بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

ارزش استارتاپ نوار به 14.5 میلیاردتومان رسید استارت آپ

ارزش استارتاپ نوار به 14.5 میلیاردتومان رسید

  بزرگنمايي:

بازاریابی سیاسی - ارزش استارتاپ نوار، مرجع خرید و دانلود کتاب صوتی فارسی، پس از سرمایه گذاری 4.23 میلیاردی توسط سرآوا و پامگرنت سوئد به 14.5 میلیارد تومان رسید.
نوار استارتاپی است که با همکاری ناشرین و گوینده های حرفه ای و با حفظ حقوق مولفین و مترجمین، بهترین محتواهای صوتی را آماده می کند و امیدوار است که به عنوان یک دوست خوب در لحظه های زندگی شما حضور داشته باشد.
شرکت سرمایه گذاری Pomegranate که در خرداد 1395بیش از 60 میلیون یورو در شرکت سرآوا پارس؛ از بزرگ ترین سرمایه گذاران حوزه ی اینترنت و تجارت الکترونیک در ایران و سرمایه گذار کسب و کار های موفقی چون دیجی کالا و کافه بازار، سرمایه گذاری کرده بود، درسال 2014 تأسیس شده و در شهر استکهلم کشور سوئد مستقر است. تیم تشکیل دهنده ی آن به ادعای خودشان سابقه ی درخشانی در سرمایه گذاری روی شرکت های در حال رشد در بازار های در حال ظهور، به ویژه در بخش فناوری دارند. تمرکز این شرکت آنگونه که خودش می گوید روی بازار مصرف کنندگان حوزه ی فناوری و اینترنت ایران است و انتظار دارد با کم رنگ شدن تحریم ها به عنوان اولین شرکتی که حضور خود را در ایران مسجل کرده جای پای محکمی در این بازار به شدت رو به رشد داشته باشد.
اعتقاد تیم آنها بر این است که اقبال شرکت های سرمایه گذاری کوچک تر و متمرکز تر در شناسایی فرصت های سرمایه گذاری بسیار جذاب و خاص خارج از بازار های شناخته شده، بیشتر از سایرین و به ویژه شرکت های بزرگ چند ملیتی است. آن گونه که به نظر می رسد شناسایی این فرصت ها و سرمایه گذاری موفق روی شرکت های اینترنتی، در کنار انتقال دانش و شراکت با کارآفرینان ایرانی، اساس شکل گیری شرکت مذکور بوده است. گردانندگان پامگرنت خود را «کارآفرین» معرفی می کنند و می گویند بخش قابل توجهی از سرمایه گذارانشان نیز خود کارآفرین هستند و به همین دلیل قصد دارند روی کارآفرینان سرمایه گذاری کنند.
مدیرعامل و تیم گرداننده
مدیرعامل پامگرنت فلوریان هلمیش (Florian Hellmich) نام دارد و تحصیل کرده ی دانشگاه اقتصاد و کسب و کار وین (اتریش) است. او 10 سال و 11 ماه سابقه ی مدیریت در یک شرکت سرمایه گذاری روسی به نام Renaissance Capital را در کارنامه ی خود دارد که این، به احتمال زیاد می تواند پایه ی شکل گیری ارتباط پامگرنت با سرمایه گذاران روسی و اساس شکل گیری برخی صحبت ها مبنی بر سرمایه گذاری روس ها در ایران باشد. هلمیش که اکنون 7 ماه است عهده دار سمت مدیرعاملی پامگرنت است درباره ی فعالیت این شرکت در ایران می گوید: «ما در کنار شرکای ایرانی خود، به حمایت کارآفرینان ایرانی ادامه می دهیم تا بتوانند کسب و کار خود را به راه بیاندازند و شغل ایجاد کنند؛ مشاغلی که با حفظ تمرکز خود روی بخش های در حال گسترش اقتصاد ایران، در کنار آن رشد خواهند کرد».
پامگرنت همه ی مؤسسان و مدیران ارشد خود را متعهد به این شرکت و نیز انتقال تجربه و دانش مدیریتی خود به کسب و کار های ایران می داند و آنها را ترکیبی از کارآفرینان، نهاد های مالی و دفاتر خانوادگی در اروپا معرفی می کند. این بیشترین اطلاعاتی است که در حال حاضر در مورد این تیم منتشر شده است.
رویکرد سرمایه گذاری
رویکرد پامگرنت، سرمایه گذاری در کنار شرکای محلی و توسعه ی شرکت هایی با رشد بالا در فضای بازار مصرفی فناوری ایران عنوان شده است. پامگرنت یک شرکت سرمایه گذاری است و نه تأمین سرمایه. مدل سرمایه گذاری این شرکت مشارکت در ریسک و بازگشت درازمدت است و به همین دلیل هزینه ی سالانه ای برای مدیریت یا سرپرستی دریافت نمی کند. این شرکت سرمایه گذاری سوئدی، ساختار خود را منظم، شفاف و با کیفیت توصیف می کند. این به آن معناست که پامگرنت در ریسک و موفقیت سرمایه گذاران خود و شرکت هایی که روی آنها سرمایه گذاری می کند شریک است.
چرا ایران؟
وبسایت شرکت پامگرنت، که تصویری از تهران را پیش زمینه ی گرافیک خود قرار داده است، علل جذابیت بازار ایران برای سرمایه گذاری در حوزه ی اینترنت و فناوری را به طور کلی اقتصاد بزرگ ایران، با حدود 416 میلیارد دلار تولید ناخالص ملی؛ جمعیت ایران، با رقمی بالغ بر 80 میلیون نفر، نسبت جمعیت شهری و تحصیل کرده ی بالا؛ منابع ایران، با رتبه ی اول ذخایر گاز جهان با سهمی 18 درصدی از ذخایر جهانی، رتبه ی چهارم جهان از لحاظ منابع نفتی؛ جمعیت جوان مصرف کننده ی اینترنت و سهم ناچیز فناوری در تولید ناخالص ملی این کشور (0.04 درصد) عنوان کرده است که علی الحساب می توانند نشان دهنده ی آینده ی پر پتانسیلی برای شرکت های حوزه ی فناوری باشد.
بالای 60 درصد جمعیت ایران زیر 35 سال سن دارد، ضریب نفوذ اینترنت و موبایل در آن به ترتیب 50 و 100 درصد است و بین 20 تا 40 میلیون موبایل هوشمند توسط ایرانی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
سرمایه گذاری های پامگرنت در ایران
سرآواپارس : این شرکت از سوی پامگرنت شرکتی پیشرو در حوزه ی سرمایه گذاری روی اینترنت و تجارت الکترونیک معرفی شده است که از طریق ارائه ی خدمات و منتورشیپ در سطح بین المللی، سابقه ی منحصر به فردی در حمایت از کارآفرینان محلی برای خود رقم زده است؛ کارآفرینانی که برخی از موفق ترین شرکت های فناوری ایران و منطقه را بنیان گذاشته اند.
به نقل از پامگرنت، سرآوا را جمعی از کارآموختگان ایرانی Naspers بنیان گذاشته اند و برای تسلط بر بازار، راهبردی مشابه Naspers در پیش گرفته اند و قصد دارند برای دست یافتن به سود بالا و پایدار، در بخش های جذاب بازار شرکت هایی پیشرو تأسیس کنند.
سرمایه‌گذاری عمده ی پامگرنت در ایران از طریق افزایش سرمایه و خرید بخشی از سهام سرآوا انجام گرفته‌ است که در نتیجه ی آن سهام پامگرنت در این شرکت از 9.6 درصد به 15 درصد افزایش می‌ یابد . این در حالی است که وبسایت پامگرنت هنوز میزان 9.6 درصد را نشان می دهد.
شیپور : پامگرنت شیپور را دومین سایت بزرگ نیازمندی های ایران معرفی می کند که بدون دریافت هزینه، پلتفرمی برای خرید و فروش سریع کالا در اختیار کاربران قرار می دهد. شیپور از سوی پامگرنت معادل ایرانی avito.ru، craigslist.org، یا blocket.se قلمداد شده است.
سهم این شرکت سرمایه گذاری سوئدی از سهام شیپور 26.7 درصد عنوان شده است.
نکته ی جالبی که در مورد شیپور وجود دارد رقابت آن با دیوار یعنی زیرمجموعه ی کافه بازار است.
گریفون کپیتال : گریفون کپیتال یک آژانس سرمایه گذاری و مشاوره ی مالی با تمرکز روی ایران معرفی شده است که در سال 2014 تأسیس شده و در سال 2015 تمام مجوز ها و جوازهای لازم را دریافت کرده است. هومن هرندیان و زانیار کمانگر مؤسسین آن هستند و به نقل از پامگرنت باقی اعضای تیم را فعالان ایرانی الاصل حوزه ی بانکداری در سطح جهانی تشکیل می دهند.
15.2 درصد از سرمایه ی سهمی گریفون کپیتال تحت مالکیت پامگرنت عنوان شده است.
کاروانرو : چهارمین و آخرین سرمایه گذاری عنوان شده برای پامگرنت، استارتاپ اشتراک گذاری وسایل نقیله ی کاروانرو اعلام شده است که ظاهراً در مراحل اولیه ی خود قرار دارد که اولین سرویس ride-sharing آنلاین ایران معرفی شده است. ظاهراً هدف کاروانرو، مرتبط کردن مسافران مورد تأیید به رانندگان قابل اعتماد به شکلی ساده و مرحله به مرحله در فضایی شفاف و امن است.
پامگرنت در حال حاضر 25 درصد از استارتاپ کاروانرو را در اختیار دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تریلر جدید بازی Marvel’s Avengers با محوریت معرفی شخصیت Iron Man منتشر شد

بهترین گوشی‌های اندرویدی با قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه

ویژگی مخصوص اسکرین شات در آپدیت جدید گوگل اپ

احتمال رونمایی از یک گوشی میان‌رده همزمان با پیکسل 4

سلاخی استارت‌آپ‌ها در گلوگاه انحصار توسکا و اپراتورها

سامسونگ سری گلکسی S را با نوت ادغام می‌کند؟

عرضه صندلی مخصوص بازی‌های رایانه‌ای با الهام از خودروهای مختلف توسط نیسان

جدیدترین رندر گوشی میزو 17 منتشر شد

مرسدس AMG GT 63 S با تیونینگ پوزایدون معرفی شد

قابلیت Split-Screen بازی Borderlands 3 دردسر آفرید!

نگاهی به FreeBuds هواوی

کارت‌های گرافیک پایین‌رده‌ AMD از یک فناوری خارق‌العاده پشتیبانی می‌کند

نگاهی به قابلیت‌های جدید رابط کاربری EMUI 10 هواوی

مدل 15 اینچی لپ تاپ سرفیس در راه است

ساعت هوشمند جدید لنوو رونمایی شد

مادربردهای جدید اینتل برای پردازنده‌های Comet Lake در راهند

ایربادز بی‌سیم ارزان قیمت Realme عرضه شد

قابلیت کاربردی شارژ آیفون 11 نیامده غیرفعال شد!

مشخصات نهایی و زمان عرضه‌ هدست Vive Cosmos مشخص شد

نگاهی به تکامل جعبه دنده خودکار ZF

رقابت پایاپای در دنیای تلفن‌های هوشمند

مقایسه آیفون 11 پرو مکس با پرچمداران سامسونگ و هواوی

مایکروسافت پتنت یک اسپیکر قابل حمل را ثبت کرد

بنچمارک نه‌چندان ایده‌آل سری گوگل پیکسل 4

هدست واقعیت افزوده اپل تایید شد

اولین تلویزیون جهان مجهز به کارت گرافیک معرفی شد

تصاویر ردمی 8A به اینترنت راه پیدا کرد

استفاده از پرینت سه بعدی برای ساخت قطعات یدکی هواپیماها

مشخصات گلکسی M30s سامسونگ در وب‌سایت تنا نمایان شد

مهم‌ترین ویژگی آیفون 11

قیمت آیفون 10Rو آیفون 8 کاهش یافت

تولید چیپست جدید اینتل با فناوری ساخت 14 نانومتری سامسونگ

دوربین های خانواده آیفون 11 چه قابلیت هایی دارند؟

عملکرد عالی تک هسته‌ای پردازنده اینتل در بنچمارک‌ها

آشنایی با قابلیت جدید عکاسی آیفون 11 پرو

آیفون‌های اپل برای اولین بار با این قابلیت عرضه خواهند شد

زمان عرضه و قیمت آیفون 11 مشخص شد

آپدیت iOS 13 چند روز دیگر ارایه می شود

اپل برای ردگیری اشیاء احتمالا از تکنولوژی UWB استفاده می‌کند

فسیل از دو ساعت هوشمند Wear OS با ویژگی‌های جدید رونمایی کرد

وای‌فای یا 5G؛ کدام برنده هستند؟

گوگل پیکسل 4 با این قابلیت‌ها عرضه می‌شود

بهترین گوشی‌های معرفی شده در نمایشگاه IFA 2019

اپل برای اولین‌بار رویداد معرفی آیفون 11 را از یوتیوب پخش زنده می‌کند

آشنایی با برترین‌های IFA 2019 که تا این لحظه معرفی شدند!

اپل در رویداد شهریور چه محصولاتی را معرفی می کند؟

سامسونگ تبلت گلکسی تب اکتیو پرو را با قلم S Pen رونمایی کرد

ساعت‌های هوشمند جدیدی که در IFA 2019 معرفی شدند

سونوس اسپیکر قابل‌حمل Sonos Move را معرفی کرد

ناکامی پردازنده‌های سری 3000 رایزن در دستیابی به فرکانس بوست تعریف‌شده [همراه با جوابیه AMD]