بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

5 کاری که رهبران بزرگ در جلسه‌های کاری انجام می‌دهند بازاريابي

5 کاری که رهبران بزرگ در جلسه‌های کاری انجام می‌دهند

  بزرگنمايي:

بازاریابی سیاسی - مارکتینگ نیوز - در موقعیت کاری خود چه یک کارمند ساده باشید، چه یک مدیر؛ می‌توانید قابلیت‌های یک رهبر را در جلسات از خود نشان دهید.
زومیت نوشت:
اکثر افراد قبول دارند که برگزاری جلسه، بخشی از کار تمام رهبران است. با این حال، اینکه رهبران بزرگ در جلسه‌های کاری زیادی شرکت می‌کنند به این معنی نیست که از شرکت در جلسه لذت می‌برند. همان‌طور که نتایج تحقیقات نشان می‌دهند، بین 35 تا 50 درصد وقت مدیران در جلسه سپری می‌شود. البته همین مدیران 67 درصد جلسات خود را شکست‌خورده تلقی می‌کنند.
شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که سعی دارند خود را از شرکت در جلسه‌های کاری با بهانه‌های مختلف نجات دهند. درحالی‌که این جلسات فرصت‌هایی هستند که در آن‌ها بتوانید توانایی‌های مدیریتی و رهبری خود را به دیگران نشان دهید. اینکه چطور منظور خود را بیان می‌کنید، به سؤالات سخت و چالشی پاسخ می‌دهید و گفتگو را ساده‌سازی می‌کنید، بیان‌گر قابلیت‌های شما خواهد بود. افراد از این زمان برای ارزیابی و قضاوت دیگران استفاده می‌کنند. حتی اگر ساکت بنشینید و تنها شنونده باشید، باز هم پیامی درباره‌ی خود منتقل می‌کنید. متخصصان متعهد می‌دانند که شرکت در جلسات می‌تواند به افزایش اعتبار آن‌ها کمک کند. پس به جای اینکه به دنبال رها کردن یا به تأخیر انداختن شرکت در جلسات باشید، از این 5 راهکار برای مؤثر ساختن حضور خود کمک بگیرید:
1- در همان ابتدای جلسه صدای رسای شما شنیده شود
صحبت کردن با صدای بلند در 5 دقیقه‌ی اول نشان از اعتمادبه‌نفس شما دارد. این کار نه‌تنها باعث می‌شود از شنیدن ایده‌های خود سود ببرید؛ بلکه چون ابتدای جلسه است، حاضرین انرژی بیشتری دارند و بهتر به صحبت‌های شما توجه می‌کنند. ضمن این در صحبت‌های بعدی خود به بعضی از نظرات شما هم ارجاع می‌دهند.
2- به افکار بقیه جهت دهید
گفتگو در جلسات می‌تواند خیلی سریع صورت بگیرد و ایده‌ها به‌سرعت مطرح شوند. چنانچه ایده‌ی خود را قبل از اینکه مطرح کنید از زبان دیگران بشنوید، ممکن است مجبور شوید خلاقیت به خرج دهید و ایده‌ی دیگری مطرح کنید. اما این موضوع می‌تواند تا پایان جلسه شما را در حاشیه نگه دارد. در عوض، توجه کنید که دیگران چه می‌گویند و چه موضوعات مشترکی را دنبال می‌کنند که مکالمه را به جلو ببرند. مثلا خیلی ساده است که بگویید: سه نفر از حاضرین اعلام کردند که اصلاحاتی در خصوص این محصول باید صورت بگیرد. این اصلاحات چه مواردی می‌توانند باشند؟یا اگر ما یک گام به عقب برداریم، تنها نقطه‌ای که در آن گیر کرده ایم، زمان‌بندی موضوع است. این گونه گفتگوها می‌توانند یک راهکار مفید برای جلوگیری از گفتگوهای شخصی و تشویق افراد برای پیدا کردن زمینه‌های توافق باشند.
3- پرسش‌های مفید مطرح کنید
یکی از انتقاداتی وارده به اکثر جلسات این است که همه بیش از حد صحبت می‌کنند و کسی به گوش دادن تمایلی ندارد. هنگامی که افراد بیش از حد بر منافع و ایده‌های خود تمرکز می‌کنند، شما می‌توانید با تشویق دیگر اعضا به گوش دادن به صحبت‌های یکدیگر وارد این جریان نشوید. هر چند خیلی کم پیش می‌آید که در چنین شرایطی قرار بگیرید؛ اما گاهی لازم است از چنین راهکاری استفاده کنید. در این حالت اعتماد‌به‌نفس لازم برای بازتاب نظرات افراد فراهم خواهد شد.
یک راه ساده برای انجام این کار این است که سؤالات مفیدی بپرسید. سعی کنید پرسش‌های شما بیشتر از اینکه بر چرا‌ی قضیه تکیه کند با چه و چطور شروع شوند؛ زیرا چنین پرسش‌هایی افراد را در موضع دفاعی قرار نمی‌دهد، بلکه آن‌ها را تشونیق می‌کند تا به طرز فکر خود وسعت ببخشند. به‌عنوان مثال، ممکن است چنین پرسش‌هایی را بتوانید مطرح کنید:
مهم‌ترین جنبه‌ی این تصمیم‌گیری چیست؟
چگونه می‌توانیم امکان موفقیت این موضوع را ارزیابی کنیم؟
چه تفاوتی بین این پیشنهاد جدید با عملکرد قبلی وجود دارد؟
4- آمادگی داشته باشید اما انعطاف‌پذیر باشید
اگر برای جلسات آماده باشید، سریع‌تر در موضع قدرت قرار خواهید گرفت. این آمادگی می‌تواند به وسیله‌ی کارهایی از جمله خواندن دستور کار جلسه، تحقیقات پیشین و پیش‌بینی نظرات دیگران باشد.
اکثر ما می‌دانیم که اگر بخواهیم به افکار و نظرات خود اعتبار بدهیم، لازم است پیش از بیان، آن‌ها را منسجم و سرجمع کنیم. این کار کمک خواهد کرد که با اعتمادبه‌نفس بیشتری نظرات خود را مطرح کنیم. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که در یک جلسه ممکن است همه چیز آن‌طور که انتظار می‌رود، پیش نرود. تمام شدن وقت، کار نکردن میکروفن یا دیگر ادوات تکنولوژی، نبود اعضای کلیدی از جمله مشکلاتی است که می‌تواند در یک جلسه‌ی کاری پیش بیاید. از این رو، در رهبری یک جلسه علاوه بر آمادگی، باید انعطاف‌پذیری را هم لحاظ کنید.
برای مثال، شاید لازم باشد مدت‌زمان 15 دقیقه را که برای یک سخن‌رانی در نظر گرفته‌اید، بنا به دلایلی فشرده‌تر کنید. همچنین این موضوع را بررسی کنید که چه موضوعات سطحی و کم‌اهمیتی، پتانسیل مطرح شدن در جلسه‌ی پیش رو را دارند. از این رو چنانچه موضوع مورد نظر شما به حاشیه کشیده شد و موضوع دیگری مطرح شد، می‌توانید از حاضرین بخواهید که در یک بحث جداگانه در آن خصوص صحبت خواهید کرد. آماده‌سازی در جلسه، بیانگر داشتن تفکر استراتژیک و انعطاف‌پذیری است که هر دوی این‌ها جزو ویژگی‌های کلیدی یک رهبر بزرگ به شمار می‌آیند.
5- گام بعدی نتایج جلسه را دنبال کنید
بسیاری از اوقات شنیده می‌شود که پس از برگزاری یک جلسه هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد! از آنجا که ما می‌خواهیم جلسات ما مفید باشند، بهتر است که قدم بعدی در هر جلسه عنوان شود. چنانچه در جایگاه مدیر یک جلسه باشید، مشخص کردن گام بعدی کار ساده‌ای است. اما اگر تنها به‌عنوان یک شرکت‌کننده حضور داشته باشید، این کار کمی سخت خواهد شد. با این حال، اجازه ندهید که این محدودیت مانع مشخص شدن برنامه‌ی بعدی شود. در این حالت خواسته‌ی خود را با یک پرسش مطرح کنید: برای من مشخص نیست که قدم بعدی برای هر کدام از ما چیست و چه خوب است که قبل از پایان جلسه مشخص شود. حتی در صورت لزوم می‌توانید خواهان فرصتی دیگر برای گفتگوی بیشتر در آینده شوید تا نتیجه‌ی این نشست پیگیری شود. حتی اگر واقعا هم به دنبال این نیستید که جلسه‌ی دیگری در آینده برگزار شود باز هم مطرح کردن این موضوع می‌تواند باعث شود که دیگران در خصوص شما احساس ارزشمندی و کارآمدی بیشتری پیدا کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چینش دایره‌ای‌شکل وان پلاس 7T در رندرهای جدید دیده شد

طرح جنجالی پلی استیشن 5 احتمالاً واقعی است

قاب گوشی اتصال به شبکه 5G را مختل می‌کند؟

تاریخ رونمایی از تراشه کایرین 990 هواوی رسما اعلام شد

تلویزیون وان پلاس با چیپست مدیاتک عرضه می شود

بازی Gears Tactics برای کنسول اکس‌باکس وان نیز عرضه خواهد شد

تولید یکی از قطعات کلیدی آی‌فون‌های 2019 آغاز شده است

لنزهای الکترونیکی از چشم انسان بهتر عمل می‌کنند!

احتمالاً در مورد پردازنده نسل نهم جدید اینتل زود قضاوت کرده‌ایم!

اینتل به رقابت با گوگل و آمازون می‌پردازد

ترجمه زبان اشاره در گوشی‌های هوشمند میسر شد

الگوریتم ردیابی دست گوگل؛ نویدبخش تشخیص زبان اشاره

اَبر دِراک از سرویس قوانین سفارشی خود رونمایی کرد

امتیاز پایین تعمیر‌پذیری گلکسی نوت 10 پلاس در کالبدشکافی iFixit

سرفیس پرو 5 و 6 از مشکل باتری رنج می‌برند؛ آپدیتی که سبب بلا شد

روند رشد شیائومی در رقابت با هواوی آهسته‌تر شده است

شکایت والمارت از تسلا به‌دلیل نصب پنل های خورشیدی آتش‌زا

هرآنچه از آیرودینامیک خودرو فرمول یک 2021 می‌دانیم

مقابله‌به‌مثل اسپاتیفای با سیاست‌های جذب مشتری اپل موزیک

بهبود عملکرد کارت‌های گرافیک انویدیا با درایور جدید

قدرت لرزشگیر گوشی OPPO Reno 2 را ببینید

نسل جدید لپ تاپ Vostro-13 دل با پردازنده نسل دهمی اینتل معرفی شد

چاپگرهای سه‌بعدی که راه می‌روند و پرواز می‌کنند!

با ویژگی‌های گلکسی S10 پلاس آشنا شوید

تلویزیون وان پلاس با چه مشخصاتی ارایه می شود؟

دوربین گوشی ردمی نوت 8 پرو قادر است تا 25 برابر بزرگ‌نمایی کند

بلومبرگ از به روز رسانی بزرگ ایرپادهای بعدی و افزایش قیمت آنها خبر داد

قابلیتی فوق العاده به گوگل فوتوز اضافه شد

تلاش گوگل برای هدفمندسازی تبلیغات در وب

نخستین گوشی هوشمند 5G نوکیا با قیمت اقتصادی معرفی می‌شود

فناوری 5G چه تغییراتی در زندگی ما ایجاد می کند؟

آیا گلکسی بوک اس موفق به کسب سهم مناسب از بازار می‌شود؟

تغییرات صنعت تبلیغات، فرصت‌های کسب‌وکاری جدید ایجاد می‌کند

هدف، رویایی است با مهلت زمانی

داستان برند DJI، باز تعریف پرواز در قرن 21

رندر جذاب تویوتا سوپرا کروک نسل جدید

تور مجازی دبی؛ شهر آسمان‌خراش‌ها

کاهش شدید تخمین میزان فروش آیفون XS Max در سه‌ماهه نخست 2019

تاکید رییس اتاق ایران بر حذف دلالى و بهبود فضاى کسب و کار/ رانت خوارى، بلاى جان اقتصاد ایران شده است

ایران به جنگ نفتی عربستان می‌رود /آغاز فاز جدید رقابت تهران - ریاض از ماه ژانویه /دردسرهای تخفیف‌های نفتی ایران برای سعودی‌ها

توانمندی کم نظیر ایران در صنعت شکلات‌سازی/عرصه‌ای برای افزایش صادرات غیرنفتی

صنایع پیشتاز در جذب پول

آمادگی بازار سرمایه برای راه اندازی بورس ارز

راه نجات صنعت خودروسازی چیست؟

گردشگری رشد اقتصادی جهان را مثبت می‌کند

بورس تهران، کم‌بازده‌ترین بورس منطقه شد

آمادگی ژاپن برای واردات نفت از ایران

4دوره حاکمیت ژنرال زنگنه چگونه راه تحریم های نفتی را برای آمریکا باز نگه داشته است؟/ کارنامه مردودی لیبرال ها در اداره اقتصاد کشور

گوگل به شرکت‌های شخص ثالث اجازه دسترسی به جیمیل کاربران را می‌دهد

شیائومی به قرار دادن تبلیغات در منوی تنظیمات گوشی‌هایش اعتراف کرد