بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

شریعتمداری در افتتاحیه نمایشگاه (Iran expo2017) مطرح کرد:

تأکید دولت دوازدهم بر نوسازی صنعتی برای صادرات گرا کردن صنعت کشور/ اختصاص 4 هزار و 600 میلیارد تومان برای حمایت از واحدهای تولیدی صادرات گرا در سال 96 اخبار

تأکید دولت دوازدهم بر نوسازی صنعتی برای صادرات گرا کردن صنعت کشور/  اختصاص 4 هزار و 600 میلیارد تومان برای حمایت از واحدهای تولیدی صادرات گرا در سال 96

  بزرگنمايي:

بازاریابی سیاسی - وزیر صنعت، معدن و تجارت نوسازی صنعتی برای صادرات گرا کردن صنعت را از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم دانست و گفت: امسال چهار هزار و 600 میلیارد تومان منابع برای حمایت از واحدهای تولیدی صادرات گرا در نظر گرفته شده است.
به گزارش شاتا ، محمد شریعتمداری در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران(Iran expo2017) در شهر آفتاب تهران ، این مکان نمایشگاهی را مکانی با فضیلت و دارای ویژگی های خاص توصیف کرد و افزود: همجواری با مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره)، احیاگر اسلام ناب محمدی و نزدیکی با مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی این مکان را به مکانی با فضیلت تبدیل کرده است که در آن شاهد برگزاری فعالیت های اقتصادی هستیم که نقش احیاگری اقتصاد ایران را در آینده ایفا خواهد کرد و به عظمت این مکان افزوده خواهد شد.
نزدیک به 320 برنامه نمایشگاهی سالیانه در اقصی نقاط کشور برگزار می‌شود
وی با اعلام وجود مراکز بزرگ نمایشگاهی در 20 نقطه کشور در مساحت چند صد هکتاری برای عرضه فعالیت های تجاری اقتصادی ایران، تصریح کرد: نزدیک به 320 برنامه نمایشگاهی، سالیانه در اقصی نقاط کشور برگزار می شود و در بیش از 60 نقطه از جهان نمایشگاه های تخصصی جمهوری اسلامی ایران به اجرا در می آید و صادرکنندکان ایرانی دانش و توانمندی های امروز ایران را به جامعه جهانی منتقل می کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به پیشینه و مسیر طولانی سپری شده توسط پیشتازان فعالیت های اقتصادی بین المللی برای انجام مبادلات تجاری اشاره کرد و گفت: ایجاد راه ابریشم برای انتقال کالا از سرزمینی به سرزمینی دیگر فکر با ارزشی بود که در آن دوران با وجود همه کمبود امکانات و محدودیت ها شکل گرفت و هم اکنون با دسترسی به شبکه های اینترنتی انتقال هر نوع دیتا در کمتر از ثانیه فراهم شده و برقراری تبادلات و ارتباطات اقتصادی و دستیابی به علوم پژوهشی و علمی در حوزه تجارت نیز امری دست یافتنی و راحت شده است اما همواره مراکز نمایشگاهی نقش بی بدیل خود را در طول تاریخ حفظ کرده اند زیرا مذاکرات چهره به چهره باعث نزدیکی کشورها به همدیگر می شود و کشورهای دنیا برای ایجاد زمینه های مختلف همکاری علی رغم وجود این امکانات به روز، اما علاقمند به حضور در نمایشگاه ها هستند.
شریعتمداری نقش انتقال فرهنگ ها به وسیله مبادلات اقتصادی را از نقش جنگ و استیلای کشورها بر همدیگر دارای تفوق دانست و یادآور شد: به عنوان نمونه در گذشته های دور عده ای از شیراز به زنگوار رفتند و امروز در آنجا توانمندی های بی نظیری مخصوص به خود دارند.
حمایت از نمایشگاه‌ها یکی از سیاست‌های اقتصادی ایران است
وی حمایت از نمایشگاه ها را یکی از سیاست‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: سیاست این است که در جهت گسترش مراکز نمایشگاهی و برگزاری رویدادهای اقتصادی برای افزایش مبادلات تجاری گام برداریم.
اختصاص 4 هزار و 600 میلیارد تومان برای حمایت از واحدهای تولیدی صادرات گرا در سال 96
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه دولت از فعالیتهای تولیدی صادرات گرا حمایت می کند، تصریح کرد: امسال چهار هزار و 600 میلیارد تومان منابع برای حمایت از واحدهای تولیدی صادرات گرا در نظر گرفته شده است که دو هزار و 300 میلیارد تومان آن متعلق صندوق توسعه ملی و مابقی متعلق به بانک های است که با این صندوق مشارکت دارند و با نرخ 13.5 درصد در اختیار واحدهای تولیدی صادرات گرا قرار می گیرد.
شریعتمداری با اشاره به اینکه از ابتدای سال 580 میلیارد تومان در اختیار این واحدها از محل این منابع قرار گرفته است ،یادآور شد: نرخ سود این تسهیلات در سال گذشته با دو نرخ 11 و 16 درصد بود که امسال با نرخ متوسط 13.5 درصد به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در اختیار واحدهای تولیدی صادرات گرا قرار می گیرد.
220 میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات اعطایی فعالیت‌های تولیدی صادرات گرا در بودجه 97
وی با مطرح کردن این موضوع که 220 میلیارد تومان منابع در بودجه سال 1397 برای پرداخت مابه التفاوت تسهیلات اعطایی یا یارانه سود تسهیلات اعطایی در اختیار فعالیت های تولیدی صادرات گرا در نظر گرفته شده است، گفت: در پرداخت نقدی کمک هزینه برای فعالیتهای تبلیغاتی شرکت های توسعه صادرات و فعالیتهایی نظیر ان نیز منابعی در اختیار مرکز توسعه صادرات ایران است که امیدواریم با تلاش سازمان برنامه و بودجه در شش ماهه دوم سال روند پرداخت این منابع قوی تر شود.
شریعتمداری صادرات را موتور محرکه و پیشران اقتصاد کشور به خصوص در حوزه صنعت، توصیف کرد و افزود: دولت صادر کنندگان را تنها نمی گذارد و اگر بخواهیم صنعت به رشد خود ادامه دهد حمایت از صادرکنندگان و برگزاری این گونه نمایشگاه ها امری ضروری است.
ضرورت ایجاد شرکت های صادراتی منطقه ای
وی با تاکید بر اینکه ایجاد شرکت های صادراتی منطقه ای و موضوعی باید در دستور کار قرار بگیرد، تصریح کرد: بسیاری از شرکت های صادراتی دنیا که نام مشهور تجاری دارند، مسؤول انتقال محصولات تولیدی کشور خود به سایر نقاط دنیا هستند و ما متاسفانه فاقد شرکت های صادراتی منطقه ای و موضوعی هستیم.
شریعتمداری با اعلام ضرورت نوسازی صنعت کشور، گفت: صنایع کشور از ابتدا با هدف جایگزینی صادرات تاسیس شدند که در دنیا عمده هدف ها بر پایه سیاست جایگزینی صادرات در حوزه تولید اتخاذ می شود .
وی افزود : نگاه تولیدکنندگان به بازارهای بین المللی است و سیاست های اقتصاد مقاومتی اقتصاد ایران را نیز درون زا و برون نگر تعریف کرده است و باید تولیدات خود را بر پایه سلایق نظام اقتصادی بین الملل تنظیم کند.
تاکید دولت دوازدهم بر نوسازی صنعتی برای صادرات گرا کردن صنعت کشور
وزیر صنعـت، معدن و تجارت نوسازی صنعتی برای صادرات گرا کردن صنعت را از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم دانست و افزود: امسال 10 هزار میلیارد تومان منابع برای تحقق این هدف از طریق سیستم بانکی با نرخ ترجیحی در نظر گرفته شده است که در اختیار واحدهای تولیدی که بخواهند نسبت به بازسازی صنعتی خود اقدام کنند، قرار می گیرد . شریعتمداری در ادامه کفت : سازمان گسترش و نوسازی صنایع به اتفاق سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در جهت کمک به نوسازی صنعتی واحدهای تولیدی ماموریت دارند و در بسته حمایتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز سیاست نوسازی صنعتی کشور در نظر گرفته شده است‌.
رشد 6 درصدی مجموعه تجارت ایران در 7 ماهه امسال
شریعتمداری با اعلام امیدواری برای آینده صادرات ایران گفت: حجم تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران هر روز روبه افزایش است و گزارش های گمرک جمهوری اسلامی ایران در ماه هفتم امسال، نشانگر 6 درصد رشد در مجموعه تجارت ایران است، که امیدواریم تا پایان سال به 15 درصد رشد در مجموعه صادرات غیرنفتی کشور برسیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درپایان این نمایشگاه را در جنس خود جزو نمایشگاه های بی بدیل خواند و گفت: با دعوت بخش قابل ملاحظه ای از تجار جهان امکان بازدید از محصولات تولیدی ایران در تهران برای آن ها فراهم شد و هر چقدر به حجم حضور شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی در نمایشگاه افزوده شود، نمایشگاه به همان میزان موفق خواهد بود که این موضوع باید مورد توجه برگزارکنندگان قرار بگیرد.
خبرنگار: صادق دوپیکر

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خوشمزه‌ترین غذاهای محلی ترکیه که باید در سفر نوروزی امتحان کنید

فضاپیمای ژاپنی هایابوسا 2 موفق به نمونه‌برداری از سیارک ریوگو شد

داستان برند UPS؛ بزرگ‌ترین برند حمل‌ونقل کالا در جهان

آیا گوشی‌‌های هوشمند تاشدنی می‌توانند نواقص تبلت‌ها را برطرف کنند؟

مدل مفهومی پژو 508 Sport Engineered رونمایی شد

اکسپریا 1 احتمالا نام نهایی اکسپریا XZ4 سونی خواهد بود

شبکه‌های اجتماعی، دوست یا دشمن بشر

وقتی سرمای شدید و سوزان دریاچه‌ی بالاتون را به سرزمین یخی تبدیل می‌کند

تصاویری شگفت‌انگیز از بارش برف سیاه در سیبری

اپل و گلدمن ساکس کارت اعتباری عرضه می‌کنند

اپل در پایان سال 2018، بیشترین کاهش فروش آیفون را تجربه کرد

معرفی نسخه‌ی قابل‌ ارتقای Mac Pro 2019 اپل در WWDC سال جاری

دعوت اینتل از گیمرها برای پیوستن به ادیسه گرافیکی این شرکت

سقوط اپل به پله‌ی هفدهم در فهرست نوآورترین شرکت‌ها

سانگ یانگ کوراندو 2020 رونمایی شد

8 مرحله تا تحصیل رایگان در آلمان

کارکرد دکمه بیکسبی در گلکسی اس 10 قابل تغییر است

عزم جزم اینتل برای ورود به بازار کارت گرافیک

والاس بروکر، پدر علوم اقلیمی در 87 سالگی درگذشت

بررسی دوربین گلکسی اس 10 پلاس سامسونگ از نگاه DxOMark

10 گام ساده از دید فیدیبو برای خودشناسی و موفقیت در زندگی فردی

قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس گلکسی اس 10 نیازمند میزان شارژی کمینه است

پایان برنامه‌نویسی شی‌گرا نزدیک است

مزایای حسگر اثر انگشت اولتراسونیک گلکسی اس 10

بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته پایانی بهمن 1397

چگونه مثل تیم کوک در کمتر از یک دقیقه به کارمندان‌ انگیزه بدهیم؟

درخشش تکنیک کریسپر در تشخیص سریع‌تر و ارزان‌تر بیماری‌ها

تغییرات اقلیمی چگونه باعث ایجاد سامانه‌های فاجعه‌بار آب‌وهوایی می‌شود؟

تصاویر سدان برقی جیلی GE11 منتشر شد

کشف یک قمر جدید نپتون که بازمانده برخوردی باستانی است

راهنمای خرید انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با بهترین قیمت

اولین تصویر از خودرو مفهومی جدید کیا منتشر شد

خطر افزایش آفات با کاهش جمعیت حشر‌ه‌ها در جهان

ورود بامیلو به اکوسیستم استارتاپی ایران، چه نتایجی را به همراه داشت؟

معرفی کتاب بیوگرافی استیو جابز نوشته‌ی والتر ایزاکسون

9 پدیده‌ای که علم هنوز توضیحی برایشان ندارد

موج جدید محصولات 7 نانومتری AMD در تیر ماه سال آینده از راه خواهد رسید

کشف باگ امنیتی خطرناک 19 ساله در نرم افزار WinRAR

برنامه‌های فولکس واگن برای پلتفرم MEB

لغو محدودیت سرعت در جاده‌های کالیفرنیا

گلکسی اس 10 سامسونگ از ویژگی شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی می‌کند

گلکسی S10e سامسونگ در برابر رقبا

سامسونگ گلکسی اس 10 در برابر رقبا

سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس در برابر نسل قبل

بلیط چارتر چیست و چه مزایایی دارد؟

فورد GT با تیونینگ Heffner و قدرت 2000 اسب بخار معرفی شد

اپل تا سال 2021 اپلیکیشن‌های آیفون، آیپد و مک را یکپارچه می‌کند

شرکت به‌پرداخت ملت؛ حامی استعدادهای ایرانی

گوگل، افزونه‌های مسدودکننده تبلیغات را متوقف نمی‌کند

شیائومی نسخه گوگل هوم هاب خودش را توسعه می‌دهد