بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

نقش‌آفرینی پارک فناوری پردیس معاونت علمی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کسب و کار

نقش‌آفرینی پارک فناوری پردیس معاونت علمی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی

  بزرگنمايي:

بازاریابی سیاسی - پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال 96 با رویکرد نقش‌آفرینی موثرتر در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور قدم به میدان گذاشت.


پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال 96 با رویکرد نقش‌آفرینی مؤثرتر در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور قدم به میدان گذاشت.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از آنجایی که از سوی معاونت علمی پارک فناوری پردیس، مسوول مرکز شتابدهی و نوآوری و همچنین توسعه شتابدهی و نوآوری تعیین شده بود، در سال 96 موفق شد تعداد شتابدهنده های مرکز شتابدهی و نوآوری را به بیش از 22 شتابدهنده در موضوعات مختلف ارتقا دهد.
از طرفی تعداد مجموعه شرکت‌هایی که در پارک فناوری پردیس معاونت علمی از جمله مرکز رشد فناوری نخبگان و شتابدهنده های مستفر در پارک حضور داشتند، به 250 شرکت رسید. این دستاورد موجب شد فاز اول و دوم پارک فناوری پردیس اشباع و تکمیل شود.
در همین راستا فرآیند اجرایی فاز سوم پارک فناوری پردیس به مساحت 21 هزار هکتار آغاز شد. این فاز یک پروژه مشترک است که قرار بر این شده تا با استفاده از منابع مالی کشورهای خارجی اجرا شود و مذاکرات و توافقات آن با کشور چین انجام پذیرفته و با یکی دو کشور دیگر نیز مذاکرات آغاز شده است. مذاکرات تکمیلی این موضوع هنوز در حال انجام است و در این 21 هکتار آزمایشگاه‌های مرجع و همچنین فضایی برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ ها ایجاد می‌شود.
توسعه شبکه نوآوری تهران
طی سال 96 با توسعه اقدامات توسعه‌ای شبکه نوآوری تهران، تعداد اعضای این شبکه به بیش از یک هزار عضو رسید و 30 عنوان خدمت در حوزه کسب و کار و خدمات عمومی مانند بیم هسلامت در اختیار اعضای این شبکه قرار گرفت.
ایرانیان متخصص غیرمقیم
از جمله رویکردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی که در سال 96 با همکاری معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان پیگیری شد مسئله ایرانیان و نخبگان متخصص مقیم خارج از کشور بود. این پارک در نظر داشت شرایطی ایجاد کند که متخصصین و کارآفرینانی که به ایران باز می‌گردند، بتوانند کسب‌وکار خود را در پارک ایجاد کرده و از مزایای آن استفاده کنند.
در این زمینه تا اواخر اسفندماه 96، 15 نفر از طریق ایرانیان متخصص غیر مقیم به ایران بازگشته‌اند. این افراد در پارک فناوری پردیس معاونت علمی مستقر شده و شرکت‌های خود را در پارک ایجاد کردند. این تعداد تا امروز در پارک فناوری پردیس معاونت علمی مستقر هستند، اما مسئولین پارک امیدوارند این تعداد در سال 97 افزایش یابد.
دومین دوره جایزه مصطفی (ص)
دوره دوم جایزه مصطفی (ص) اقدام دیگری بود که پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال 96 به آن پرداخت. در این رویداد دو برگزیده منتخب یکی از کشور ایران و یکی از کشور ترکیه معرفی شدند و جوایز آنها در مراسمی باشکوه همزمان با هفته وحدت اهدا شد.
گسترش فعالیت‌های مرکز فن بازار ملی ایران
مرکز فن بازار ملی ایران در سال 96 بیش از 13 فستیوال در حوزه‌های مختلف فناوری برگزار کرد. در این فستیوال‌ها، مخترعین در هر حوزه فناوری اختراعات خود را برای سرمایه‌گذاران معرفی کردند و بستر خوبی ایجاد شد تا این اختراعات در صنایع مربوط به خود به کار گرفته شود. صنایع ایرانی توانستند به بسیاری از فناوری‌هایی که به آن احتیاج دارند در این رویدادها دست پیدا کنند. در مجموعه فستیوال‌های سال 96 بیش از 220 میلیارد ریال قرارداد انتقال فناوری بین مخترعین و سرمایه‌گذاران و صنعتگران منعقد گردید.
همچنین، مرکز فن بازار ملی ایران به توسعه فن بازارهای منطقه‌ای و استانی پرداخت. در سال 96 تعدادی فن بازار منطقه‌ای که با همکاری شهرک‌های صنعتی و در برخی موارد با همکاری دانشگاه‌ها توسعه پیدا می‌کرد افزوده شد. امروز در 17 استان کشور فن بازارهای منطقه‌ای فعالیت می‌کنند که وظیفه تسهیل تبادل فناوری را در استان و منطقه خود اجرایی و پیاده‌سازی می‌کنند.
همچنین عرضه محصولات فناورانه در فروشگاه‌های آنلاین و معتبر کشور آغاز شده که طی سال 96 تعداد 110 عنوان محصول به مشتریان عرضه شده است.
توسعه شبکه فن‌بازار به هشت کشور اسلامی در حال توسعه در قالب شبکه TTEN در سال 96 با سرعت بیشتری انجام شد. در این مدت یک نشست تجاری بین شرکتهای بایوسیمیلار این هشت کشور در بنگلادش با حضور 18 شرکت برگزار شد که 2 قرارداد بین المللی انتقال فناوری منعقد گردید. همچنین نخستین نشست سرمایه‌گذاری فناوری با حضور بیش از 50 مجموعه سرمایه‌گذاری جسورانه از این هشت کشور در تهران برگزار شد.
اینوتکس 2017
این پارک طبق روال 6 سال گذشته نمایشگاه اینوتکس را نیز با رویکردی تازه برگزار کرد. در این دوره از رویداد اینوتکس عوامل اصلی دخیل در اکوسیستم نوآوری کشور از جمله شتاب‌دهنده ها و استارتاپ ها، ایرانیان متخصص غیر مقیم و بسیاری از افرادی که در بازار دارایی‌های فکری ایده‌ها و اختراعاتی را برای عرضه داشتند در این نمایشگاه حضور داشتند.
می‌توان گفت نمایشگاه اینوتکس توانسته جای خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای این حوزه در کشور جایگاهی برای خود داشته باشد.
نمایشگاه فناوری کشور
پارک فناوری پردیس بعنوان مرکز تجمع ظرفیت‌های فناورانه کشور، هرساله میزبان تعداد قابل توجهی از هیات‌های تخصصی داخلی و خارجی است که با توانمدی‌های کشور در حوزه فناوری آشنا می‌شوند. در سال 96 بیش از 300 هیات تخصصی از پارک فناوری پردیس بازدید نمودند که یک سوم از آنها را هیاتهای خارجی تشکیل می‌دادند.
همچنین طبق روال هرساله، ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک انجام وشرکت‌های برتر در 9 حوزه شناسایی شدند. از این شرکت‌ها شهریورماه با برگزاری پانزدهمین دوره اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس معاونت علمی، با حضور جواد ظریف (وزیر امور خارجه کشورمان) و سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری رییس جمهوری) تقدیر به عمل آمد.
این رویداد را می‌توان رویداد قابل‌توجهی برشمرد، چرا که تمامی مجموعه دیپلماسی کشور شامل تمامی معاونین و مدیران وزارت امور خارجه کشورمان در این برنامه حضور داشتند. این گروه همچنین از نزدیک با فعالیت‌های مجموعه پارک فناوری پردیس معاونت علمی و شرکت‌ها آشنا شدند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قول یک مسئول برای کاهش 20 درصدی قیمت گوشی موبایل

3 غذای ترکیه‌ای متفاوت که حتما باید امتحان کنید

اولین خودرو تویوتا چگونه تولید شد؟

هرآنچه باید درباره‌ی داستان‌سرایی در کسب‌وکار بدانید

معرفی 12 کتاب در زمینه کارآفرینی و مدیریت کسب‌ و کار

انواع ویزای شینگن و تفاوت آن‌ها

هواوی دو کارمند خود را به دلیل ارسال توییت از گوشی آیفون اپل جریمه کرد

اگر کسب و کارتان برایتان مهم است، هفت دقیقه برایش وقت بگذارید

HTTP2 چیست و چگونه بر آینده‌ اینترنت تأثیر می‌گذارد؟

نورپردازی محل کار چه تاثیری بر سلامت روانی کارمندان دارد؟

پروژه ارز دیجیتال فیسبوک چه تأثیری بر این صنعت خواهد داشت؟

دندانپزشکی نوین

دلایل عقب‌ماندگی صنعت خودرو از دیدگاه سورنا ستاری

کشت و صنعت مغان به شرکت شیرین عسل واگذار شد/ نرخ 1750 میلیارد تومان

چرا وقتی قیمت دلار پایین می آید، سرعت سکه کمتر افت می کند؟

کاهش قیمت سکه در بازار + قیمت دلار

رشد 25 درصدی خط فقر در تابستان 97/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

واکاوی وضعیت اقتصادی و ارائه راهکار به دولت در هر بخش از اتاق بازرگانی

رشد 66 درصدی صادرات کالا به عراق

جهانگیری: باید روزنه‌های فساد که موجب پولشویی می‌شود را بست

مشکلات داخلی بیش از تحریم ها به صنعت پوشاک ضربه زده است

لزوم تزریق 30 هزار میلیارد تومان به صنعت خودرو و قطعه سازی

بحران تولید، تعطیلی کارخانه‌ها و سردرگمی دولت برای برون رفت از این وضعیت

آشنایی با چند اثر «قانون جدید چک» در فضای کسب و کار

موج ریزش قیمت ها به شرط تثبیت نرخ ارز

روحانی: مناطق آزاد در دوران تحریم نقش تعیین کننده دارند

قیمت گوشی موبایل؛ کاهش قیمت در بازار از ادعا تا واقعیت

شوک عراق به تجار ایرانی

چگونه ارزش برند خود را محاسبه کنیم؟

رتبه 13شاخص کارآفرینی ایران در سال‌2018

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

مهارت آموزی زمینه اشتغال پایدار را در روستاها فراهم می کند

ایجاد اشتغال با پرداخت وام ممکن نیست

ایران در شاخص کارآفرینی 13 پله بالا رفت

آمادگی بانک‌های گیلان جهت پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال

برگزاری بسته ارتقاء مهارت ها‌ی کارآفرینانه در کرمانشاه

ورود خشکشویی‌ها به بازاریابی آنلاین

راه ساده برای کارآفرینی زنان خانه دار

رشد 13 پله ای ایران در شاخص جهانی کارآفرینی

فراخوان جایزه کارآفرینی استاد غلامرضا ذوالانواری در فرش و صنایع‌دستی با گرایش چوب

اجرای طرح مهارت‌آموزی کارآفرینی به دانشجویان در دانشگاه خوارزمی

انعقاد قرار داد پژوهشی امکان سنجی اشتغالزایی برای 500 نفر از روستاییان استان البرز

حضور‌ مسئولان دولتی و حکومتی در فین‌ استارز برای حمایت از فعالان فین‌ تک

اقتصاد با حمایت از جوانان کارآفرین شکوفا می شود

حمایت پارک علم و فناوری استان کرمان از استارتاپ‌ها

‍ تدوین سند اشتغال در بخش مرکزی شهرستان امیدیه

توسعه شرکت های کارآفرینی در چهارمحال و بختیاری ضروری است

فرهنگ کار در جامعه تقویت شود

عدم رویکرد جوانان به کارآفرینی آفت اقتصادی است

فعالیت های صندوق کارآفرینی امید همسو با برنامه های فقرزدایی و گسترش اشتغال است