بازاریابی سیاسی

آخرين مطالب

تصميماتي که شما را آدم موفقي مي کند مديريت

تصميماتي که شما را آدم موفقي مي کند

  بزرگنمايي:


سال جديد در راه است و معمولا هر کس در سال جديد تصميم جديدي مي گيرد. برخي تصميم مي گيرند کمتر بخورند و بيشتر ورزش کنند، برخي ديگر تصميم مي گيرند از لحظاتشان بيشتر لذت ببرند و به يک معني در حال زندگي کنند. اما آيا شما براي تجارتتان تصميمي گرفته ايد؟

خوب است بدانيد اين موقع از زمان، بهترين وقت براي تصميم است؛ به خصوص تصميم هاي تجاري و مربوط به کار. اما خودمان هم مي دانيم هر سال چنين تصميم هايي مي گيريم و چند وقت بعد فراموش مي کنيم که چه تصميمي داشتيم و عادت هاي بدي را که تصميم به ترک آنها داشتيم، دوباره از سر مي گيريم.

اما تا به حال فکر کرديد موفق ترين افراد چگونه تصميم مي گيرند؟ تا به حال فکر کرده ايد افراد موفق چطور مهمترين اولويت هاي زندگي شان را کشف مي کنند و بعد بي وقفه به آن عمل مي کنند؟ همه درباره افراد خيلي موفق زياد خوانده ايم و حالا ديگر وقتش شده به تصميماتي که آنها را موفق مي کند نگاهي بيندازيم.

10 تصميم مهم آنها عبارتند از:

1 تصميم بگيريد ليستي از کارهاي ممنوعه براي خودتان بسازيد

استراتژي در واقع هنر فدا کردن است. به همين دليل است که بايد به فکر ساختن ليستي باشيد که در آن اولويت هاي اولتان را شناسايي کنيد و سپس از کارهايي که اهميت کمتري دارند، اجتناب کنيد. زمان، گنجي است که بايد با آن سرمايه گذاري کنيد. ساختن يک ليست از کارهايي که هيچ وقت نبايد انجام دهيد، به شما اين امکان را مي دهد که از زمان محدودتان، براي سرمايه گذاري در مهم ترين چيزها استفاده کنيد.

2 تصميم بگيريد اول به کار فکر کنيد

اولين کاري که اين روزها از پس از بيدار شدن از خواب انجام مي دهيد چيست؟ بسياري از ما، ايميل هايمان را چک مي کنيم. وقتي صبح از خواب بيدار مي شويم، همه ما روح و ذهن مان بازسازي شده و آماده مبارزه و ورود به جهان است اما به سراغ ايميل هاي بي مصرف مي رويم و انرژي مان را به اين ترتيب براي چيزي غيرضروري هدر مي دهيم. به جاي اين کار، بهتر است سراغ مهم ترين کارهايمان برويم و پس از کار، ايميل هايمان را چک کنيم.

3 تصميم بگيريد به جاي «چي» به «کي» فکر کنيد

ببينيد تجارت تان چه نوع تجارتي است؟ تجارت هاي «چي» يا تجارت هاي «کي». شرکت هاي موفق تمرکز زيادي به محصولات و شيوه فروش دارند و بدين ترتيب «چي» جاي خودش را به نيازهاي مشتري مي دهد. بنابراين اين «کي» است که تعيين مي کند شرکت چگونه کار کند. در واقع نوآوري فقط با توجه به مشتري نهايي است که آغاز مي شود و بايد تجارت «کي» محور باشد و نه «چي» محور.

4 سعي کنيد که هدفتان را پيدا کنيد

سيمون سينک مي گويد: «مردم چيزي را که مي سازيد نمي خرند، مردم دليلي را مي خرند که به خاطر آن محصولتان را ساخته ايد. اگر يک شغل جديدي را آغاز مي کنيد، يک شرکت تاسيس کرده ايد يا هرگونه کار ديگري در ذهن تان است، اينکه هيچگاه از هدفتان منحرف نشويد، به شدت براي موفقيت تان اهميت دارد. اگر هدف شرکت تان را يا هدف خودتان را نمي دانيد، پيدا کردن يک هدف واحد، مهم ترين تصميمي است که بايد بگيريد.

5 تصميم بگيريد يک هدف نيک در زندگي تان بسازيد

اگر اين مطلب را مي خوانيد، اين شانس را داريد که يکي از افراد معدودي باشيد که مي دانند چگونه کارها را بايد شروع کرد. خوشبختانه، افراد زيادي مانند شما هستند که اهدافي را در نظر گرفته اند که جهان را بهتر مي کنند: به گرسنگان کمک مي کنند، از جنگل ها حفاظت مي کنند، با سرطان مبارزه مي کنند و در کل سعي مي کنند کارهاي خوبي کنند. اين براي هر شخصي مي تواند يک هدف باشد و مي تواند شما را خوشحالتر از سابق کند و به زندگي تان معنا دهد.

6 تصميم بگيريد انتخاب هاي بيشتري براي خود ايجاد کنيد

رازي وجود دارد که افراد خوشحال آن را مي دانند و من از دان بيکر آن را آموخته ام: «در آن واحد نمي توانيد هم خوشحال و هم بيمناک باشيد.» يکي از دلايل ترسيدن اين است که فکر کنيد در يک مخمصه گير کرده ايد. درمان اين اتفاق، داشتن انتخاب است. هر چقدر فکر کنيد که انتخاب هاي بيشتري داريد، کمتر در مخمصه گير مي کنيد و در نتيجه خوشحالتر خواهيد بود. بنابراين در سال جديد، سعي کنيدبراي خودتان انتخاب هاي بيشتري ايجاد کنيد تا از توفان هاي فکري که انسان را غمگين مي کند، جلوگيري کنيد.

7 تصميم بگيريد شريکي خوب براي کارهايتان پيدا کنيد

والت ديزني، روي ديزني را داشت. استيو جابز، استيو وزنياک و ارويل رايت، ويلبر رايت، در کنارش بود. هر جا که نوآوري صورت گرفته، يک طراح و نظريه پرداز در کنار يک عملگرا وجود داشته. اول بايد پيدا کنيد علاقه هايتان چگونه است سپس يک شريک با علايق نزديک به خود پيدا کنيد. آن وقت است که مي توانيد برويد و تلاش کنيد دنيا را تغيير دهيد.

8 تصميم بگيريد از قوطي بيرون بياييد

اگر درون يک قوطي نشسته باشيد، نمي توانيد برچسب آن را بخوانيد. يک ايراد خنده دار کارشناس بودن اين است که شما را از ديدن موقعيت هاي دور و اطراف دورتان مي کند. شما ديگر مي دانيد چه چيزي به کار مي آيد و چه چيزي به کارتان نمي آيد و چه چيزي مي توانيد از عهده اش برآييد و چه چيزهايي را در گذشته امتحان کرده ايد. پس به جاي تکيه بر معلومات و دانستني هايتان بهتر است ياد بگيريد چگونه کارشناسان ديگري پيدا کنيدکه با چالش هاي يکساني که مواجه شده ايد با ايده هاي متفاوت کمکتان کنند. از آنها بپرسيد که چه نکته هايي از قلم افتاده است.

9 تصميم بگيريد ذهن سازنده داشته باشيد

دوست داريد که خروجي کارتان چه باشد؟ چه چيزي ممکن است در سر راه تان قرار بگيرد؟ چگونه بر اين موانع بايد فائق آييد؟ اينها سوال هاي آساني است که شما را از قرباني شدن در شرايط مختلف حفظ مي کند. هميشه ذهن هاي سازنده هستند که دنيا را تغيير مي دهند و قربانيان هميشه از شرايط مي نالند.

10 تصميم بگيريد همين حالا براي تعطيلات برنامه ريزي کنيد

همين الان براي تعطيلات برنامه ريزي کنيد. شايد اين گفته را شنيده باشيد: «زندگي آن چيزي است که در شرايطي که براي آن برنامه اي نداريد، اتفاق مي افتد.» اين گفته براي ما خيلي مصداق داشته. براي خودتان يک زنگ تفريح بگذاريد و همين الان تعطيلاتتان را برنامه ريزي کنيد. به شما قول مي دهم که روزهاي تعطيلاتتان هدر نرفته است و زندگي که در طول تعطيلات اتفاق مي افتد به اندازه روزهاي کاريتان گرانبها است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر ارتباطات: سرویس ADSL رو به انقراض است

چگونه هوش مصنوعی جهان بانکداری را متحول می کند

خدمه هواپیما در یک پرواز طولانی کجا استراحت می‌کنند؟

هک رشد یا Growth Hacking چیست؟

اینفلوئنسرمارکتینگ (Influencer marketing) چیست؟

بازاریابی نیچ چیست؟

بازاریابی افیلیت (Affiliate Marketing) چیست؟

چرا حتی بهترین کارآفرین­‌ها هم مخالفانی دارند؟

راهکار 12 دقیقه‌ای پژوهشگران برای داشتن حال بهتر

25 سال بعد؛ مصاحبه‌ای با لینوس توروالدز

مدیرعامل دایملر: سانحه بوئینگ 737 مکس نشانگر ضعف فناوری خودران است

هر آنچه باید درباره هواپیمایی ایران ایر تور بدانید

بزرگترین قرارداد تاریخ ZF با بی‌ ام‌ و بسته شد

رویداد بزرگ مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ Market Leaders – رهبران بازار

نشست سالانه هیأت عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد

ارزش سهام نتفلیکس روند صعودی 10 ساله و رشد 65 برابری داشته است

برنرز لی، طراح تار جهان‌گستر وب، در 30 سالگی این طرح از آینده‌ی آن می‌گوید

بازاریابی (Marketing) چیست؟

بازاریابی شبکه ای، واقعیت یا توهم؟

تبلیغات کلیکی (PPC) یا Pay Per Click چیست؟

بازاریابی تلفنی چیست؟

نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2018)

خطرات کنونی هوش مصنوعی و راه‌های مقابله با آن

تمرین‌های خودمراقبتی برای کارآفرینان پرمشغله

راهکار تغییر دکوراسیون آشپزخانه قبل از عید

در سفر به استانبول چقدر هزینه کنیم؟

خشم عمومی می‌تواند نتایج سازنده‌ای داشته باشد؟

چگونه از دام شکست‌های کاری‌مان رها شویم؟

چرا بیماری قلبی درمیان اهالی آسیای جنوبی رواج بیشتری دارد؟

برای سفر در میان ستارگان، به چه فضاپیمایی نیاز خواهیم داشت؟

مالکیت توزیع شده چیست و چگونه به رشد کشور هند کمک می‌کند

دامپینگ ها حمله می‌کنند

تاریخ برگزاری کنفرانس بیلد 2019 مایکروسافت فاش شد

رهبران بزرگ چگونه تعارض‌های محیط کار را مدیریت می‌کنند

مدیریت مشکلات (Problem Management) در ITIL چیست؟

آیا واقعا آینده ما در ژن‌های ما نوشته شده است؟

آیا دوستان فیسبوکی می‌توانند موجب بیماری فرد شوند

خلق‌وخوی بد: مسئله‌ای فراتر از حالت منفی ذهن

تعادل کار و زندگی یک افسانه‌ غیرقابل دستیابی است

چگونه روی توسعه منابع انسانی سازمان‌، سرمایه‌گذاری کنیم؟

نشست اقتصاد بلاک چین استانبول، اول اسفند 1397

سال فاجعه‌آمیز فیسبوک و ضرر میلیارد دلاری مارک زاکربرگ

نرم‌افزار چگونه به مزیت برتر شرکت‌های بزرگ تبدیل می‌شود

فروشندگان چگونه از حافظه Optane اینتل برای فریب کاربران استفاده می‌کنند

نتفلیکس مدیر مالی اکتیویژن بلیزارد را به استخدام خود در می‌آورد

بیوگرافی: جان دی. راکفلر؛ تاجر نفتی و ثروتمندترین فرد تاریخ معاصر

مصباحی‌مقدم: 45 میلیارد دلار یارانه پنهان انرژی می‌دهیم /فقط بخشی از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز می‌شود/50 درصد فرار مالیاتی داریم

تحریم‌ها رفتار صنایع مادر را تحت تاثیر قرار می‌دهد/ نرخ ارز باید در بازار تعیین شود

خسارت‌های اقتصادی اظهارات جنجالی ظریف در سال‌های اخیر

وزیر نفت : بنزین سهمیه بندی و گران نمی شود