بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

موفق‌ها چگونه زمان‌شان را مديريت مي‌کنند؟ مديريت

موفق‌ها چگونه زمان‌شان را مديريت مي‌کنند؟

  بزرگنمايي:

  روشي که به طور عمده از زمان خود استفاده مي‌کنيد نشانگر همه چيزي است که در زندگي شما اتفاق مي‌افتد. همه افراد موفق مي‌دانند که براي رسيدن به اهداف‌شان بايد يک مدير زمان بي‌نظير باشند. کار شما اين است که با مديريت زمان، به يکي از اين مردان يا زنان موفق تبديل شويد.

 مديريت زمان شخصي را بياموزيد
شايد امروزه تنها مشکل افراد، «فقر زمان» است. افراد شاغل کارهاي بسياري براي انجام‌دادن دارند و براي زندگي شخصي خود وقت بسيار کمي دارند. بسياري از افراد زير بار سنگين مسووليت‌ها و فعاليت‌ها شانه خم کرده‌اند و هر چه سخت‌تر کار مي‌کنند، بيشتر احساس مي‌کنند که عقب افتاده‌اند.اين حسِ بودن روي تردميل بي‌انتها باعث مي‌شود که افراد به حالت زندگي واکنش/پاسخ روي آورند. به جاي اينکه به وضوح تصميم خود را براي انجام کاري بگيرند، دائم به آن‌چه که اطراف‌شان اتفاق مي‌افتد واکنش نشان مي‌دهند واين‌گونه مي‌شود که به زودي تمامي کنترل خود را از دست مي‌دهند. احساس مي‌کنند به جاي اين‌که آن‌ها زندگي‌‌شان را هدايت کنند، زندگي،آن‌ها را هدايت مي‌کند.

افراد موفق مي‌دانند که مديريت زمان شخصي، از خودتان شروع مي‌شود. اين مديريت با تفکر شما از آن‌چه که در زندگي‌تاناهميت واقعي را دارد، آغاز مي‌شود. ارزش‌هاي شما چه هستند؟ خواهان چه چيزي هستيد؟ چه چيزي براي شما مهم است و چه چيزي اهميت ندارد؟ براي چه چيزي از خودگذشتگي خواهيد کرد، برايش بها خواهيد پرداخت يا هيچ بهايي برايش نمي‌پردازيد؟ اين‌ها مهم‌ترين سوالاتي است که وقتي مي‌خواهيد مديريت زمان شخصي خود را مرتب کنيد، بايد از خود بپرسيد. وقتي که يک مدير زمان بي‌نظير شديد، درخواهيد يافت که چه کارهايي براي شما بيشترين اهميت را دارند.


افراد موفق تصميم مي‌گيرند که چه چيزي مهم است
وقتي در مورد اين‌که چه چيزي براي‌تان اهميت دارد تصميم گرفتيد، سپس بايد در مورد اهداف بزرگکوچک‌تان و کوتاه‌مدت و بلندمدت خودتصميم بگيريد. به عنوان تمرين، تصور کنيد که هيچ محدوديتي نداريد. تصور کنيد که وقت، پول، ارتباط، تاثير، هوش و موقعيت مناسب را داريد تا هر کاري را که بخواهيد، انجام دهيد. کمي روياپردازي کنيد. هر وقت که مي‌توانيد، روياهاي بزرگ در سر بپرورانيد. مردان و زناني که به قله موفقيت رسيده‌اند به خود اجازه داده‌اند تا قبل از اينکه به کار سخت تعيين آن‌چه که مي‌توانند با منابع انجام دهند، بپردازند، روياپردازي کنند.

اگر متاهل هستيد، با همسرتان بنشينيد و ليستي از روياهاي‌تان بنويسيد. اين ليستي از همه آن چيزي است که شما مي‌توانيد بخواهيد که انجام دهيد يا داشته باشيد يا در کنار خانواده خود باشيد. سبک ايده‌آل زندگيرا طراحي کنيد. اگر آزادي کامل براي انتخاب داشتيد، از صبح تا شب، زمان خود را چگونه سازماندهي مي‌کرديد؟ اگر مي‌دانستيد که شکست نخواهيد خورد، جرات خيال‌پردازي در مورد چه چيزهاي بزرگي را به خود مي‌داديد؟ اگر فردا يک ميليون دلار بدون ماليات در قرعه‌کشي برنده شويد، چگونه زندگي خود را تغيير خواهيد داد؟ براي اين تمرين، خودتان يا به همراه همسرتان، فقط تصميم بگيريد که واقعا چه مي‌خواهيد و ان را يادداشت کنيد.

وقتي که به خود اجازه داديد تا روياهاي خود را بنويسيد، قدم بعدي، تعيين هدف است. مديريت زمان شخصي تنها وقتي معني مي‌يابد که آن را با توجه به چيزهايي که مي‌خواهيد انجام شوند، سازماندهي کنيد.


به يک مدير عالي زمان تبديل شويد: اهداف خود را بشناسيد
افراد موفق مي‌دانند که شما در سه دوره مهم زندگي خود به داشتن هدف نياز داريد. ابتدا به خانواده و اهداف شخصي نياز داريد. اين‌ها دليل کارهايي هستند که شما انجام مي‌دهيد.اين‌ها دليل بيدارشدن شما و رفتن سرکار هستند.اين‌ها دليل سخت‌کوشي و ارتقاي مهارت‌هاي شما هستند. اينها دليل نگراني شما براي پول و گاهي خستگي از درخواست‌ها هستند.

دومين نوع اهداف،مربوط به اهداف کاري و تجاري شما مي‌شوند. اين‌ها اهداف «چگونگي» هستند، ابزاري که به وسيله آن به اهداف شخصي يا دليل چراها مي‌رسيد. در کار خود چه بايد بکنيد تا به سطحي از درآمد برسيد که به شما امکان تحقق اهداف خانوادگي را مي‌دهد؟ چگونه به آن دست خواهيد يافت؟ چه کاري را بايد بيشتر انجام دهيد؟ چه مهارت‌ها و توانايي‌هايي را بايد توسعه دهيد تا در حرفه خود پيشتاز باقي بمانيد؟ اهداف کاري و تجاري بسيار اهميت دارند به خصوص اگر با اهداف خانوادگي و اهداف شخصي در تعادل باشند.

سومين نوع اهداف مربوط به پيشرفت شخصي‌تان مي‌شود. به خاطر داشته باشيد که در بيرون از خود نمي‌توانيد چيزي بيشتر از آن‌چه که درون کسب کرده‌ايد، به دست آوريد. زندگي بيروني شما بازتابي از درون شماست. اگر مي‌خواهيد که به چيزهاي با ارزشي در زندگي شغلي خود دست يابيد، بايد در پيشرفت شخصي خود، تبديل به فردي ارزشمند شده باشيد. بايد مطالعه کنيد و به جزوات صوتي گوش دهيد و در دوره‌هاي مختلف شرکت کنيد. اگر مي‌خواهيد زندگي خود را بسازيد، بايد خود را بسازيد. شايد بزرگ‌ترين راز موفقيت اين است که شما مي‌توانيد هرآن چيزي را که از صميم قلب مي‌خواهيد، باشيد و به هر هدفي که رسيدن به آن را از صميم قلب آرزو مي‌کنيد، برسيد. اما براي انجام آن بايد روي خودتان کار کنيد و هرگز از پا نايستيد. 
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تحریم‌ها رفتار صنایع مادر را تحت تاثیر قرار می‌دهد/ نرخ ارز باید در بازار تعیین شود

خسارت‌های اقتصادی اظهارات جنجالی ظریف در سال‌های اخیر

وزیر نفت : بنزین سهمیه بندی و گران نمی شود

معرفی یک ایرانی به عنوان کار آفرین ملی سال.

اعضای تیم باید یادگیری را یکی از وظایف کاری خود بدانند

تجزیه و تحلیل swot: شرکت اپل در سال 2015

فرصت‌های شغلی حوزه بازاریابی

اهمیت یادگیری را افزایش دهید و به یک سازمان یادگیرنده تبدیل شوید

«اشتغالزایی با هدایا و نذورات مردم»

6 اصل در «ارتباطات»، که دانستن آن‌ها قبل از یادگیری فنون مذاکره لازم است

6 کلاه برای تفکر / ابزاری خلاق برای رسیدن به ایده های خلاقانه

تعریف گوشه بازار خودتان

نگاهی به بحران سرمایه انسانی و تربیت مدیر در کشور

آيا به ريبرندينگ نياز داريد؟

9 تکنيک کاربردي براي ساخت يک Call to Action تاثيرگذار

زبان بدن، بخش چهارم: حالات تدافعي پا

Customer Journey چيست؟

تاثير مديريت شبکه‌هاي اجتماعي در موفقيت

استفاده بهينه از داده هاي بزرگ براي افزايش فروش

شفاف سازي مديريت کسب و کار آنلاين

چطور متقاضيان استخدام را سوال‌پيچ کنيم؟

10 نکته براي مديريت خود

راهكارهاي تقويت و توسعه مهارت‌هاي ارتباطي در مديران، مهارت‌هاي ارتباط شنيداري

مديريت

هماهنگي در سازمان

کارهاي روزانه خود را ليست کنيد

موفق‌ها چگونه زمان‌شان را مديريت مي‌کنند؟

15 فعاليت روزانه مديران موفق

تکنيک شش کلاه تفکر

مديريت ريسك: رويكردي نوين براي ارتقاي اثربخشي سازمانها

17 توصيه مهم در مديريت

7 اشتباه در مديريت زمان

ضرورت ها و الزامات آزادسازي بازار پول

کارمندان واقعا چه مي خواهند؟

چطور اعتماد مشتريان را به دست آوريد

هوش هيجاني خود را ارتقا دهيد

حتي پس از 8 ساعت کار هم انرژي داشته باشيد

مدل S.O.S براي رسيدن به اهداف

چگونه به کارمندان کارآموز انگيزه بدهيم؟

فرار از قربانگاهي به نام دفتر کار در سال 92

چگونه مي توان قابليت هاي مديريتي را بهبود بخشيد؟

اولويت دانش فني در صنعت نفت

ابزار کشف نيازهاي انگيزشي اعضاي گروه

چرا به اين راحتي دروغ مي گوييم؟!

براي خدمات بانکي، چه ميزان کارمزد بپردازيم؟

آيا اقتصاد جهان منسجم خواهد بود؟

تهديد تجارت آزاد با توافق هاي دو جانبه

10 سوال که بايد قبل از مشخص کردن بازار هدف خود، بپرسيد

چگونه ضربان کارمندان تان را به دست بگيريد

چگونه در شرايط متفاوت رشد، مديريت کنيم؟