بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

" شروع کن"

برگزاری چهارمین رویداد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با رویکرد گردشگری توسعه پایدار کسب و کار

برگزاری چهارمین رویداد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با رویکرد گردشگری توسعه پایدار

  بزرگنمايي:

بازاریابی سیاسی - چهارمین رویداد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با عنوان کسب و کارت را " شروع کن"با رویکرد گردشگری با مشارکت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کارآفرینی، کانون دانشجویی فرهنگی کارآفرینی و گروه دانشگاهی کارآفرینان ایده تا اجرا(اسپارک)، با رویکرد....


چهارمین رویداد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با عنوان کسب و کارت را " شروع کن"با رویکرد گردشگری با مشارکت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده کارآفرینی، کانون دانشجویی فرهنگی کارآفرینی و گروه دانشگاهی کارآفرینان ایده تا اجرا(اسپارک)، با رویکرد کسب وکار‌های گردشگری و محوریت توسعه پایدار در تاریخ 16-18 اسفندماه 1396در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از عصر ارتباط، مراسم افتتاحیه این رویداد در تاریخ 16 اسفند ماه 1396 از ساعت 16:00 با حضور علاقه مندان این حوزه، اساتید، دانشجویان و مدیران، کارآفرینان و رهبران کسب وکار‌های گردشگری و حامیان رویداد از جمله بیمه سامان، شرکت‌هاب همراه اول، منطقه آزاد قشم، شرکت آسیاتک، هتل‌های زنجیره‌ای مهر، پارک و علم وفناوری دانشگاه تهران، مرکز رشد جهاد دانشگاهی و شرکت آرش کمانگیر در محل پارک علم وفناوری دانشگاه تهران با تلاوت قرآن مجید آغاز گردید.
در این مراسم جناب آقایان دکترمحمد رضا زالی رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، دکترمحمدرضا سوهانیان مدیر عامل شرکت‌هاب و مدیر اسبق خدمات ارزش افزوده همراه اول، مهندس حجت جاهد معاون حوزه کسب و کار بیمه سامان، دکتر یدقار عضو موظف هیئت مدیره سازمان و قائم مقام مدیر عامل منطقه آزاد قشم، دکتر جلیل خاوندکار استاد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ومدیر مرکز رشد و پارک علم و فناوری استان زنجان، دکتر عباس بازرگان استاد پیشکسوت دانشگاه تهران و استاد وابسته دانشکده کارآفرینی، سخنرانی کردند.
دکتر محمد رضا زالی، رئیس دانشکده کارآفرینی گفت: جوانگرایی و نرخ بالای استارت آپ در ایران و حوزه پرفرصت گردشگری بر لزوم برگزاری رویدادهای استارت آپ بیش از پیش تأکیید می‌نماید و با توجه به داده‌های GEM در سال 2016 شاخص کارآفرینی نوپا در کشور حدود 13 درصد بوده و ایران جزء 20 کشور اول در زمینه را ه اندازی کسب و کار می‌باشد. در ادامه دکتر عباس بازرگان، استاد پیشکسوت دانشگاه تهران و استاد وابسته دانشکده کارآفرینی، ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری چنین رویدادهای مفیدی، اصول آموزش کارآفرینی را بر شمرد و داشتن هدف و توجه به ارزش‌ها را دو اصل مهم دانست. وی به عنوان یکی از استادان عرصه ارتقاء کیفیت در آموزش عالی، روش موثر و نوآورانه در آموز ش کارآفرینی را بسیار مهم خواند و تاکید کرد آموزش‌ها باید به گونه ای باشد که دانش آموختگان را مسئولیت پذیر و مفید برای خود و جامعه تربیت کند. وی مشارکت در شناسایی و رویارویی با چالش‌های موجود در عرصه کسب و کارها را از اصول دیگر آموزش کارآفرینی خواند و افزود: گفت و شنود بین دانشجویان، استادان و کارآفرینان و سیاستگذاران برای مسئله یابی و ارائه راهکار در آموزش‌های کارآفرینی بسیار مهم است. دانشکده کارآفرینی میتواند در مسیر گسترش و تعمیق این نوع گفت و شنودها، تسهیل گر باشد.
در ادامه دکتر محمد رضا سوهانیان مدیر عامل شرکت‌هاب (هوشمند اول بهشتی) و مدیر سابق خدمات ارزش افزوده همراه اول به امکانات اپراتورها از جمله شبکه ارتباطی گسترده،مشتریان فراوان و شعب نمایندگی متعدد در کنار منابع مالی به عنوان نقاط قوت جهت سرمایه گذاری و شتاب دهی در کسب و کارهای اشاره کرد.
برگزاری چهارمین رویداد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با رویکرد گردشگری توسعه پایدار؛
سپس دکتر جلیل خاوندکار، عضو هیات مدیره و دبیر انجمن پارک‌های فناوری و مراکز رشد کشور ضمن اشاره به دانشکده کارآفرینی به عنوان یه نهاد موفق در تربیت کارآفرین و آشنایی افراد با مباحث کارآفرینی وضعیت کنونی کشور را در ظهور و موفقیت ادامه فعالیت‌های استارت آپی را بسیار مناسب دانست. در بخش نهایی افتتاحیه این رویداد، دکتر حجت جاهد، معاون حوزه کسب و کار شرکت بیمه سامان به نقش بسزای رویدادهای استارت آپ ویکند در کمک به پیشرفت و توسعه صنایع مختلف اشاره کرد. وی طی سخنرانی خود مشکلات مالی و نیاز به حضور اسپانسرها، مشکلات مربوط به مدلهای کسب و کار و شیوه‌های بازاریابی برای استارتاپ‌ها و ایجاد شدن یک محیط رقابتی با سرعت بالا را از جمله چالش‌های پیش روی کسب و کارهای نوظهور دانست. در ادامه، آرش سروری از فعالان عرصه استارتاپ آپی به عنوان تسهیل گر رویداد، ضمن تشریح فرایندهای رویداد از بیان ایده‌ها در یک دقیقه و سپس انتخاب ایده‌های برتر با رای شرکت کنندکان و منتورها، برنامه ارائه ایده‌ها را با توانمندی خاصی اجرا کرد.
پس از بیان 44 ایده از سوی شرکت کنندگان، در فاصله پذیرایی، رای گیری انجام و 12 ایده برتر جهت تیم سازی توسط سرگروها انتخاب و معرفی شد. در پایان برنامه‌های روز اول رویداد، سر گروه‌ها به جذب نفرات گروه خود پرداختند و از صبح پنج شنبه پس از شرکت در کارگاه‌های: بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas)، کارگاه کمینه محصول قابل ارائه (MVP)، نحوه ارائه ایده، توسعه محصول، مشتری یابی و نحوه تولید محصول اولیه ، کارگاه ui ,ux با راهنمایی منتورها، به فعالیت تیمی‌ادامه دادند و عصر روز جمعه 18 اسفندماه،پس از یک فعالیت و رقابت نفس گیر، در مراسم اختتامیه به ارائه کارگروهی خود در حضور داوران و سرمایه گذاران رویداد اقدام کردند.
درعصر روز سوم نیز جناب آقای دکتر یدقار عضو هیات مدیره سازمان و قائم مقام مدیر عامل منطقه آزاد قشم به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در رویداد استارتاپ ویکند، به توضیحاتی درباره پیشینه سازمان منطقه آزاد قشم اشاره نمودند. در ادامه ایشان درباره ایجاد زیر ساخت‌های فیزیکی در حوزه گردشگری و خبر از انعقاد قرارداد احداث بزرگترین شهر فرودگاهی کشور در منطقه آزاد قشم خبر دادند.
این مراسم از حامیان برگزاری رویداد: حامیان رویداد از جمله شرکت‌هاب همراه اول، بیمه سامان، منطقه آزاد قشم، شرکت آسیاتک، هتل‌های زنجیره ای مهر، پارک و علم وفناوری دانشگاه تهران، مرکز رشد جهاد دانشگاهی تیم داوری رویداد: آرش برهمند، آرش نورآقایی، اشکان بروج، مریم علی اکبری، حسین بختیاری، غلام حیدر ابراهیم بای سلامی، و همچنین مربیان تیم‌ها: جناب آقایان آرمان فاطمی، امیر عصاری، امیروحید رودسری، توانا عسگری، روزبه دهقانی، شروین مشایخ، علی امیری، فرزین ولی لو، محسن مولایی نسب، منصور خضرایی منش، توحید قهرمانی، مصطفی خلیل نسب تقدیر شد.
برگزاری چهارمین رویداد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با رویکرد گردشگری توسعه پایدار؛ در ادامه بعد از تقدیر از تیم اجرایی رویداد، تیم‌های برتر بعد از ارائه نهایی، با نظر داوران رویداد به شرح زیر انتخاب و معرفی شدند.
تیم اول: لمس
تیم دوم: پس کوچه گردی
تیم سوم: موزه باز
و تیم برگزیده و تیم قابل تقدیر از نظر تیم داوری این رویداد:تیم توشه انتخاب شد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت گوشی موبایل؛ کاهش قیمت در بازار از ادعا تا واقعیت

شوک عراق به تجار ایرانی

چگونه ارزش برند خود را محاسبه کنیم؟

رتبه 13شاخص کارآفرینی ایران در سال‌2018

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد شد؟

مهارت آموزی زمینه اشتغال پایدار را در روستاها فراهم می کند

ایجاد اشتغال با پرداخت وام ممکن نیست

ایران در شاخص کارآفرینی 13 پله بالا رفت

آمادگی بانک‌های گیلان جهت پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال

برگزاری بسته ارتقاء مهارت ها‌ی کارآفرینانه در کرمانشاه

ورود خشکشویی‌ها به بازاریابی آنلاین

راه ساده برای کارآفرینی زنان خانه دار

رشد 13 پله ای ایران در شاخص جهانی کارآفرینی

فراخوان جایزه کارآفرینی استاد غلامرضا ذوالانواری در فرش و صنایع‌دستی با گرایش چوب

اجرای طرح مهارت‌آموزی کارآفرینی به دانشجویان در دانشگاه خوارزمی

انعقاد قرار داد پژوهشی امکان سنجی اشتغالزایی برای 500 نفر از روستاییان استان البرز

حضور‌ مسئولان دولتی و حکومتی در فین‌ استارز برای حمایت از فعالان فین‌ تک

اقتصاد با حمایت از جوانان کارآفرین شکوفا می شود

حمایت پارک علم و فناوری استان کرمان از استارتاپ‌ها

‍ تدوین سند اشتغال در بخش مرکزی شهرستان امیدیه

توسعه شرکت های کارآفرینی در چهارمحال و بختیاری ضروری است

فرهنگ کار در جامعه تقویت شود

عدم رویکرد جوانان به کارآفرینی آفت اقتصادی است

فعالیت های صندوق کارآفرینی امید همسو با برنامه های فقرزدایی و گسترش اشتغال است

کمیته امداد آستارا رکود اشتغالزایی خود را شکست

پرونده ناتمام معوقات دستمزدی

اصلاح ساختار صندوق های بازنشستگی در دستور کار وزارت رفاه

پرداخت 78 درصد تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در مناطق روستایی

سرمایه گذاری در حوزه آموزش های مهارتی در راستای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری

50 دوره مهارتی در دانشگاه علامه برگزار می شود

زیست‌بوم فناوری کارآفرینی در حال شکل‌گیری و بلوغ است

دوره‌های مهارت‌آموزی به تنهایی تاثیری در اشتغال ندارند

توسعه مراکز دانشگاهی باید به مهارت افزایی جوانان منجر شود

توجه به معیشت و ایجاد اشتغال مهمترین اولویت امسال

پیشتازی صنایع نوپا در اشتغالزایی

تولید ملی مقدمه‌ای بر اشتغال‌زایی و افزایش بهره‌وری است

ارائه بسته پیشنهادی به وزیر صنعت برای ایجاد موج کارآفرینی

نقش‌آفرینی جدی تر در اکوسیستم فناوری کشور

لرستان جولانگاه سوغات دیگر استان ها

احساس تنهایی در محیط کار به اندازه کشیدن 15 سیگار در روز از عمر افراد می کاهد

حمایت از طرح های فناورانه و تجاری سازی محصولات حوزه دریا

نقش‌آفرینی جدی‌تر در اکوسیستم فناوری کشور

جذب نخبگان و پژوهشگران جوان با هدف کارآفرینی در سال 97

گام‌های روبه جلو در توسعه زیست‌بوم کارآفرینی استان‌ها

معرفی بهترین کشورهای جهان برای کسب‌وکار

اولویت طرح های توسعه ای باید استفاده از نیروهای بومی باشد

به مصوبه دستمزد شورای عالی کار احترام بگذاریم

کارآفرینان ایرانی در شبکه تجارت نیستند

نقش‌آفرینی پارک فناوری پردیس معاونت علمی در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی

افتتاح 10 پارک علم و فناوری در سال 97