بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

موفق‌ها چگونه زمان‌شان را مديريت مي‌کنند؟ مديريت

موفق‌ها چگونه زمان‌شان را مديريت مي‌کنند؟

  بزرگنمايي:

  روشي که به طور عمده از زمان خود استفاده مي‌کنيد نشانگر همه چيزي است که در زندگي شما اتفاق مي‌افتد. همه افراد موفق مي‌دانند که براي رسيدن به اهداف‌شان بايد يک مدير زمان بي‌نظير باشند. کار شما اين است که با مديريت زمان، به يکي از اين مردان يا زنان موفق تبديل شويد.

 مديريت زمان شخصي را بياموزيد
شايد امروزه تنها مشکل افراد، «فقر زمان» است. افراد شاغل کارهاي بسياري براي انجام‌دادن دارند و براي زندگي شخصي خود وقت بسيار کمي دارند. بسياري از افراد زير بار سنگين مسووليت‌ها و فعاليت‌ها شانه خم کرده‌اند و هر چه سخت‌تر کار مي‌کنند، بيشتر احساس مي‌کنند که عقب افتاده‌اند.اين حسِ بودن روي تردميل بي‌انتها باعث مي‌شود که افراد به حالت زندگي واکنش/پاسخ روي آورند. به جاي اينکه به وضوح تصميم خود را براي انجام کاري بگيرند، دائم به آن‌چه که اطراف‌شان اتفاق مي‌افتد واکنش نشان مي‌دهند واين‌گونه مي‌شود که به زودي تمامي کنترل خود را از دست مي‌دهند. احساس مي‌کنند به جاي اين‌که آن‌ها زندگي‌‌شان را هدايت کنند، زندگي،آن‌ها را هدايت مي‌کند.

افراد موفق مي‌دانند که مديريت زمان شخصي، از خودتان شروع مي‌شود. اين مديريت با تفکر شما از آن‌چه که در زندگي‌تاناهميت واقعي را دارد، آغاز مي‌شود. ارزش‌هاي شما چه هستند؟ خواهان چه چيزي هستيد؟ چه چيزي براي شما مهم است و چه چيزي اهميت ندارد؟ براي چه چيزي از خودگذشتگي خواهيد کرد، برايش بها خواهيد پرداخت يا هيچ بهايي برايش نمي‌پردازيد؟ اين‌ها مهم‌ترين سوالاتي است که وقتي مي‌خواهيد مديريت زمان شخصي خود را مرتب کنيد، بايد از خود بپرسيد. وقتي که يک مدير زمان بي‌نظير شديد، درخواهيد يافت که چه کارهايي براي شما بيشترين اهميت را دارند.


افراد موفق تصميم مي‌گيرند که چه چيزي مهم است
وقتي در مورد اين‌که چه چيزي براي‌تان اهميت دارد تصميم گرفتيد، سپس بايد در مورد اهداف بزرگکوچک‌تان و کوتاه‌مدت و بلندمدت خودتصميم بگيريد. به عنوان تمرين، تصور کنيد که هيچ محدوديتي نداريد. تصور کنيد که وقت، پول، ارتباط، تاثير، هوش و موقعيت مناسب را داريد تا هر کاري را که بخواهيد، انجام دهيد. کمي روياپردازي کنيد. هر وقت که مي‌توانيد، روياهاي بزرگ در سر بپرورانيد. مردان و زناني که به قله موفقيت رسيده‌اند به خود اجازه داده‌اند تا قبل از اينکه به کار سخت تعيين آن‌چه که مي‌توانند با منابع انجام دهند، بپردازند، روياپردازي کنند.

اگر متاهل هستيد، با همسرتان بنشينيد و ليستي از روياهاي‌تان بنويسيد. اين ليستي از همه آن چيزي است که شما مي‌توانيد بخواهيد که انجام دهيد يا داشته باشيد يا در کنار خانواده خود باشيد. سبک ايده‌آل زندگيرا طراحي کنيد. اگر آزادي کامل براي انتخاب داشتيد، از صبح تا شب، زمان خود را چگونه سازماندهي مي‌کرديد؟ اگر مي‌دانستيد که شکست نخواهيد خورد، جرات خيال‌پردازي در مورد چه چيزهاي بزرگي را به خود مي‌داديد؟ اگر فردا يک ميليون دلار بدون ماليات در قرعه‌کشي برنده شويد، چگونه زندگي خود را تغيير خواهيد داد؟ براي اين تمرين، خودتان يا به همراه همسرتان، فقط تصميم بگيريد که واقعا چه مي‌خواهيد و ان را يادداشت کنيد.

وقتي که به خود اجازه داديد تا روياهاي خود را بنويسيد، قدم بعدي، تعيين هدف است. مديريت زمان شخصي تنها وقتي معني مي‌يابد که آن را با توجه به چيزهايي که مي‌خواهيد انجام شوند، سازماندهي کنيد.


به يک مدير عالي زمان تبديل شويد: اهداف خود را بشناسيد
افراد موفق مي‌دانند که شما در سه دوره مهم زندگي خود به داشتن هدف نياز داريد. ابتدا به خانواده و اهداف شخصي نياز داريد. اين‌ها دليل کارهايي هستند که شما انجام مي‌دهيد.اين‌ها دليل بيدارشدن شما و رفتن سرکار هستند.اين‌ها دليل سخت‌کوشي و ارتقاي مهارت‌هاي شما هستند. اينها دليل نگراني شما براي پول و گاهي خستگي از درخواست‌ها هستند.

دومين نوع اهداف،مربوط به اهداف کاري و تجاري شما مي‌شوند. اين‌ها اهداف «چگونگي» هستند، ابزاري که به وسيله آن به اهداف شخصي يا دليل چراها مي‌رسيد. در کار خود چه بايد بکنيد تا به سطحي از درآمد برسيد که به شما امکان تحقق اهداف خانوادگي را مي‌دهد؟ چگونه به آن دست خواهيد يافت؟ چه کاري را بايد بيشتر انجام دهيد؟ چه مهارت‌ها و توانايي‌هايي را بايد توسعه دهيد تا در حرفه خود پيشتاز باقي بمانيد؟ اهداف کاري و تجاري بسيار اهميت دارند به خصوص اگر با اهداف خانوادگي و اهداف شخصي در تعادل باشند.

سومين نوع اهداف مربوط به پيشرفت شخصي‌تان مي‌شود. به خاطر داشته باشيد که در بيرون از خود نمي‌توانيد چيزي بيشتر از آن‌چه که درون کسب کرده‌ايد، به دست آوريد. زندگي بيروني شما بازتابي از درون شماست. اگر مي‌خواهيد که به چيزهاي با ارزشي در زندگي شغلي خود دست يابيد، بايد در پيشرفت شخصي خود، تبديل به فردي ارزشمند شده باشيد. بايد مطالعه کنيد و به جزوات صوتي گوش دهيد و در دوره‌هاي مختلف شرکت کنيد. اگر مي‌خواهيد زندگي خود را بسازيد، بايد خود را بسازيد. شايد بزرگ‌ترين راز موفقيت اين است که شما مي‌توانيد هرآن چيزي را که از صميم قلب مي‌خواهيد، باشيد و به هر هدفي که رسيدن به آن را از صميم قلب آرزو مي‌کنيد، برسيد. اما براي انجام آن بايد روي خودتان کار کنيد و هرگز از پا نايستيد. 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تصمیمات اشتباه ترامپ، بلای جان شرکت اپل

تایید اختلال اینترنت توسط وزیر/ مدیران زیر ساخت نقره داغ شدند

کمپین تبلیغاتی آمازون دردسرساز شد

گوگل 26 آسیب‌پذیری اندروید را وصله کرد

کاهش قیمت تلفن همراه از یک تا 6 میلیون تومان

خدمات شاتل موبایل در #1* تجمیع و به‌روز شد

چگونه می‌توان ذهنی خلاق داشت

وزیر ارتباطات: سرویس ADSL رو به انقراض است

چگونه هوش مصنوعی جهان بانکداری را متحول می کند

خدمه هواپیما در یک پرواز طولانی کجا استراحت می‌کنند؟

هک رشد یا Growth Hacking چیست؟

اینفلوئنسرمارکتینگ (Influencer marketing) چیست؟

بازاریابی نیچ چیست؟

بازاریابی افیلیت (Affiliate Marketing) چیست؟

چرا حتی بهترین کارآفرین­‌ها هم مخالفانی دارند؟

راهکار 12 دقیقه‌ای پژوهشگران برای داشتن حال بهتر

25 سال بعد؛ مصاحبه‌ای با لینوس توروالدز

مدیرعامل دایملر: سانحه بوئینگ 737 مکس نشانگر ضعف فناوری خودران است

هر آنچه باید درباره هواپیمایی ایران ایر تور بدانید

بزرگترین قرارداد تاریخ ZF با بی‌ ام‌ و بسته شد

رویداد بزرگ مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ Market Leaders – رهبران بازار

نشست سالانه هیأت عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد

ارزش سهام نتفلیکس روند صعودی 10 ساله و رشد 65 برابری داشته است

برنرز لی، طراح تار جهان‌گستر وب، در 30 سالگی این طرح از آینده‌ی آن می‌گوید

بازاریابی (Marketing) چیست؟

بازاریابی شبکه ای، واقعیت یا توهم؟

تبلیغات کلیکی (PPC) یا Pay Per Click چیست؟

بازاریابی تلفنی چیست؟

نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2018)

خطرات کنونی هوش مصنوعی و راه‌های مقابله با آن

تمرین‌های خودمراقبتی برای کارآفرینان پرمشغله

راهکار تغییر دکوراسیون آشپزخانه قبل از عید

در سفر به استانبول چقدر هزینه کنیم؟

خشم عمومی می‌تواند نتایج سازنده‌ای داشته باشد؟

چگونه از دام شکست‌های کاری‌مان رها شویم؟

چرا بیماری قلبی درمیان اهالی آسیای جنوبی رواج بیشتری دارد؟

برای سفر در میان ستارگان، به چه فضاپیمایی نیاز خواهیم داشت؟

مالکیت توزیع شده چیست و چگونه به رشد کشور هند کمک می‌کند

دامپینگ ها حمله می‌کنند

تاریخ برگزاری کنفرانس بیلد 2019 مایکروسافت فاش شد

رهبران بزرگ چگونه تعارض‌های محیط کار را مدیریت می‌کنند

مدیریت مشکلات (Problem Management) در ITIL چیست؟

آیا واقعا آینده ما در ژن‌های ما نوشته شده است؟

آیا دوستان فیسبوکی می‌توانند موجب بیماری فرد شوند

خلق‌وخوی بد: مسئله‌ای فراتر از حالت منفی ذهن

تعادل کار و زندگی یک افسانه‌ غیرقابل دستیابی است

چگونه روی توسعه منابع انسانی سازمان‌، سرمایه‌گذاری کنیم؟

نشست اقتصاد بلاک چین استانبول، اول اسفند 1397

سال فاجعه‌آمیز فیسبوک و ضرر میلیارد دلاری مارک زاکربرگ

نرم‌افزار چگونه به مزیت برتر شرکت‌های بزرگ تبدیل می‌شود