. اما مدت‌ها است که این دستورالعمل جواب نمی‌دهد و علت آن، فقط اخراج، برون‌سپاری وظایف یا اتوماسیون پروسه‌ها نیست. این روزها دیگر نمی‌توان به‌راحتی گفت که چه چیزی، افراد حرفه‌ای را از شناسایی مسیر شغلی بازمی‌دارد. شرکت‌های موفق، مجبورند دائماً خودشان را با تغییرات بازار سازگار کنند و نیمه‌ی عمر بسیاری از مهارت‌ها، کمتر از پنج سال است. به همین دلیل شرکت‌ها هیچ ایده‌ای ندارند که تا پنج سال آینده، به چه نیروهایی نیاز دارند یا چه کسی برای یک جایگاه شغلی، واجد شرایط است. همان‌طور که کتی بنکو و مولی اندرسون در کتاب 2010 خود پیش‌بینی کرده بودند، ما دیگر نه با یک نردبان سازمانی، بلکه با یک شبکه‌ی سازمانی مواجهیم که در آن پیشرفت شغلی، به‌ندرت خطی عمودی است و گاهی به‌صورت مورب، یا افقی دیده می‌شود. شرکت‌ها هم در سطح بسیار محدودی راهنمایی می‌کنند که چگونه در این محیط حرکت کنیم، چراکه خودشان از این موضوع مطمئن نیستند. شرکت‌ها عموماً به متخصصان فردی متکی هستند، زیرا می‌خواهند کنترل بیشتری بر کارهایشان داشته باشند. متخصصان، با استفاده از چهار استراتژی می‌توانند زمینه‌ی جدید حرکت خود را پیدا کنند.
اول، ضروری است که از امکانات و احتمالات آگاه شوید. یکی از ویژگی‌های مسیر شغلی خطی سنتی این بود که به تحقیقات زیادی نیاز نداشت. گرچه همه‌ی افراد به اهداف نهایی دست پیدا نمی‌کردند (مثل ترفیع گرفتن)، اما کاملاً واضح و مشخص بود که روند کار چیست. در محیط کار جدید، اشخاص حرفه‌ای باید با رویکردی شبیه کارآگاهان، به تحقیق و بررسی فرصت‌ها بپردازند. ممکن است این کار در شرکت‌های کوچک، سخت نباشد. ولی در شرکت‌های بزرگ، اطلاعات نقشی کلیدی پیدا می‌کنند. مقالات مرتبط:
نشانه‌هایی از این‌که در مسیر شغلی اشتباه قرار دارید مهارت های قابل انتقال را به منظور تغییر مسیر شغلی پرورش دهید
در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، هیچ متخصصی نمی‌تواند بدون تحقیقات پویا و ارتباط با رهبران، از امکانات و فرصت‌های احتمالی آگاه شود. به همین دلیل ضروری است که یک شبکه‌ی وسیع را در داخل و خارج از شرکت تشکیل دهید تا دید بهتری به زوایای پنهان کسب‌وکار به دست آورید. دوم، مهم است که کمک بگیرید . حتی اگر کارفرما، راهنمایی‌هایی صریحی در مورد مسیر شغلی شما ارائه نکند، بازهم احتمالاً ارزش کارمند متعهدی را که دست بلند کرده و کمک می‌خواهد، درک می‌کند. اگر شما پیشنهادات خوبی در مورد ورد برنامه‌های توسعه حرفه‌ای به بخش منابع انسانی شرکت ارائه دهید (یا دوره‌های آموزشی که می‌خواهید در آن‌ها شرکت کنید، یا زمینه‌های کاربردی کسب‌وکار)، آن‌ها از شما استقبال می‌کنند. به‌این‌ترتیب مدل‌سازی مجددی را در خصوص ایده‌آل‌ها به نمایش می‌گذارید، چیزی که بسیاری از رهبران امروزی به دنبال آن هستند.
سوم، منتظر «موقعیت‌های شغلی باز» نباشید. در عوض، فرصت‌های ایده‌آل خود را شناسایی کنید. دوری کلارک در کتاب Reinventing You ، داستان واقعی یک مشاور مدیریتی به نام جوآن چانگ را تعریف می‌کند که موفق شد خودش را به‌عنوان یک سرآشپز عالی، دوباره کشف کند. راز او این بود که بجای منتظر ماندن برای فرصت‌های شغلی (جایی که باید با کاندیداهای واجد شرایط رقابت می‌کرد)، نامه‌های شخصی خود را به دوازده سرآشپز برجسته و مورد تحسین ارسال کرد. او در این نامه‌ها توضیح داد که چرا می‌خواهد با آن‌ها کار کند. رویکرد هدفمند جوآن چانگ، او را از سایرین متمایز کرد. چانگ تنها پس از چند روز، باوجوداینکه گواهینامه‌ی رسمی نداشت، شغل مطلوبی به دست آورد. به دلایل مختلف، تغییر نقش در داخل یک شرکت، به همان میزان دراماتیک خواهد بود که تبدیل‌شدن از یک مشاور مدیریتی به یک سرآشپز. در بسیاری از شرکت‌ها، دپارتمان‌ها و بخش‌های مختلف دیدگاه محدود و تنگ‌نظرانه‌ای در مورد انتقال مهارت‌ها و تجارب دارند. مثالی که همه‌ی ما با آن برخورد کرده‌ایم، مدیری است که می‌گوید: این کارمند فقط در زمینه‌ی X تخصص دارد. چگونه می خواهد در زمینه‌ی Y کار کند؟ به همین دلیل باید فرصت‌هایی را هدف قرار دهید که برای شما جذاب‌تر است. سپس استراتژی مناسبی را برای ارتباط برقرار کردن با متصدیان آن فرصت‌ها پیدا کنید. درست به همان اندازه که یک مشاوره مدیریتی، برای پیدا کردن شغل در حوزه‌ی آشپزی با مشکل مواجه است، یک بازاریاب نیز برای منتقل شدن به بخش عملیات، با چالش روبرو خواهد بود. اما همان‌طور که مثال جوآن چانگ نشان می‌دهد، یک بازاریاب خاص، که توضیحی هوشمندانه و متفکرانه درباره‌ی علت تغییر نقش خود و پتانسیل و ارزش‌آفرینی آتی ارائه می‌دهد، با درهای بسته مواجه نخواهد شد.
چهارم، تلاش کنید دوستان بانفوذی بیابید و روابط مؤثری برقرار کنید . به‌عنوان‌مثال یک مشاور، به شما کمک می‌کند فرصت‌های احتمالی را بهتر بسنجید. یا یک رهبر (یا مدیر) حمایتگر، در صورت لزوم به نفع شما از قدرت خود استفاده می‌کند. اما به یاد داشته باشید که تأثیر و حمایت این افراد، با تغییر شغل شما به پایان نمی‌رسد. به‌مرورزمان، همان‌طور که در حرفه‌ی خود پیشرفت می‌کنید، مشاوران و حامیان را در جریان این پیشرفت‌ها قرار دهید. بگذارید آن‌ها از مهارت‌های جدید و اهداف آینده‌ی شما باخبر بمانند. در غیر این صورت، حتی اگر در سایر مسائل با آن‌ها صحبت کنید، آن‌ها بازهم تصویر اولیه‌ای را که از شما در ذهن دارند، به‌روزرسانی نمی‌کنند. اگر شرکت فعلی، یک مسیر شغلی واضح و روشن را پیش روی شما نگذاشته باشید، شاید احساس اضطراب و سردرگمی کنید. اما فرصت بسیار خوبی است تا مسیر حرفه‌ای را طبق مهارت‌ها، نیازها و علایق خود طراحی کنید. با دنبال کردن مراحلی که ذکر شد، آینده‌ی شغلی پویایی برای خود رقم بزنید.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فرسودگی در حال؛ آیا فرهنگ و هنر می‌توانند ما را از تفکر کوتاه‌مدت نجات دهند؟

دانشمندان برای اولین بار هندسه الکترون را ترسیم کردند

فرمول یک موناکو 2019 با قهرمانی همیلتون به پایان رسید

اطلاعات میلیون‌ها اینفلوئنسر اینستاگرام افشا شده است

نگاهی عمیق به بازی ‌DiRT Rally 2.0

نظرسنجی: سرانجام تحریم‌های آمریکا و آینده‌ هواوی چه خواهد شد؟

بهترین سفرهای یک روزه از ایروان

مصاحبه با مدیرعامل و بنیان‌گذار استارتاپ Moz

دکمه‌های غیرفعال‌سازی؛ راهکار غول‌های فناوری برای حفظ حریم خصوصی

هفته دوم مسابقه هواوی و زومیت: ثبت تصاویر ماکرو و بزرگ‌نمایی 50 برابر

فیسبوک بیش از 2 میلیارد حساب کاربری جعلی را حذف کرد

پورشه 911 رکورددار سریع‌ترین خودرو روی شن شد

تاثیر نامطلوب محیط کار سرد روی عملکرد زنان

30+30 درصد تخفیف در کمپین رمضان کسپرسکی

تعیین خط فرمول یک موناکو 2019 و درخشش مرسدس بنز

اخذ نماد اعتماد الکترونیکی (ای‌ نماد) پولی شد

زوم‌کست: چه اتفاقی در انتظار هواوی است؟

هزاران روتر تی‌ پی لینک در معرض نفوذ از راه دور قرار دارند

اولین امتیاز گیک‌بنچ مک‌ بوک پرو 8 هسته‌ای منتشر شد

موتورسیکلت مفهومی بی ام و R18 رونمایی شد

معماری Navi شرکت AMD و تأثیر آن بر رقابت سازندگان کارت گرافیک

اپل، استارتاپ Tueo Health در حوزه‌ مانیتورینگ آسم کودکان را خرید

چه کسی اینشتین را به شهرت جهانی رساند؟

توان پردازشی قدرتمند معماری ذن 2 پردازنده‌های رایزن و اپیک AMD

فروشگاه سامسونگ ایران و امکان خرید آنلاین با روشی متفاوت

دولت هند به‌دنبال افزایش فروش موتورسیکلت و اسکوترهای برقی است

جدی گرفته‌نشدن هکرهای کلاه‌سفید؛ تهدیدی بزرگ برای امنیت سرویس‌های ایرانی

فریم 62: بررسی میزان وفاداری Game of Thrones به منبع اقتباس، 5 سریال فوق‌العاده و عملکرد جان ویک 3 در گیشه

فوجی فیلم دوربین بدون آینه 102 مگاپیکسلی GFX100 را معرفی کرد

چرا بهره‌وری بیشتر از بازدهی اهمیت دارد؟

آیا لئوناردو داوینچی به اختلال کم‌توجهی‌ بیش‌فعالی مبتلا بود؟

کالبدشکافی مک‌ بوک پرو تلاش اپل برای رفع مشکل صفحه کلید پروانه‌ای را نشان می‌دهد

امکان انتخاب و خرید خطوط تلفن رند آسیاتل فراهم شد

آمار شکایت از کیفیت ساخت خودروهای تسلا در نروژ افزایش یافت

انرژی هسته‌ای؛ گزینه‌ای حیاتی برای حل مشکل تغییرات اقلیمی

مایکروسافت: xCloud حداکثر 3500 بازی را ازطریق فضای ابری استریم می‌کند

اسپیس ایکس 60 ماهواره از پروژه اینترنت جهانی را به فضا ارسال کرد

خودروی مفهومی بی‌ ام‌ و گارمیش کلاسیک بازتولید شد

خودروسازان فعلا حق پیش فروش ندارند

همه‌چیز درباره‌ی گرافیست‌شدن: درآمدزایی از دنیای رنگ‌ و طرح

جعبه دنده ZF، بهترین محصول در بازار جهانی است؟

چه انتظاری از رویداد توسعه دهندگان اپل داریم؟

هواوی نشان تجاری سیستم عامل هانگ‌منگ را ثبت کرد

دانشمندان به چگونگی ویرایش خاطرات نزدیک‌تر شده‌اند

زوم‌اپ؛ Walldrobe Wallpapers: حد اعلای تصاویر پس‌زمینه موبایل

امکان پرداخت قبض‌های AT&T ازطریق ارز دیجیتال فراهم شد

گجت پوشیدنی آمازون احساسات کاربر را از روی صدای وی تشخیص می‌‌دهد

بهترین پیشرانه‌های جهان در سال 2019 و تکرار موفقیت فراری

رولزرویس Wraith Eagle VIII معرفی شد

انواع خدمات ملکی و ثبت رایگان و نامحدود آگهی در آقای املاک