بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

مروری بر سفرهای استانی معاون علمی و فناوری در سال 96 صورت گرفت

گام‌های روبه جلو در توسعه زیست‌بوم کارآفرینی استان‌ها کسب و کار

گام‌های روبه جلو در توسعه زیست‌بوم کارآفرینی استان‌ها

  بزرگنمايي:

بازاریابی سیاسی - سالی که گذشت معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای بازدید از مراکز فناور و دانش بنیان و تحقق راهکارهای توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری به تعدادی از استان های کشور سفر کرد؛ سفرهایی که در مجموع گامی رو به جلو برای تحقق زیست بوم کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان استان بود.


سالی که گذشت معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای بازدید از مراکز فناور و دانش بنیان و تحقق راهکارهای توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری به تعدادی از استان‌های کشور سفر کرد؛ سفرهایی که در مجموع گامی رو به جلو برای تحقق زیست بوم کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان استان بود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سالی که گذشت، به سنت‌های پیشین تعدادی از استان‌های کشور شاهد حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ه منظور افتتاح مراکز نواوری، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز فناوری بود که همگی با هدف توسعه زیست بوم کارآفرینی شک گرفتند. این سفرها فرصت خوبی ایجاد می‌کند تا ضمن آنکه زیرساخت لازم برای ترویج فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان شکل بگیرد، راه برای اشتغال جوانان خلا قو نوآور استان‌ها هموار شود.
جهرم
ستاری در نخستین روزهای بهمن ماه سال جاری به منظور اقتتاح چند پروژه دانش‌بنیان در حوزه پزشکی و بازدید از واحدهای فناور جهرم، به این شهر سفرکرد.
ستاری در جمع فناوران و دانشگاهیان جهرم، راه بروز توانمندی‌های فناورانه این شهر ورود بخش خصوصی به مسیر سرمایه گذاری در حوزه پژوهش‌های کاربردی دانست و گفت: پژوهشگاه‌های متعددی با هزینه‌های دولتی ایجاد شدند اما در نهایت نتوانستیم مشکل عمده از صنعت را برطرف کنند. چرا که نگاه دولتی نمی‌تواند به کارآمدی اقتصادی شدن پژوهش منجر شود. بنابراین باید با تغییر نگرش در حوزه آموزش و پژوهش راه ورود بخش خصوصی و حمایت از ایده‌های نوآورانه بدون نقش‌آفرینی مستقیم دولت هموار شود.
افتتاح اتاق تمیز یک شرکت دانش بنیان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نخستین بخش سفر خود به شهرستان جهرم، اتاق تمیز شرکت دانش بنیان نادر طب را افتتاح کرد.ِ
با راه اندازی این واحد فناور که در مرکز استریل جنوب کشور واقع شده است، ضمن افزایش ظرفیت تولید تجهیزات پزشکی ساخت داخل، میزان واردات و خروج ارز به واسطه خودکفایی در تولید محصولات این حوزه کاهش خواهد یافت. ستاری همچنین در ادامه سفر به جهرم، با حضور در مرکز رشد پارک علم وفناوری، از واحدهای فناور جهرم دیدن کرد.
تخت‌های بیمارستانی، تجهیزات پیشرفته عکسبرداری و اسکن با اشعه ایکس و تجهیزات پانسمان و شست و شوی اتوماتیک بخشی از دستاوردهای واحدهای فناور مستقر در این مرکز رشد به شمار می‌رود.
حضور در جمع فناوران جهرمی
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین از هسته‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد جهرم دیدن کرد.حوزه‌های آبیاری و کشاورزی نوین، فناوری اطلاعات، نانوکامپوزیت های گرافن، تجهیزات صنعتی و... عمده محور فعالیت واحدهای مستقر در این پارک علم و فناوری است. هسته‌های فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم، دستگاه تمام اتوماتیک مبارزه با سرمازدگی درختان، سیستم‌های آبیاری هوشمند، تجهیزات اکتشاف زیرسطحی داروها و... را ارائه کرده‌اند.
«البرز» جزو اصلی‌ترین قطب‌های اصلی توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری
بهمن ماه امسال معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همزمان با دهه مبارک فجر سفری به استان البرز داشت.
ستاری در نشست اقتصاد مقاومتی که استانداری البرز برگزار شد بیان کرد بخش‌های گوناگون استان‌ها مانند پارک‌های علم وفناوری، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری شرکتهای دانش بنیان می‌توانند بستر شکل‌گیری و پرورش ایده‌های خلاق جوانان تحصیل‌کرده و بدل شدن این ایده‌ها به کسب و کارهای موفق باشند.
افتتاح چند پروژه مهم فناوری در استان البرز
دوشنبه، 16 بهمن ماه فاز دوم پالایشگاه غلات‌زر و خط فروکتوز 55 با حضور سورنا ستاری معاون علمی‌وفناوری رئیس جمهور، علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی و محمدعلی نجفی استاندار البرز با اعتباری بالغ بر 980 میلیارد تومان در شهرستان ساوجبلاغ واقع در استان البرز افتتاح شد.
ستاری در ادامه سفر به استان البرز، همراه با محمدعلی نجفی استان‌دار و جمعی از مسئولان استانی، از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام دیدن کرد.
منطقه ویژه اقتصادی پیام در محدوده‌ای به وسعت 3600 هکتار در اراضی 10 هزار هکتاری فرودگاه بین‌المللی پیام زمینه حضور شرکت‌های فناور، حمل و نقل بار هوایی و پستی، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه‌ای، صنایع مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز زمینه‌ای برای صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان ایرانی است.
ظرفیت‌های یزد برای توسعه کارآفرینی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان
دی ماه سال جاری، یزد میزبان معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای بازدید از شرکتهای گروه پیشگامان کویر، حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان و بازدید از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری بود.
از جمعیت یک میلیون و 138 هزار نفر استان یزد، یکهزار و 480 نفر به طور مستقیم در شرکتهای زیرمجموعه پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند.
معاون علمی رئیس‌جمهور ضمن بازدید از شرکت‌های فناور این استان، با اشاره به اینکه آینده استان یزد با خام فروشی تأمین نخواهد شد گفت: فروش مواد معدنی برای دیگر کشورها کار ایجاد می‌کند و به آینده استان ضرر می‌زند، توانایی و استعدادهای خوب و قابل قبولی برای رشد شرکت‌های استارت آپی و اقتصاد دانش‌بنیان در استان وجود دارد که باید موردتوجه ویژه مسئولین قرار بگیرد.
افتتاح پارک علم و فناوری زنجان در واپسین روزهای سال 96
معاون در آخرین روزهای سال 1396 و در 19 اسفندماه برای بازدید از طرح‌های فناورانه و صنعتی و افتتاح پارک علم و فناوری به استان زنجان سفر کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نشست اقتصاد مقاومتی استان زنجان گفت: هم سویی مدیران استانی با نوآوری جوانان زمینه ساز تحول اقتصاد مبتنی بر ظرفیت‌های بومی می‌شود.
به گفته ستاری، تحول استان زنجان با فراهم کردن زیست بوم کارآفرینی و نوآوری به منظور شکل گیری استارتاپ ها و کسب و کارهای دانش بنیان فارغ التحصیلان دانشگاهی ممکن می‌شود.
حمایت معاونت علمی و فناوری از ایجاد ززیرساخت‌های فناوری زنجان
همچنین در این سفر با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری،استاندار زنجان، رئیس پارک علم و فناوری زنجان و مدیرکل امور فناوری وزارت علوم ، تفاهم نامه همکاری برای حمایت از پارک استان زنجان منعقد شد. بر اساس این تفاهم نامه همکاری، معاونت علمی و فناوری ضمن حمایت از تاسیس پارک علم و فناوری زنجان، از ایده‌های مستقر در این پارک علم و فناوری راه اندازی دیتا سنتر، شهر سایبری(cyber city) و برج سایبری (cyber tower) حمایت می‌کند.
افتتاح پارک علم و فناوری و دیدار با فناوران زنجان
پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از بسترهای توسعه و رونق شرکت‌های دانش بنیان، همیشه با نوآوری و دانش افزایی همراه بوده و کار این پارک‌ها در کمک به باروری ایده‌های نوآورانه و تجاری سازی آنها، به تولید ثروت ملی می‌انجامد.
بر همین اساس، پارک علم و فناوری زنجان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از مسئولان استان به بهره برداری رسید.
پارک علم وفناوری زنجان 500 متر مربع مساحت دارد که 22 شرکت دانش بنیان در این پارک مشغول به فعالیت هستند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این افتتاح نشستی هم با مدیران برخی از شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور استان داشت. این دیدار، فرصتی بود تا صاحبان ایده، صنعت و فعالان استارتاپی استانی دغدغه‌ها، دیدگاه‌ها و مطالبه‌های خود را با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری مطرح کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قول یک مسئول برای کاهش 20 درصدی قیمت گوشی موبایل

3 غذای ترکیه‌ای متفاوت که حتما باید امتحان کنید

اولین خودرو تویوتا چگونه تولید شد؟

هرآنچه باید درباره‌ی داستان‌سرایی در کسب‌وکار بدانید

معرفی 12 کتاب در زمینه کارآفرینی و مدیریت کسب‌ و کار

انواع ویزای شینگن و تفاوت آن‌ها

هواوی دو کارمند خود را به دلیل ارسال توییت از گوشی آیفون اپل جریمه کرد

اگر کسب و کارتان برایتان مهم است، هفت دقیقه برایش وقت بگذارید

HTTP2 چیست و چگونه بر آینده‌ اینترنت تأثیر می‌گذارد؟

نورپردازی محل کار چه تاثیری بر سلامت روانی کارمندان دارد؟

پروژه ارز دیجیتال فیسبوک چه تأثیری بر این صنعت خواهد داشت؟

دندانپزشکی نوین

دلایل عقب‌ماندگی صنعت خودرو از دیدگاه سورنا ستاری

کشت و صنعت مغان به شرکت شیرین عسل واگذار شد/ نرخ 1750 میلیارد تومان

چرا وقتی قیمت دلار پایین می آید، سرعت سکه کمتر افت می کند؟

کاهش قیمت سکه در بازار + قیمت دلار

رشد 25 درصدی خط فقر در تابستان 97/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

واکاوی وضعیت اقتصادی و ارائه راهکار به دولت در هر بخش از اتاق بازرگانی

رشد 66 درصدی صادرات کالا به عراق

جهانگیری: باید روزنه‌های فساد که موجب پولشویی می‌شود را بست

مشکلات داخلی بیش از تحریم ها به صنعت پوشاک ضربه زده است

لزوم تزریق 30 هزار میلیارد تومان به صنعت خودرو و قطعه سازی

بحران تولید، تعطیلی کارخانه‌ها و سردرگمی دولت برای برون رفت از این وضعیت

آشنایی با چند اثر «قانون جدید چک» در فضای کسب و کار

موج ریزش قیمت ها به شرط تثبیت نرخ ارز

روحانی: مناطق آزاد در دوران تحریم نقش تعیین کننده دارند

قیمت گوشی موبایل؛ کاهش قیمت در بازار از ادعا تا واقعیت

شوک عراق به تجار ایرانی

چگونه ارزش برند خود را محاسبه کنیم؟

رتبه 13شاخص کارآفرینی ایران در سال‌2018

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

مهارت آموزی زمینه اشتغال پایدار را در روستاها فراهم می کند

ایجاد اشتغال با پرداخت وام ممکن نیست

ایران در شاخص کارآفرینی 13 پله بالا رفت

آمادگی بانک‌های گیلان جهت پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال

برگزاری بسته ارتقاء مهارت ها‌ی کارآفرینانه در کرمانشاه

ورود خشکشویی‌ها به بازاریابی آنلاین

راه ساده برای کارآفرینی زنان خانه دار

رشد 13 پله ای ایران در شاخص جهانی کارآفرینی

فراخوان جایزه کارآفرینی استاد غلامرضا ذوالانواری در فرش و صنایع‌دستی با گرایش چوب

اجرای طرح مهارت‌آموزی کارآفرینی به دانشجویان در دانشگاه خوارزمی

انعقاد قرار داد پژوهشی امکان سنجی اشتغالزایی برای 500 نفر از روستاییان استان البرز

حضور‌ مسئولان دولتی و حکومتی در فین‌ استارز برای حمایت از فعالان فین‌ تک

اقتصاد با حمایت از جوانان کارآفرین شکوفا می شود

حمایت پارک علم و فناوری استان کرمان از استارتاپ‌ها

‍ تدوین سند اشتغال در بخش مرکزی شهرستان امیدیه

توسعه شرکت های کارآفرینی در چهارمحال و بختیاری ضروری است

فرهنگ کار در جامعه تقویت شود

عدم رویکرد جوانان به کارآفرینی آفت اقتصادی است

فعالیت های صندوق کارآفرینی امید همسو با برنامه های فقرزدایی و گسترش اشتغال است